FERI2
23.4.2019
Kategorie: Společnost

Střet kultur aneb tož Dominik prý dostal po čuni!

Sdílejte článek:

OLDŘICH MLADÝ

Tož Dominik prý dostal po čuni! Zlé jazyky tvrdí, že byl ožralý a moc sa ščúřil na pěknů cérku. Iní že říkál, že na Moravě sů sto let za opicama a v Práglu se ví všecko nejlíp. A on že ví všecko nejlíp z celého Práglu.

Konspirátoři přispěchali s troškou do mlýna, šlo o pokus o vraždu s rasistickým podtextem. Řekl bych, že tu se přání stalo otcem myšlenky. Jirko, už to nehul!

Češi ani Moraváci rozhodně rasističtí nejsou.Můžu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Chodil jsem do školy se studenty z Nikaraguy, Madagaskaru, Maďarska a dalších zemí. Mockrát jsme pařili ve štatlu a nikdy nebyl žádný problém s tím jak, vypadají. Naopak, hosté si přisedali a snažili se čile navázat konverzaci. V rámci poznávacích zájezdů jsme několikrát navštívili vinný sklípek. Ještě po letech vzpomínali, jak se střískali v Plžích.

Takže dle mých osobních zážitků, na rase, barvě ani vyznání nezáleží, víno chutná všem. Možná je to tím, že tenkrát ještě nebyl rasismus v módě.

Na Dominikovu obranu zvedl levici i Mirek K, který fackuje jen výchovně a jakékoli jiné násilí, než vlastní, zásadně odmítá. Jak može vědět, že to celé nebylo myšleno jako upozornění na nesprávný světový názor?

Domink Feri si postěžoval(citace): “Prý říkali něco o negrech! A saniťáci říkají, že prý mě napadl někdo i nožem!”

Sakra, mladíku, byl jsi vůbec u toho?

Za mých mladých let by to nebylo téma ani pro místní zpravodaj.Viděl jsem na Slovácku párkrát buchec a obvykle nikdo nedostal po čuni bez důvodu. Na Slovácku se tak někdy spory prostě řeší. Ale to určitě neznamená, že se rveme kvůli každé prkotině. Obvykle to nebývá nic vážného a za pár dní si dají šuhaji po kalíšku v krčmě a je po problému.

Ale eště sem neviděl, že by se ten, kdo dostal po čuni chlubil a všem ukazoval, jaký je chudáček. Bo všeci by se mu smáli, cérky by s ním nechtěly tancovat a vlastní tata by mu eště pár facek přidal. 

Slovácký šohaj by nečekal a aspoň nějakou facku vrátil. Nebo by se držel starého zákona přírody, nerýpej, dyž na to nemáš!

Možná to ukazuje, jak slabé kusy máme v parlamentu. Nebo že by Dominik spoléhal na imunitu?

A už vůbec sem neviděl, že by si chlapi po šarvátce bastlili selfíčka! Jak na dovči. Na všeckých fotkách z incidentu se Dominik vesele ščúří. Jak šohaj, kerému galánka řekla, že staříci odjeli a tak možů v baráku pokřtit každů cimru.

Sem neviděl chlapa, co má zuby od krvi, “díru po noži” v zádech a hubu rozesmátů od ucha k uchu.

Dominik postoval i fotky domácích. Ale ti tak vysmátí nejsou. Vypadají spíš vyděšeně. Máš podepsaný souhlas? Tož si Dominiku odlož aspoň 5.000,- českých na pokutu. Žádná prča není zadarmo. ÚOOÚ a GDPR nikdy nespí!

Na Slovácku jsou lidé pohostinní a o hosta se umí dobře postarat. Ne nadarmo se v Práglu traduje, že na Moravě teče v každém potoku víno, klobásky rostou na stromech a v každé druhé studánce je slivovice. Pohostinnost potvrzuje i moravské přísloví “Host do domu, čagan do ruky!”

Ale kdyby měl Dominik pod čepicó, tož by věděl, že na Moravě řádí různé příšery a može lehce přijít k úrazu. Že je dobré zbytečně neprovokovat a dodržovat místní pravidla a zvyky.

Holt vyrazit za voliči do terénu je jiná realita, než vést dlouhé, nezáživné, rádoby vtipné monology o pseudoproblémech od kecpultu. Možná se jen srazili moravský sklípek s pražskou kavárnou a rozumná diskuse dostala na frak.

Netrvalo ani den a už je to venku. Za brutálním útokem na poslance Feriho stojí radikální moravský chlast!

Policie to vyhodnotila takto„Podle dosud zjištěných informací se jedná o ojedinělý konflikt místního charakteru související zejména se samotným námětem akce a požitým alkoholem,“ píše se ve zprávě.

jak to vidí pan Libor Vranka, pořadatel na koštu? „Z mého pohledu šlo o komedii.Stál jsem u toho, když to pan poslanec popisoval a mám z toho smíšené pocity. Na výstavě vín byl přítomen tak dvě hodiny a byl nejspíš i trochu přiopilý. Na zádech měl roztrhlou košili a pod ní šrám, jak ho přitlačili na zeď, kde byla také rýna nebo parapet, či co. Ti dva jeho protivníci nebyli Boršičané, ale ani žádní výtržníci. Pan Feri ze sebe možná dělal až moc velkou celebritu. A navíc k takovým potyčkám u nás na Moravě prostě policisty nevoláme.”

Aby bylo jasno, rozhodně nejsem přítelem rvaček a násilného řešení různých sporů. Ne nadarmo se říká, že když dojdou argumenty, přichází na řadu násilí…


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 900,00 Kč
Vybráno 14.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 314 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.