talibanafghan
15.8.2021
Kategorie: Politika

Stihnou to vůbec?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tálibán postupuje tak rychle a tak efektivně, že zřejmě zítra bude (nebo už je) Kábul v jeho rukou. Skoro vůbec se nebojuje. Tálibánci prostě jen jedou vpřed a vítáni obyvatelstvem přebírají správu země systémem jeden Tálibánec na jedno město. 

Počítám že dneska večer přiletí první raketa na Kábulské letiště a tím  skončí všechny evakuace. 

A já chci rychle položit pár otázek: 

1. Pokud vím, tak nejenom jsme ještě neevakuovali žádné tlumočníčky, ale ani náš diplomatický personál. Stihnou vůbec odjet alespoň skuteční nefalšovaní bílí Češi, co tam bojovali za Prahu? Nezjistíme zítra ráno, že Tálibán posbíral nejen místní kolaboranty, ale i velmi pěknou kořist v podobě českého velvyslance, nějakých těch plukovníků, poručíků, agentů BIS a dalších hošíků? 

2. Pokud odjet nestihnou, jak se k nim bude Tálibán chovat? Jako k diplomatům, nebo jako ke zrádcům, které patří postřílet? Jednal někdo od nás s Tálibánem? Když bratři USáci dojednávali s Tálibánem podrobnosti svého útěku, vymínili si bezpečnost i pro naše lidi? Nebo na to zvysoka kašlali a samozřejmě si vůbec nevzpomněli, že jsme jejich největší spojenci, které mají rádi  kteří jsou spojeni krví. 

3. Abychom třeba nezjistili, že naši američtí bratři předhodili naše lidi Tálibánu a oni je pak budou s jejich mlčenlivým souhlasem různě vláčet za auty, kastrovat je a věšet na pouliční osvětlení… 

Heleďte, já jsem celý týden na dovolené  – jsem s dětmi na táboře. On-line bud jen občas a jako obvykle to znamená, že se budou dít ty nejvíc světodějné události. Připravil jsem si takový pěkný seriál o zemědělství a o sobě…  a ono to nebude nikoho zajímat, protože v Afghanistánu se bude pohřbívat další impérium. 

Takže se nebudu divit, že se v diskusi o soběstačnosti objeví především informace o Afghánu a o konci jedné americké epochy… Já k tomu chci dodat jen jedno: 

Jestliže nějací “experti” rozumí situaci v Afghanistánu a ono se to pak od reality liší o desítky tisíc procent, tak to nejspíš znamená, že je naše společnost už tak prolhaná, že se pravda fakt už nikde nedá říct, protože je hned po zásluze potrestána.  

A bohužel to zřejmě znamená, že nám experti budou povídat, jak je naše ekonomika v pořádku, jak je všechno na nejlepší cestě, ale ve skutečnosti bude krach už za rohem.  A pak ten náš konec vezme stejnou rychlost jako ofenzíva Tálibánu. 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 898 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,15 out of 5)
Loading...
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)