MERKELNDR
24.1.2021
Kategorie: Politika

Stefan Schubert: Merkel řídila CDU podle principů komunistické strany

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Socialistické smýšlení se Merkel vštěpovalo od dětství a její kariéra v SED-diktatuře byla možná i proto. To vše Merkel postupně a rafinovaně přenesla i do své politické kariéry v sjednoceném Německu. Díky selhání mainstreamových médií se to nikdy nedostalo do povědomí širokých mas německého obyvatelstva, a tak jí bylo umožněno být 16 let německou kancléřkou.

 

Publicista, autor a bývalý policista Schubert říká, že tak mohla někdejší FDJ tajemnice pro propagandu a agitaci v NDR, Angela Merkel postupně přeměnit CDU Helmuta Kohla na druhou SED – na svou stranu.

Co znamenal pro komunistické diktátory Ústřední výbor strany, to bylo pro Merkel Spolkové předsednictvo CDU, které ji bezvýhradně podporovalo, podobně jako Ústřední výbor strany stál bezvýhradně za stranickým diktátorem. V obou případech byl šéf podporován vždy jednomyslně.

Všechny důležité a sporné záležitosti řešila Merkel jako diktátorka. Zmíním zde jen jeden případ z nedávné minulosti, kde úřadovala jako diktátorka. Když demokratické volby v Durynsku nevyhrál její oblíbenec Ramelow (Levice), někdejší člen SED v NDR, tak na její nařízení přišlo k novým volbám, a ty Ramelow s její podporou už vyhrál.

I stranický sjezd SED, který byl v NDR důležitým mocenským nástrojem komunistických diktátorů Merkel “zkopírovala” a přenesla do CDU, kde se to nazývá CDU shromáždění delegátů. A tak ne členská základna CDU – okolo 400 000 členů – volila nyní nového předsedy CDU, ale 1001 delegátů a členů Spolkového předsednictva CDU.

Těch Schubert označuje za aparátčiky, kteří jsou finančními profitérmi systému Merkel a jsou její plně oddaní.

A tak nejen výsledek voleb nového šéfa CDU, ale i celé volby připomínají poměry v NDR, kde to zaznívalo následovně:

“Strana, ta má vždy pravdu.”

V Německu strana se už nejmenuje CDU, ale Merkel a Merkel ta má vždy pravdu.

Co jí nevyšlo s Annegret Kramp-Karrenbauer, to jí vyšlo s Arminem Laschetem.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 909 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)