stech2
21.8.2018
Kategorie: Společnost

Střelba do vlastní nohy – královská disciplina pražské kavárny

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

U budovy pražského rozhlasu bylo dnes pěkně  rušno. Jak jistě víte, dav “občanů”, shromážděný u tzv. pietního místa vypískal předsedu vlády a šéfa dolní komory parlamentu, kteří přišli, jak už to politikové dělají, položit květiny a říct pár slov u příležitosti 50.výročí okupace naší vlasti vojsky Varšavské smlouvy.

 

Řada lidí využila čekání na pietní akt vrcholných politiků  k různým formám protestu proti prezidentu Miloši Zemanovi a jeho rozhodnutí 50. výročí srpnových událostí nijak nekomentovat. A jakmile se objevil předseda vlády Babiš, šel mu hned v ústrety pískot davu a hesla „Estébáka nechceme”, „Bureš, Bureš”. V podobném duchu se nesly i texty na připravených transparentech.

Stejně dopadl i předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), kterého dav také vypískal. Marně organizátoři shromážděné napomínali, že nejde o demonstraci, ale o pietní akt. Dav pískal dál.  Zajímavé však bylo to, že na předsedu Senátu Milana Štěcha, který hovořil před Vondráčkem se nepískalo.  Ten, za souhlasných projevů davu, promluvil,  mimo jiné, i o České televizi, Českém rozhlasu a ČTK. Prohlásil, že “pokusy o diskreditaci těchto institucí jsou nepřijatelné.”

Tak to se organizátorům opravdu povedlo. Na Radka Vondráčka, narozeného 30. prosince 1973, tedy 5 let po vzpomínaných událostech, který v KSČ nikdy nebyl a živil se normálně, jako advokát, tak na toho se pískalo. A na Milana Štěcha, člena normalizační KSČ v letech 1979 až 1989, tedy až do samotného konce, na toho ne.  Chápete to?

Ten člověk, Štěch,  vstoupil do KSČ 6 let po dokončení tak zvaných “prověrek”, které ze strany (a následně ze slušného zaměstnání) vyhnaly desítky tisíc “soudruhů”. Za to, že se někde a nějak negativně vyjádřili o sovětské okupaci. Zůstali jen samí kovaní a věrní slouhové Moskvy.

Při svém přijetí pak musel, mladý a nadějný kandidát Milan Štěch, vlastní rukou podepsat souhlas s tak zvaným “vstupem vojsk”. To byla kardinální podmínka. Na které se tehdy vše lámalo. Ano či ne. A tento ďáblův úpis byl základní podmínkou ke startu kariery a časem i dobrému bydlu profi odbořáře…

Takže si to znovu zrekapitulujme. Přišli tři vrcholní představitelé našeho státu. Premier, a předsedové obou komor Sněmovny. Všichni tři řádně zvolení ve svobodných a demokratických volbách. O nějakém zpochybnění volby nemůže být řeči. Všechny si je lidé většinově zvolili. A na dva z nich se pískalo, na jednoho ne. Dva z nich byli kdysi komunisty. Babiš a Štěch. Na jednoho se pískalo, na druhého ne. Čím to?

V komunismu to asi nebude, když u jednoho “členství”  šíleně vadí a u druhého  vůbec ne. Možná nám něco napoví téma samotného projevu páně Štěchova. O nedotknutelnost ČT a Rozhlasu. Pevností  havlismu. Něco naznačí i jeho dlouhodobý nesouhlas  s výroky a kroky presidenta Zemana, dávaný často dost ostendativně najevo. A dokreslit to může málo známý fakt, že Milan Štěch se v roce 2013 se jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, ohroženého tak zvaným “Lánským pučem”.

To vše nám ukazuje Milana Štěcha jako snaživého zaměstnance oněch sil, které tu financují a řídí “pražskou kavárnu” a velkou část medií. Sil, kterým tak devótně posluhoval i bývalý předseda vlády Sobotka. A to dav, shromážděný u Rozhlasu, ocenil. Nebo jeho dirigenti.

Resumé? Pražské kavárně se podařilo to, co obvykle. Střelila se do vlastní nohy a odhalila své lidi. Zkazila, co mohla. Možná má dobrý pocit, jak “jim to nandal”.  Ale lidé mimo, mimo ujetou metropoli, mimo umělecko-mediální kruhy,  to neocení. Naopak. Dá se očekávat spíše znechucení. A to i u přesvědčených odpůrců Babiše.

Tenhle virvál s ostudou jen nažene další voliče hnutí ANO. Roli otloukánka má jeho šéf Babiš dobře zmáklou a z této situace vyždímá maximum. Poměry v zemi se  nezmění. Jen se znovu (po kolikáté už) veřejně ukáže impotence “pražské havlérky”.  A její znepokojivě rostoucí agresivita.

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 149 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,36 out of 5)
Loading...