UTRECHT
20.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Strach pojmenovat terorismus pravým jménem?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPoslední teroristický útok v Holandsku opět ukázal bezradnost při komentování těchto zločinů. Několik desítek hodin média papouškovala spekulace o “zločinu z vášně” a vášně se přelily i do diskusí pod články.

Turek žijící v Holandsku a který má za sebou pestrou trestnou činnost zastřelil v městské hromadné dopravě Utrechtu tři osoby a další zranil. Ve zprávách o tomto činu se objevily dvě verze o motivaci . Tou jednou byl terorismus a tou druhou (rovnocennou) verzí měl být “zločin z vášně”. A právě tato spekulace se stala pobídkou k posměšným komentářům čtenářů. V zájmu objektivity lze konstatovat, že se k této možnosti klonilo také několik čtenářů.

Další zprávy pak “zločin z vášně” ukázaly jako nepravděpodobný. Policie zjistila, že pachatel své oběti neznal. Policie ho několik hodin po činu zatkla. Přesto považuji celou zavádějící verzi o zločinu z vášně za ,eufemisticky řečeno, nešťastnou, lépe chybnou.

Oficiální média typu veřejnoprávních totiž ztrácejí prestiž a důvěryhodnost. Snaha nepůsobit paniku tak končí tím, že si velká většina čtenářů a posluchačů z takových formulací utahuje. Pokud se někdo zamyslí nad důvody popularity “desinformačnich” webů, jednou z příčin je i způsob jak “falešná” korektnost nahrává i o řád větším nesmyslům.


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč

Celkem za měsíc: 3 611,00 Kč
Vybráno 10.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 210 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
politicon.cz
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.