stocholm317
7.4.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Stockholm: Další vraždění nákladním autem, které najelo do davu lidí, několik mrtvých

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM

Nákladní automobil vjel do davu lidí v centru Stockholmu. Podle prvních informací jsou na místě tři mrtví a několik zraněných. Tragédie se stala na hlavní pěší ulici Drottninggatan ve švédské metropoli, píše o tom deník Aftonbladet. Očitý svědek z místa nehody reportérovi Aftonbladetu popsal, že vozidlo vjelo na hlavní ulici a dvě osoby přejelo. Nákladní automobil pak měl pokračovat do obchodního domu Åhléns. 

Podle rádia Ekot jsou na místě tři mrtví, další lidé zřejmě utrpěli zranění. K incidentu došlo na pěší zóně v Drottningatanu. „Viděla jsem stovky lidí, kteří běželi, běželi jako o život,“ říká svědkyně Anna. „Stáli jsme v obchodu s obuví, když lidé začali křičet. Pak jsem uviděl obrovské nákladní auto, jak narazilo do protější zdi,“ uvedl další ze svědků Jan Granroth.

Na místě zasahují policisté v plynových maskách, protože odtud jde kouř. Podle dalšího svědka nebyla na místě slyšet střelba, pouze sirény.

Televize z místa odvysílala záběry, na nichž je vidět kouř vycházející z obchodního domu, do kterého nákladní automobil narazil. Několik lidí z místa odvezly sanitky, spolupracovník agentury Reutert uvedl, že na místě je několik těl zakrytých plachtou.

Švédská média spekulují o teroristickém útoku. Útok pomocí automobilu nedávno zažil Londýn, Berlín, kde Tunisan Anis Amri najel s ukradeným kamionem do davu lidí na vánočním trhu a zabil 11 lidí, i Francie, kde bylo mrtvých nejvíce.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Michal Fleiser 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 900,00 Kč
Vybráno 8.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
93 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.