16.6.2013
Kategorie: Humor

Státní převrat on-line

Sdílejte článek:

PŘIŠLO NÁM E-MAILEM 16/06/2013

11:16 Dobré dopoledne, vítejte u on-line reportáže, mapující policejní pokus o státní převrat. Zatím nemáme žádné informace o tom, kde se vůdci pučistů momentálně nacházejí a zda skutečně plánují dorazit až do Poslanecké sněmovny.

 

 

 

11:28 Úřad vlády, jedna z lokalit policejního řádění, sídlí ve Strakové akademii, eklektické novobarokní budově na levém břehu Vltavy na Malé Straně v Praze. Byla vystavěna v letech 1891–1896 podle návrhů architekta Václava Roštlapila. Pod kupolí jsou umístěny sochy od Josefa Maudra.

 

11:41 Přicházejí první důkazy, že akce Policie ČR je od počátku nelegální. Tři policejní vozy, včera zasahující na Úřadu vlády, měly prošlou technickou kontrolu.

 

11:52 Masivní policejní razie pokračují na území celé České republiky, včetně konspiračního bytu brněnského aktivisty Matěje Hollana. Pyrotechnici na místě zneškodnili několik nebezpečných dětských hraček, vyrobených ze závadných plastů, jejichž držení je na území ČR zakázáno. „Vinu doznávám, padni komu padni,“ uvedl Hollan.

 

12:04 Policisté zatím nezasahovali v hostingové firmě banán.cz, CzechPointu ve Štěchovicích ani v objektu, kde sídlí zednictví Chvístek, Ostrava. Na místě však pro jistotu čekají televizní štáby.

 

12:09 Včera po odjezdu policie zůstala Strakova akademie zcela prázdná a bez dozoru, čehož okamžitě využili bezdomovci z nedalekého Klárova. Dnes je na Úřadu vlády očekáván příjezd filmařů Víta Klusáka a Filipa Remundy, kteří zde budou natáčet první záběry nového dokumentu.

 

12:16 Česká televize zřejmě vypátrala Romana Janouška příliš brzy a zastihla ho zcela nepřipraveného. Během rozhovoru si aplikoval opalovací krém, na dotazy reagoval zmateně a stále opakoval, že osobu vietnamské národnosti pacifikoval neúmyslně.

 

12:24 Prosíme ženy v domácnosti, které se domnívají, že byly rovněž sledovány Vojenským zpravodajstvím, aby se hlásily na krizovou linku 724 515 000.

 

12:31 Zadržené bankovky budou v oběhu chybět, potvrdila Česká národní banka a vyzvala občany k přechodu na výměnný obchod. Směnné kurzy budou vyhlášeny na mimořádné tiskové konferenci v 17:00. Na veřejnost unikly již některé položky z kursovního lístku, např. pecen chleba by měl být měněn za funkční GPS navigaci nebo předplacenou telefonní kartu.

 

12:39 Na Malostranském náměstí lynčuje dav provokatéra, který se identifikoval falešným průkazem ÚOOZ a vyptával se na adresu sídla Poslanecké sněmovny.

 

12:54 Ministerstvo financí navrhuje, aby státní úřady, které rozdělují finance v souladu s platnou legislativou, získaly tzv. Protikorupční kolek. Návrh, který má v nejbližších dnech projednávat vláda, počítá s tím, že kolky by přiděloval Finanční analytický útvar MFČR. „Předešlo by se tak nepřehledným situacím, jaké právě prožíváme,“ komentoval návrh ministr Kalousek.

 

13:09 Podle Borise Šťastného nepřispívají současné policejní razie ke klidu na práci a ztěžují život lidem postiženým povodněmi: „Mluvil jsem s premiérem, na dnešek plánoval návštěvu v Ústí nad Labem, kde chtěl občanům vlít novou naději do žil. Teď budou jistě zklamáni.“

 

13:12 Včerejší den, který vstoupí do českých dějin díky pokusu o policejní převrat, je 164. dnem roku podle gregoriánského kalendáře. Narozeniny oslavili německý herec srbského původu Gojko Mitič, francouzský fotbalista Florent Malouda a etiopský vytrvalostní běžec Kenenisa Bekele.

 

13:18 Primátor Prahy na mimořádné tiskové konferenci uvedl, že zákaz vstupu do parků snížil počet sebevražd v Praze o 20 procent a navrhl zákaz prodloužit na dobu neurčitou.

 

13:23 Údajný výskyt rakouských policistů u vily Iva Rittiga nebyl porušováním mezinárodních smluv ani našich zákonů, sdělil ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. „V našem státě platí pravidlo volného pohybu policistů. Zvláštní povolení by museli mít pouze v případě zásahu v Zalitavsku nebo Bosně. V Předlitavsku je povolení vyžadováno jen na území Haliče,“ upřesnil Schwarzenberg.

 

13:31 Sousedi exposlance Tluchoře z okolí jeho letního sídla v chorvatském Šibeniku se jeho zatčení podivují: „Byl to dobrý člověk, vždy nechával spropitné, což se o mnoha Češích říct nedá, a v noci jezdíval na jachtě do zálivu krmit ryby,“ vzpomíná vinárník Ante Županić.

 

13:36 Prezident Miloš Zeman nabídl personální pomoc vytíženým policejním složkám provádějícím realizaci. Je ochoten poskytnout až 20 příslušníků Hradní stáže.

 

 

13:46 Zrušená tisková konference policejního prezidia, kde měl být včera v 15 hodin představen nový šéf protikorupční policie, bude dnes nahrazena sérií improvizovaných brífinků všech pěti rodin. Postupně bude upřesněno, kdo zalehl na matrace, kdo spí s rybami a kdo dostal nabídku, kterou nelze odmítnout.

 

13:58 Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský vyvrací obavy obyvatel Bavorska, Saska a Braniborska, že se policejní akce může přenést také na jejich lokální politiky: „Je to čistě česká akce, která neopustí prostor mezi Šumavou a Beskydami.“

 

14:09 Václav Klaus ve svém prohlášení akcentoval pozitivní vývoj, jakým prošla za posledních 40 let Česká republika ve snaze o kultivaci veřejného života. „Zatímco při srpnových událostech roku 1968 tekla krev na barikádách a v listopadu 1989 milionový zfanatizovaný dav skandoval na Letné, dnes je v Praze klid,“ uvedl bývalý prezident. Podle pozorovatelů z Klausova Institutu vejdou současné události do učebnic politologie jako příklad kultivovanosti a politické kultury.

 

14:23 Ministr financí Miroslav Kalousek nařídil uvést všechny letištní cisterny do pohotovostního režimu.

 

14:41 Poslanecký mandát složil hokejový reprezentant a držitel Stanleyova poháru Jiří Šlégr. Policie odmítla komentovat, zda zajistila i jeho zlato z olympiády v Naganu a světového šampionátu ve Vídni.

 

14:57 Pozor! V souvislosti s důkazní nouzí nasadí policejní kynologové speciálně vycvičené psy, kteří dokáží vyčenichat peníze i na zahraničních kontech.

 

15:11 VÍME PRVNÍ: Ke včerejšímu útoku se přihlásila skupina ÚOOZ, která operuje především ve střední Evropě. Podle videonahrávky odvysílané Českou televizí požaduje ÚOOZ za propuštění vězněných Čechů deset milionů korun v neoznačených bankovkách, místa v dozorčích radách a předčasné volby do Poslanecké sněmovny.

 

15:29 Geolog Václav Cílek naší redakci sdělil, že nejnovější nálezy zlata na Václavském náměstí pravděpodobně nemají přímou souvislost s výskytem nějaké dosud neobjevené žíly v centru města. Společnost Geoindustria přesto podala žádost o zkušební vrty v oblasti Národní – Můstek – Revoluční. Podle tiskového mluvčího budou vrty provedeny rychle a provoz na trase metra B se přeruší pouze na tři měsíce.

 

15:41 Vážení čtenáři, děkujeme za pozornost, situace v hlavním městě se postupně stabilizuje. V noci z pátku na sobotu se očekávají již jen lokální domovní prohlídky, ojediněle zadržení a výslechy.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 628,00 Kč
Vybráno 38.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 59 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.