Východoevropané
29.6.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Středo a východoevropané si myslí, že migranti ohrožují jejich identitu a hodnoty

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Značná část lidí východní a střední Evropy si myslí, že migranti představují hrozbu pro jejich identitu a hodnoty, zjistil průzkum. Toto prohlášení získalo podporu u většiny respondentů na Slovensku (72 procent), v České republice (72 procent), v Estonsku (56 procent), v Maďarsku (52 procent) a v Bulharsku (50 procent), uvádí průzkum mezi lidmi 10 zemí po celé východní a střední Evropě.

Tuto studii nazvanou „Hlasy střední a východní Evropy: Vnímání demokracie a veřejné správy v 10 zemích EU, v úterý vydal na Slovensku sídlící think-tank Globsec.

V Lotyšsku je podíl těch, kdo říkají, že migranti představují hrozbu, 45 procent, v Litvě 43 procent, v Rakousku 42 procent, v Polsku 41 procent a v Rumunsku 25 procent.

Obyvatelé však často shledávají i lidi, kteří žijí alternativním způsobem života, ale jsou jejich krajany, jako nikoliv menší hrozbu jejich způsobu života, než jak vnímají migranty. Kolem třetiny nebo více respondentů na Slovensku (39 procent), v Litvě (36 procent), v Bulharsku (36 procent), v Estonsku (35 procent) a v Maďarsku (30 procent) vnímá agendu LGBT jako hrozbu jejich identitě a hodnotám.

Jejich názory asi odráží nedávné poznámky maďarského vůdce Viktora Orbána, který reagoval sžíravým humorem na skutečnosti, že zatímco Západní myšlenkoví vůdci a nátlakové skupiny poučují Maďarsko, jak má řídit své záležitosti, tak sami doma zažívají značný rozvrat, ale také podezření z cizího vměšování. Čtvrtina nebo více lidí ve všech zkoumaných zemích, říká, že si myslí, že: „Západní společnosti a jejich způsob života,“ jsou hrozbou jejich národní identitě a hodnotám.

Podíl lidí, kteří s tímto prohlášením souhlasí, je v rozmezí od 23 procenty v Litvě a v Polsku až po 50 procent na Slovensku.

„Trend rostoucího distancování od liberální demokracie a nárůst světonázorů budovaných na nacionalismu, tradici nebo náboženství se Středoevropanům a Východoevropanům nevyhýbá,“ tvrdí studie, která kvůli tomu zlořečí „populistům a polarizující rétorice.“

V části soustřeďující se na „konspirace a dezinformace“ v tomto regionu tvrdí Globsec, že se v některých zemích „zase oživil anti-semitismus“ s poukazem na skutečnost, že „v Maďarsku 49% a v Česku 56% lidí věří, že ty protivládní protesty minulých let zinscenoval a finančně podporoval George Soros.“

Shodnou okolností podle přehledu Globsec 2017/2018 je Nadace otevřené společnosti tohoto v Maďarsku narozeného miliardáře uváděna jako „institucionální partner“ tohoto think tanku spolu s Ministerstvem zahraničí USA a s NATO.

Nedávno se polský prezident stal předmětem útoků mezinárodních médií, když prohlásil, že agenda LGBT s jejím zaměřením na genderovou teorii a prosazování homosexuálního životního stylu ve školách, je „cizorodou ideologií,“ která pro tuto zemi představuje hrozbu.

Ale ač jen 25 procent Poláků řeklo Globsec průzkumu, že lidé z LGBT představují hrozbu pro jejich identitu a hodnoty, tak tato země zdaleka není úrodným polem pro aktivistickou ideologii a agendu, jak Breitbart London referoval už minulý týden.

Průzkum před celonárodními prezidentskými volbami tento měsíc odhalil, že jen 22 procent Poláků podporuje tzv. sňatky stejného pohlaví, kdy 62 procent je proti, kdy jen 10 procent respondentů říká, že podporují legalizaci adopce dětí homosexuálními páry.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 746 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.