pitha
12.10.2018
Kategorie: Společnost

Stojím za profesorem Piťhou

Sdílejte článek:

HANA LIPOVSKÁ

 

Náš zeměpisář klidníval poněkud rozvernější dívčí řady zvoláním: “Xaverov, ticho!”

Česká ženské lobby se naopak už dlouho snaží, aby si jich někdo všiml, ale nejde jí to. Tentokrát se proto zkusila přiživit na věhlasu muže, který na rozdíl od ní něco dokázal. Bezděčně tak potvrdila, že varování ze svatováclavského kázání byla více než prorocké.

 

Nápravně-výchovné pracovní tábory zatím nemáme, ostatně “proroctví” se dívají vždycky dále než jen za nejbližší roh, ale už teď se nás mustrovat snaží jen což. Snad si ani neuvědomují, jak mizernou službu prokazují těm ženám, které jsou skutečně obětmi násilí.

Ke vzdělanosti patří schopnost vést diskusi, třebas písemnou. Hledat, argumentovat. Jen ten, kdo nemá argumenty, používá pěsti. A kdo neumí dokonce ani boxovat, běží jako uplakaný žalobníček vejš.

Můžeme jen shovívavě potřást hlavou a popřát ČŽL, ať jim jejich PR akce vyjde. Pak o nich brzy opět dlouho neuslyšíme. Zato hlas a slovo pana profesora bude slyšet i dále.

Jsou pak chytrýsci, kteří se snaží zneužít oné homilie k rozpolcení církve v České republice.
Poštvávají proti sobě navzájem kněze, rozeštvávají věřící. Není to nic nového, snaha rozbít církev je stará jako církev sama. I oni mají ovšem smůlu. Pokud něco existuje dva tisíce let, pak to mám mnohem tužší kořínek.

Na jejich výtky navíc shodou náhod nepřímo odpověděl Vatikán v příspěvku na oficiálním webu Radio Vaticana:

“Kdo strojí úklady církvi v dnešní době? Před kým nás má chránit prosba o pomoc shůry?

Dnes je nepochybně v církvi i mimo ni – mezi věřícími laiky i duchovenstvem – mnoho teologů, řeholníků i biskupů, kteří zjevenou pravdu o sexualitě zpochybňují. Tím se oddělili od Boha a nevyhnutelně rozsévají koukol, působí zmatek a rozdělení v Božím lidu.

Papež František volá církev, celou církev k modlitbě, což je moc dobře. Hrozí totiž, že by věrouka, tedy zjevená pravda, která nás osvobozuje, mohla být dána do závorky, a to je to nebezpečí pro společnost, ve které žijeme.”

Prof. Piťha vždy stál na straně žen (kdo zná jeho texty o Sv. Anežce nebo Sv. Ludmile, ten o jeho úctě k ženě pochybovat nemůže), ale promluvil proti genderismu, který ženy znehodnocuje na pouhé nosnice. Opakovaně se postavil na stranu homosexuálů a odsoudil jakoukoli jejich ostrakizaci, ale promluvil proti lobby homosexualismu.

Věru nepotřebuje, aby se jej někdo zastával.

Každá proklamace je tak spíše naším vlastním přiznáním a uvědoměním si, na které straně stojíme.

Zda stále ještě nejsme zbabělci, zda jsme ochotni nechat na sebe házet bláto a špínu, nebo zda raději budeme držet ústa a krok, zda vůbec umíme číst celé texty a přemýšlet nad nimi, nebo zda si necháváme podsunout slova pokroucená, přežvýkaná a vyplivnutá těmi, kdo přemýšlet a diskutovat nechtějí.

Stojím za prof. Mons. Petrem Piťhou.

Vážím si jej.

Považuji jej s úctou a hrdostí za jednoho ze svých tří zásadních učitelů.

A děkuji mu za vše, co dělal a dělá.

 

Autor: Hana Lipovská

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 811 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...