16.11.2014
Kategorie: Ekonomika

Středulova odborářská teorie podnikání

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 16|11|2014

“To, co obchodní řetězce ušetří na mzdách a příplatcích při zákazu prodeje o svátcích, jim nebrání rozdat zaměstnancům na vyšších mzdách,” tolik volná interpretace nápadu předsedy ČMKOS Josefa Středuly, Hydepark 11.11.2014, Česká televize.

 

 

V této jediné myšlence se soudruh odborář dokonale odkopal, udělal ze sebe hlupáka a vysvětlil národu podstatu socialistického uvažování o podnikání či ekonomice všeobecně. Malý kvíz pro racionálně uvažující čtenáře: Na co Josef Středula ve své rudé zaslepenosti zapomněl?

 

Po soudružsku odborářsku vypadá jeho myšlenka velice logicky. Vykořisťovatel zavře krám, nebude mít tedy žádné zaměstnance v práci a tak by jim mohl peníze ušetřené na mzdách a 100% příplatcích za práci ve svátek vyplatit třeba jinak, nějakou odměnou a tím celkově zvýšit jejich výplatu. To je panečku geniální ekonomická analýza! Proč ji neaplikovat všude? Všichni ti fabrikanti, buržousti a podnikatelská parazitická pakáž, co tyje z práce svých zaměstnanců, ať zaplatí všechny volné dny, včetně sobot a nedělí (když už ty neodpracované státní svátky musí dle ZP nuceně platit již nyní, ale proč je nezaplatit 2x, že)!

 

stredula

 

Středula a všichni jemu podobní „odborníci“, kteří v životě nevytvořili ani zrnko nějakých reálných hodnot a živí se žvaněním o socialistických nesmyslech a za příspěvky organizovaného proletariátu tento „chrání“ ze svých luxusních kanceláří, jako vždy zapomíná právě na tu tvorbu hodnot. V kapitalismu se tomu říká vytváření zisku a teprve z něj je možno dát mzdu zaměstnanci a zaplatit další náklady s podnikáním spojené.

 

Jenomže odborář žije ve svém socialistickém světě přerozdělování, dotací, intervencí, nařízení, regulací a sociálního inženýrství, tak jej vůbec nenapadne, že peníze se nelíhnou na zasedání marxistické partaje či ÚV ROH, ale musí se nějak vydělat. Vůbec ho asi nenapadne, že když je obchod zavřený, nemá tržbu, tedy ani zisk a těžko může tedy někomu vyplatit nějakou mzdu nebo snad ještě i odměnu navíc. On by to prostě přikázal, vydal by oběžník a komu se to nelíbí ať nepodniká, ne?

 

Jak dlouho budeme ještě muset poslouchat tyto duševně nedostatečné žvanily, co mají v našem státě tak obrovskou moc? Co přinese další „Tripartita“, ze které vzešlo již několik podobně hloupých nápadů, které nakonec dostaly podobu zákona?  

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 134 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...