KLIMA3
22.8.2019
Kategorie: Společnost

Stávkující studenti tvrdí, že bojují za klima

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

lubos-zalom8847970_0Stávkující studenti tvrdí, že bojují za klima. Ve skutečnosti tady však zuří zcela jiný boj: pravdy proti lži, rozumu proti iracionalitě, vědy proti politickým metodám, a v konečném důsledku svobody proti nesvobodě.

Tento boj probíhá už mnoho let – a bohužel jak ukazuje panující mediální humbuk kolem klimatických záškoláků, svoboda postupně podléhá jakési plíživé snaze o nastolení něčeho, co lze směle nazvat klimatickým komunismem. Svoboda umírá, protože pod vlivem politiky skomírá i věda, konkrétně tedy klimatologie, která může sloužit za učebnicový příklad toho, co se stane s celkem seriózním vědeckým oborem, začne-li sloužit partikulárním politickým zájmům a cílům.

Hysterická snaha umlčet ty vědce, kteří za změnami klimatu vidí jiné příčiny než průmysl a usvědčují klimatický panel IPCC ze lží a překrucování, tak trochu napovídá, v jakém stavu současná klimatologie je.

Vědců, kteří odkrývají omyly nebo zjevné lži IPCC je celá řada. Nedávno jsme si zde představili práci českého pedologa profesora Miroslava Kutílka. Někdo by mohl namítat, že jeho oborem zájmu byly půdy a nikoliv klimatologie jako taková. Dobrá, z početného zástupu klimaskeptiků můžeme vybrat vědce, který má ke klimatologii daleko blíže. Klimatickým alarmistům z IPCC asi nejvíce leží v žaludku profesor Fred Singer, narozený v roce 1924, fyzik, dnes emeritní profesor environmentálních věd na University of Virginia.

Už v 60. letech vedl klimaskeptické sdružení Science and Environmental Policy Project a v 90. letech se aktivně účastnil protestů proti Kjótskému protokolu. Společně s jiným významným vědcem, Frederickem Seitzem, bývalým prezidentem Akademie věd USA, shromáždil téměř patnáct tisíc podpisů vysokoškolsky vzdělaných američanů pod tzv. Oregonskou petici, která se vyslovovala proti klimatickému alarmismu.

Jednou z jeho knih je Unstoppable Global Warming: Every 1500 Years, kterou v roce 2006 napsal společně s dalším vědcem, Dennisem Averym, ředitelem Center for Global Food Issues. Autoři se zabývají především přirozenými faktory změn zemského klimatu a odkazují se zejména na tzv. Bondův cyklus, což je přibližně 1500 let oscilující perioda klimatických změn, pomocí níž lze vysvětlit např. středověkou i římskou teplou periodu a sedí i na současné teplé klima. Autoři samozřejmě reagují na Kjótský protokol, který podle nich nemůže mít na řešení klimatické změny žádný vliv, protože lidmi produkovaný objem CO2 je v součtu všech faktorů marginální. Ve skutečnosti IPCC nepřináší žádné důkazy o tom, že by současný růst teploty nebyl důsledkem periodických změn a že za ně nepřirozeně může člověk. Výsledky modelů nehrají roli – protože pozorování nám říká něco jiného.

Profesor Fred Singer je však jen jeden z mnoha vědců, kteří oponují tzv. klimatickému konsenzu o tom, že za oteplování mohou lidé. Všichni však mají jedno společné. Jsou soustavně umlčováni. Jejich práce je bagatelizována a běžný člověk, který se o problematiku globálního oteplování či změn klimatu, resp. o politické otázky změn klimatu sám aktivně nezajímá, se k ní nemá téměř jak seznámit. Zastánci skleníkové teorie mají očividně z něčeho strach.

Jestliže klimatičtí záškoláci volají po tom, abychom naslouchali vědcům a důvěřovali vědě, lze s nimi vřele souhlasit. V tom případě však musíme být poctiví a ne si vybírat ty vědce a jejich práci, která potvrzuje závěry, které jsme už stejně dávno přijali za své – tedy v případě ekologických aktivistů závěry, že člověk nemá právo využívat Zemi pro svůj maximální prospěch. Jestliže je vědec věrný řádným vědeckým metodám, je jeho práce relevantní. Naopak stavět vše na nepotvrzených teoriích, jako je skleníková hypotéza, která skutečně nebyla dosud potvrzena (a nezaměňujme ji se skleníkovým efektem – to je něco jiného), je s racionálními vědeckými metodami spíše v rozporu.

Máme-li být intelektuálně a vědecky poctiví, nelze zamlčovat, že ohledně příčin změn klimatu v žádném případě nepanuje žádný konsenzus. Je naprosto nepodstatné, jak klimatičtí aktivisté vyčarovali číslo 96 %, jímž se zaštiťují, mluví-li o zástupech vědců, kteří souhlasí se skleníkovou hypotézou. A za druhé, je třeba mít neustále na paměti, že konsenzus není důkazem pravdy. I kdyby skutečně všichni vědci na této planetě věřili v platnost skleníkové hypotézy, stále to nic nemění na tom, že nebyla dosud prokázána, a že zde je bezpočet důkazů, které její platnost zpochybňují.

Na viděnou zase příští pátek.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 687 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.