petrmach
31.1.2019
Kategorie: Politika

Strana Svobodní směřuje k zániku

Sdílejte článek:

JINDŘICH HRADECKÝ

Do Svobodných jsem vstupoval jako do pravicové, euroskeptické a vlastenecké strany. Do strany, jejíž program není postaven na líbivých heslech. Do strany, která sama nastolovala celospolečenská témata, jako např. odchod ČR z EU.

Nebo představila rozsáhlý seznam zbytečných úřadů, díky jejichž zrušení by se mohla radikálně snížit daňová zátěž. Nebála se nastolit otázku privatizace veřejnoprávních médií. Poukazovala na nesmyslnost evropských směrnic v době, kdy se zákaz žárovek považoval za poplašnou zprávu.

V té době nám vyjadřovaly podporu uznávané osobnosti, jako např. Václav Klaus, Miroslav Ševčík, Pavel Kohout, Miroslav Macek. A i Jaromír Soukup si o nás kdysi myslel, že porazíme chřadnoucí ODS. Tak jsme pilně pracovali, pořádali besedy, tiskli letáky, až byla naše práce korunována úspěchem a my získali mandát v europarlamentu.

Ačkoliv byl v televizních debatách Petr Mach vždycky kultivovaný, věcný a neagresivní, tak svými argumentačními schopnostmi dokázal své oponenty zadupat hluboko do země. V jedné televizní debatě z jeho argumentů dostal hysterický záchvat vzteku i sám kníže Schwarzenberg (ke shléznutí ZDE).

Dnes bohužel strana směřuje k zániku

Je mi to moc líto, ale dneska společně s desítkami, možná i stovkami spolustraníků ukončujeme členství ve Svobodných. Zítra bude i poslední den ve straně pro zakladatele Petra Macha, který už stejně jako my není ochoten ze sebe dělat užitečného idiota pro partu mladých anarchistů. Přitom bez Petra Macha by byla celá řada členů, kteří jsou dnes zastupiteli nebo asistenti europoslance, jen “exkrementy u silnice”. O to nechutněji působí vzkaz drzé členky z Hodonína, která Petra Macha vyzvala k vrácení peněz, jež do něj “strana investovala”. Celé tvrzení ZDE.

Ideová vyprázdněnost dříve postihla ODS, teď už i Svobodné

Postupně začali ve straně získávat vliv odpůrci czexitu a zastánci migrace. Protože podle nich si zřejmě lidé mohou svobodně chodit po zeměkouli kam se jim zlíbí. A kdo to zpochybňuje, tak přeci není svobodný. Začalo obrovské utrácení peněz za různé nesmyslné marketingové studie, které měly mapovat, jak nás lidé vnímají. Z těch pochybných průzkumů také například vyšlo, že máme přestat prosazovat tzv. CZEXIT. Tak se i stalo a naší vlajkovou loď nám ukradl Tomio Okamura. Strana se postupně začala vyhýbat závažným tématům, protože místopředsedové strany měli panickou hrůzu z toho, že bychom tím získali Okamurovy voliče.

Místopředseda Smetka: kdo nechce přijmout sirotky, je “zmrd”

Předsednictvo strany spolu s dalšími členy vydali souhlasné stanoviskos přijetím tzv. syrských sirotků. Ačkoliv se proti tomu stavěla velká část členské základny, místopředseda strany Radim Smetka (syn Petra Smetky z H-Systému) zašel ještě dál, když na Parlamentních listech nazval odpůrce sirotků “zmrdy”. Fakt to ZDEnapsal.

Místopředseda Zapletal by se složil na eutanazii pro Babiše

V jaké obrovské krizi se Svobodní nacházejí, ilustruje video ze hřbitova se vzkazem pro Andreje Babiše od místopředsedy Zapletala. Pustit si ho můžete ZDE. Skoro bych se klonil ke konspirační teorii, že tohle video si zaplatil sám Babiš.Pozadu nezůstal ani předseda Pajonk, který také cítil potřebu natočit videovzkaz pro Babiše (ke shlédnutí ZDE).

Politická korektnost absurdních rozměrů

Osypky mi naskakují, když si vzpomenu na přípravu ke sněmovním volbám v roce 2017. Jakožto předseda liberecké krajské organizace jsem musel těsně před volbami čelit shození kandidátky ústředním výborem strany z úplně absurdích důvodů. Např. kvůli nevinné fotografii našeho krajského místopředsedy u rozhledny v Jizerských horách, kdy na pozadí byl vidět pruský kříž. Další kandidát se zase “provinil” lajknutím stránky Daniela Landy.

Nechutný smysl pro humor některých členů

Asi jsem moc přecitlivělý, ale dělat si legraci z dětí trpících leukémií mi nepřijde v pořádku (odkaz ZDE). Tím spíš, když se takto baví placený funkcionář strany, který byl nepochopitelně pověřen správou webu a diskusního fóra do doby, než vedení strany rozhodlo o jeho zrušení. Ani členové druhého nejvyššího orgánu strany nezůstávají pozadu. Názorné ukázky ZDE a ZDE.

Zanikající Svobodné nahradí nová strana

Během dneška a zítřka odejde od Svobodných minimálně třetina členské základy. Nespokojení členové a bývalí příznivci se v tuto chvíli sdružují ve skupině “Požadujeme vznik pravicové strany vedené osobou formátu VKML”, kde se shromažďují připomínky a podněty k založení nové strany. Úplně ideální by bylo, kdyby vznik nové strany zaštítil ten či onen Václav Klaus. Tím by došlo k téměř okamžitému sjednocení dnes již tolik rozdrobené pravicové scény.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 955,00 Kč
Vybráno 48.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 409 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
politicon.cz
150 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.