pohled_masaryk_web
28.10.2020
Kategorie: Společnost

Státní svátek ve stínu vládních opatření

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝ28.října si připomínáme den, kdy vzniklo samostatné Československo. Po stoletích nadvlády především germánských národů a snaze o sebeurčení se podařilo 28.října 1918 konečně osamostatnit a vytvořit vlastní stát založený na slovanských hodnotách, tradici a přátelství mezi Čechy a Slováky. Tak nějak by mohl znít oslavný popisek toho, proč dnes nejdeme do práce, ale ani do supermarketu či proč nevychází denní tisk. Otázkou zůstává, je li ještě zájem něco podobného slavit.

Několik výše uvedených vět bylo úvodem loňského článku vztahujícímu se k tomuto svátku. Za ten rok se mnohé změnilo. Předseda vlády Babiš se stále častěji podřizuje šíleným nápadům Evropské komise, začaly se budovat záchytné body pro migranty přidělené nám Německem, covid zatemnil mysl polovině národa. Natolik, že jsme zaznamenali názory o prostých Čecháčcích, dokonce bylo řečeno, že by bylo dobré, kdybychom se stali jednou ze spolkových zemí sousedního Německa. Postupně začal rozpad Visegrádu, na čemž mají největší podíl kolaboracující slovenské elity v čele s prezidentkou Čaputovou. Co si Slováci zvolili, to mají a zdá se, že jim to vyhovuje.

Prahu čeká možná demonstrace. Mnoho lidí už je rozčíleno ze situace spojené s hysterií kolem covidu, z kterého se stal nástroj pro nastolení změn. Ignorace faktů a skutečností ze strany mnoha vlád se přenesly i k nám, život ovládají zaprodanci na řídících postech. Česká republika společně se Slovenskem nasadily těžké kalibry a zastavily život svých občanů. Společnost je paralyzována, sportovci vypadnuli až na výjimky z tempa a režimu, firmy počítají ztráty, podnikatelé se přibližují k bankrotům a pár vybraných politiků si mastí kapsy. Hysterie vytvářená médii a obchodníky se strachem bude stát stání pokladnu bilion korun, jenže hlavní dopad se vyhne spíše státním zaměstnancům než těm, kteří vytváří skutečné hodnoty. A samozřejmě budoucí generace bude splácet obří dluhy.

Budoucnost České republiky se nejeví nijak zvlášť optimisticky. Jsme součástí cirkusu zvaného Evropská unie, drezuru si vzali za svou eurokomisaři. Z neposlušného pionýra se stáváme prostým vazalem, to za potlesku těch, kteří ještě nepochopili, že být podřízenými euroancáblu není dobré. Naše hospodářská a ekonomická samostatnost zmizela v prachu minulých let, z politického spektra téměř zmizela pravice, ve středu a nalevo jsou výrazně prounijní subjekty. Arogance politiků je na nejvyšší možné úrovni, odcházející ministr škodí zemi do poslední chvíle. Neziskový sektor se podílí na ždímání pokladny a školní indoktrinaci. Demokracie se vytrácí, policisté s pomocí vlastních provokatérů mlátí občany a používají strategie STB, přičemž ministr vnitra sedí na velínu. Vrátila se cenzura, tentokrát na sociální sítě, mediální účelová propaganda připomíná svou intenzitou tu socialistickou.

Svět si na nás připravil povinné očkování, přestože zkušenosti s vakcínami z produkce předních farmaceutických koncernů jsou velmi rozporuplné, navíc ty nové proti koronaviru poprvé mají měnit lidskou DNA. Přichází nový systém šíření signálu nazvaný 5G a společně s ním čipování obyvatelstva. Technická dovednost obou těchto technologií je až strašidelná. Obchodu vládnou nadnárodní korporace a banky, v politice převzali otěže liberálové, což není urážka, ale smutná realita. Evropa si na sebe ušila bič v podobě nesmyslného Green Dealu. Oslava české státnosti se tak letos neponese jen ve stínu smyšlrené covidové pandemie, ale také v nepříliš optimistické atmosféře. A ani radost z volného dne, kterých máme poslední dobou až nezdravě mnoho, nedokáže rozptýlit obavy z budoucnosti.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 602 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
politicon.cz
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.