farnik
30.12.2019
Kategorie: Společnost

Střelba v kostele v Texasu: Útočník stačil zabít jen jednoho člověka, pak jej zastřelil ozbrojený farník (video)

Sdílejte článek:

COM/HS

Dva farníci postřelili a smrtelně zranili muže, který v neděli spustil střelbu v kostele v americkém státě Texas. O život přišla i další osoba, kterou střelec zabil. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura AP.

K střelbě došlo v církevním sboru West Freeway Church of Christ ve městě White Settlement na severu Texasu. Jednoho zraněného farníka po útoku hospitalizovali s život ohrožujícími zraněními, uvedl šéf místní policie JP Bevering.

Útočník vystřelil nejméně jednou, dokud mu “hrdinskými činy” přítomni farníci zabránili, aby ve střelbě pokračoval, řekl Bevering během tiskové konference. Samotný útočník podlehl zraněním během převozu do nemocnice.

Stanice WFAA-TV informovala, že kostel bohoslužbu streamoval na živě na YouTube. Video zachycuje muže s dlouhým kabátem jako vytahuje pušku nebo brokovnici, ze které dvakrát vystřelil, než na něj vystřelili svými zbraněmi přítomni farníci. Mnozí farníci se krčili za lavicemi.

Záchranáři na místě ošetřili dva lidi s menšími zraněními, uvedla mluvčí tamní zdravotní služby Macara Trustyová.

 
 
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 267 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
loading...
136 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.