GRETAWH
22.9.2019
Kategorie: Společnost

Stávkujme také

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak nám zase celosvětově stávkují studenti za klima. Gréta řekla a prý se bude stávkovat celý týden po dobu, co tam v Ňů Jorku bude ta klimakonference. Dokonce se studenti rozšoupli a že prý by mohli stávkovat i dospělí, koneckonců ti za to přece můžou a také chtějí mít nějakou tu budoucnost. 

A já myslím, že je to skvělý nápad. Měli bychom se na všechno vykašlat, seknout s prací a jít stávkovat. Podle mě je to v dnešní pošahané době to jediné, co by mělo doopravdy smysl. 

Konečně by ti zpovykaní frackové zjistili, že autobusy nejezdí samy, že kafe se jim také samo do hrníčku nenaleje, že elektrika v zásuvce také není sama od sebe a vlastně i ten internet nefunguje bez velké spousty pracujících dospělých. 

Pojďme studentům ukázat tu skutečnou bezemisní budoucnost. Přestaňme doplňovat zboží do regálů, přestaňme ho vozit těmi strašnými naftovými auty, vypněme teplárny, elektrárny, zamkněme benzínky, přestaňme péct chleba, popadněme nějaký ten transparent a pojďme si vyhodit z kopejtka někam na náměstí…

Koneckonců, máme to tak skoro všichni ne? Naše děcka si jezdí po Erasmech, poučují nás, koho máme volit, dokonce na fejsbůku diskutují o tom, že nám starším omezí internet, abychom nemohli koukat na Parlamentní listy a Vidlákovy kydy, protože nás to ovlivňuje. Chodí si demonstrovat na Letnou, chodí si demonstrovat za klima, je jim pětadvacet a skoro každý si přerušil studium, aby si prodloužil mládí… ale každý měsíc po výplatě vždycky přijdou pro prachy na další měsíc. Přitom doba, kdy vydělají něco sami je v nedohlednu… 

To my jsme ti blbí. My jim to platíme, my chodíme z práce do práce, děláme přesčasy a vlastně jen kvůli pocitu hrdosti, že kluk bude jednou magistrem.

Pojďme si to alespoň na ten jeden týden užít po jejich. Nechme všeho co dělá civilizaci civilizací a ono se to rychle ukáže. Nemusíme to ani přehánět… stačí vypnout pouliční osvětlení a nechat všechny ty demonstranty, aby si z Václaváku došli někam na periferii pěšky. 

Navíc všechno zdražuje, stávky za platy jsou pasé, pojďme stávkovat za klima… to se dneska smí a chtěl bych vidět zaměstnavatele, který by riskoval mediální řev za to, že vyhodil zaměstnance za účast na stávce za Grétu.

Třeba by těm všem klimaúzkostným došlo, že mohou mít i mnohem horší noční můry. Třeba prázdné regály, gangy v ulicích, vodovody bez vody (a tím pádem i nefunkční hazly) a skutečné chození pěšky. Žádný džoging, žádné běhání s MP3kou. Ale nošení svého těla všude na pořádné vzdálenosti.  

Pojďme do toho, zastavme na pár dní svět…  Předveďme jim, co umí skutečná stávka. 

Autor: Vidlák
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 764,00 Kč
Vybráno 33.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 258 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.