pitha
12.10.2018
Kategorie: Společnost

Stojím za profesorem Piťhou

Sdílejte článek:

HANA LIPOVSKÁ

 

Náš zeměpisář klidníval poněkud rozvernější dívčí řady zvoláním: “Xaverov, ticho!”

Česká ženské lobby se naopak už dlouho snaží, aby si jich někdo všiml, ale nejde jí to. Tentokrát se proto zkusila přiživit na věhlasu muže, který na rozdíl od ní něco dokázal. Bezděčně tak potvrdila, že varování ze svatováclavského kázání byla více než prorocké.

 

Nápravně-výchovné pracovní tábory zatím nemáme, ostatně “proroctví” se dívají vždycky dále než jen za nejbližší roh, ale už teď se nás mustrovat snaží jen což. Snad si ani neuvědomují, jak mizernou službu prokazují těm ženám, které jsou skutečně obětmi násilí.

Ke vzdělanosti patří schopnost vést diskusi, třebas písemnou. Hledat, argumentovat. Jen ten, kdo nemá argumenty, používá pěsti. A kdo neumí dokonce ani boxovat, běží jako uplakaný žalobníček vejš.

Můžeme jen shovívavě potřást hlavou a popřát ČŽL, ať jim jejich PR akce vyjde. Pak o nich brzy opět dlouho neuslyšíme. Zato hlas a slovo pana profesora bude slyšet i dále.

Jsou pak chytrýsci, kteří se snaží zneužít oné homilie k rozpolcení církve v České republice.
Poštvávají proti sobě navzájem kněze, rozeštvávají věřící. Není to nic nového, snaha rozbít církev je stará jako církev sama. I oni mají ovšem smůlu. Pokud něco existuje dva tisíce let, pak to mám mnohem tužší kořínek.

Na jejich výtky navíc shodou náhod nepřímo odpověděl Vatikán v příspěvku na oficiálním webu Radio Vaticana:

“Kdo strojí úklady církvi v dnešní době? Před kým nás má chránit prosba o pomoc shůry?

Dnes je nepochybně v církvi i mimo ni – mezi věřícími laiky i duchovenstvem – mnoho teologů, řeholníků i biskupů, kteří zjevenou pravdu o sexualitě zpochybňují. Tím se oddělili od Boha a nevyhnutelně rozsévají koukol, působí zmatek a rozdělení v Božím lidu.

Papež František volá církev, celou církev k modlitbě, což je moc dobře. Hrozí totiž, že by věrouka, tedy zjevená pravda, která nás osvobozuje, mohla být dána do závorky, a to je to nebezpečí pro společnost, ve které žijeme.”

Prof. Piťha vždy stál na straně žen (kdo zná jeho texty o Sv. Anežce nebo Sv. Ludmile, ten o jeho úctě k ženě pochybovat nemůže), ale promluvil proti genderismu, který ženy znehodnocuje na pouhé nosnice. Opakovaně se postavil na stranu homosexuálů a odsoudil jakoukoli jejich ostrakizaci, ale promluvil proti lobby homosexualismu.

Věru nepotřebuje, aby se jej někdo zastával.

Každá proklamace je tak spíše naším vlastním přiznáním a uvědoměním si, na které straně stojíme.

Zda stále ještě nejsme zbabělci, zda jsme ochotni nechat na sebe házet bláto a špínu, nebo zda raději budeme držet ústa a krok, zda vůbec umíme číst celé texty a přemýšlet nad nimi, nebo zda si necháváme podsunout slova pokroucená, přežvýkaná a vyplivnutá těmi, kdo přemýšlet a diskutovat nechtějí.

Stojím za prof. Mons. Petrem Piťhou.

Vážím si jej.

Považuji jej s úctou a hrdostí za jednoho ze svých tří zásadních učitelů.

A děkuji mu za vše, co dělal a dělá.

 

Autor: Hana Lipovská

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 59 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.