BABISSTB
2.9.2019
Kategorie: Politika

Stíhání premiéra Babiše zastaveno … a co jste čekali, bláhoví

Sdílejte článek:

COM

Tak jak Andrej Bureš zavelel, tak se stalo. Státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil stíhání premiéra Andreje Babiše v případu padesátimilionové evropské dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo, žalobce zastavil i stíhání Babišových rodinných příslušníků a spolupracovníků.

Předseda vlády v neděli řekl, že pokud existuje spravedlnost, státní zástupce jeho stíhání zastaví. Kdyby žalobce podal obžalobu, Babiš by z čela vlády neodešel.

Lhůta pro rozhodnutí v případu skončila v sobotu. Ještě v pátek nebylo podle mluvčího státních zástupců Aleše Cimbaly jasné, zda nebude lhůta prodloužena. Kromě zastavení trestního stíhání připadalo v úvahu také podání obžaloby, postoupení případu jinému orgánu, nebo vrácení případu policii k došetření. 

Dnes slaví Andrej Babiš 65. narozeniny. A Jaroslav Šaroch dal premiérovi pěkný dárek. Už nyní je ale jasné, že jeho rozhodnutí přezkoumají jeho nadřízení. Tedy především pražské vrchní státní zastupitelství pod vedením Lenky Bradáčové. Jeho krok je totiž mírným překvapením. Kauzu po celou dobu dozoroval a spis a práci policie tak důvěrně znal. Pracoval nicméně pod enormním tlakem. A ještě v minulém týdnu vysílal Andrej Babiš vzkazy, jak si představuje, že má případ dopadnout.

 „Já vám říkám, že pokud máme nezávislou justici, jsem přesvědčen, že musí rozhodnout v můj prospěch,“ uvedl v rozhovoru pro deník MF Dnes, který spadá pod Agrofert, jenž premiér zaparkoval do svěřenských fondů. V podstatě totéž pak zopakoval v nedělní Partii na Primě. V tu chvíli ale bylo již rozhodnuto.
Je možné, po zvážení všech veřejně známých informací o případu, ještě věřit v tomto Banánistánu v právní stát?
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 361 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 3,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
95 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.