angel-849222_960_720
4.10.2019
Kategorie: Humor

Státní pohřeb

Sdílejte článek:

RED HOOK

Zemřel Karel Gott. Což je smutné. Národ zachmuřen a kondolence a svíčky a vzpomínání a tak.
Což není nic proti ničemu. Karel Gott byl instituce a i když k institucím můžeme mít vztah všelijaký, většina z nás ví, že jsou potřeba, bo bez institucí bychom rostli jako dříví v lese.


Bude pohřeb a jeden by čekal, že se bude jednat o něco důstojného, ale ten jeden se plete moc, bo u nás se i pohřeb velikána překlopí do Televarieté a neuděláte s tím nic.

Je to asi takhle:

Pan Gott sotva vychladl a pan premiér už stál před národem se zkormouceným obličejem a řekl, že se celá země potáhne černým flórem a zvony budou dělat bimbam a uspořádá se státní pohřeb a pana Gotta povezou na lafetě a k tomu bude hrát píseň Dám dělovou ránu a bude to ozaj ozajstné a pak se mu dovolal vyděšený pan Prchal a státní pohřeb nebude, jelikož ten je určen pouze pro prezidenty a náš pan premiér občas rychleji mluví, než myslí, či chodí, na rozdíl od pana prezidenta, který mluví, myslí i chodí stále stejně rychle a je tady jeden problém, že státní pohřeb už odsouhlasila vláda a co teď s tím a řešení se našlo a prezidentská kancelář dostane souhlas s funusem dopředu, jen se pak vyplní jméno a datum, až k tomu dojde a i když je to lehce morbidní, tak je to přísně pragmatické a prostě celé je to o tom, že když stát řídíte jako chráněnou dílnu, poradíte si se vším a pohřeb pana Gotta bude, se státnickými poctami, což už je v pořádku a urobí se rozlučka, nejspíš na Žofíně, bude to něco jako Farmářské trhy, tedy stánky a hudba a skupina Sabaton revival zahraje skladbu Gott mit uns a Odborový svaz zaštiťující výrobce trdelníku na tuhle akci dostal výjimku z EET, stejně jako třeba prodejci květáku, bo paní ministryně financí řekla, že jsou okamžiky v životě lidským, kdy buzerace živnostníků a jiných samoživitelů musí jít stranou a sběratelé víček se těší na zvláštní edici, kterou přislíbilo vydat ministerstvo kultury, kde by na vnitřní straně víček měla být miniatura včelky Máji a Vilíka a členů vlády a ministr dopravy přislíbil uzavření oblasti okolo Žofína pro veškerý provoz, protože jak řekl, jestli jeho ministerstvo něco umí, tak to jsou uzavírky a prostě Žofín bude manifestační a bude se zvonit klíči a lidé budou volat „konec vlády jedné strany“ a pan premiér z toho bude mrákotnej, protože on si vždycky všechno bere osobně a jsem dnes slyšel názor z lidu, v buse 193, že to všechno přišlo akorát, bo národ potřebuje upustit páru a zklidnit se a připravit na zimu, která bude tuhá a krutá a severní vítr nás prověří všechny a tahleta celonárodní katastrofa, kdy odešel bez nadsázky pomník, nás naštěstí vyklidní a hodí do ouklendu.

A celé to z povzdálí sleduje rodina pana Gotta a mne si oči a kroutí hlavou a pomalu jim dochází, že myslet si, že pan Karel Gott je jejich, je jeden velký omyl.

Tak.

Ještě než začne někdo láteřit – vím, že je to vymyšlené. Ale zase ne tak moc…)

Tačvúd s Gekonem se mne ráno ptali, jestli půjdu na pohřeb. Ptali se takovým tím tónem jak kdyby je zajímalo, jestli půjdu na brigádu. O odpovědi přemýšlím doteď.

Dnes bude podzimně. A jiné už to nebude.

To je zatím vše.

Autor: Red Hook

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 551 times, 8 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 3,20 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.