angel-849222_960_720
4.10.2019
Kategorie: Humor

Státní pohřeb

Sdílejte článek:

RED HOOK

Zemřel Karel Gott. Což je smutné. Národ zachmuřen a kondolence a svíčky a vzpomínání a tak.
Což není nic proti ničemu. Karel Gott byl instituce a i když k institucím můžeme mít vztah všelijaký, většina z nás ví, že jsou potřeba, bo bez institucí bychom rostli jako dříví v lese.


Bude pohřeb a jeden by čekal, že se bude jednat o něco důstojného, ale ten jeden se plete moc, bo u nás se i pohřeb velikána překlopí do Televarieté a neuděláte s tím nic.

Je to asi takhle:

Pan Gott sotva vychladl a pan premiér už stál před národem se zkormouceným obličejem a řekl, že se celá země potáhne černým flórem a zvony budou dělat bimbam a uspořádá se státní pohřeb a pana Gotta povezou na lafetě a k tomu bude hrát píseň Dám dělovou ránu a bude to ozaj ozajstné a pak se mu dovolal vyděšený pan Prchal a státní pohřeb nebude, jelikož ten je určen pouze pro prezidenty a náš pan premiér občas rychleji mluví, než myslí, či chodí, na rozdíl od pana prezidenta, který mluví, myslí i chodí stále stejně rychle a je tady jeden problém, že státní pohřeb už odsouhlasila vláda a co teď s tím a řešení se našlo a prezidentská kancelář dostane souhlas s funusem dopředu, jen se pak vyplní jméno a datum, až k tomu dojde a i když je to lehce morbidní, tak je to přísně pragmatické a prostě celé je to o tom, že když stát řídíte jako chráněnou dílnu, poradíte si se vším a pohřeb pana Gotta bude, se státnickými poctami, což už je v pořádku a urobí se rozlučka, nejspíš na Žofíně, bude to něco jako Farmářské trhy, tedy stánky a hudba a skupina Sabaton revival zahraje skladbu Gott mit uns a Odborový svaz zaštiťující výrobce trdelníku na tuhle akci dostal výjimku z EET, stejně jako třeba prodejci květáku, bo paní ministryně financí řekla, že jsou okamžiky v životě lidským, kdy buzerace živnostníků a jiných samoživitelů musí jít stranou a sběratelé víček se těší na zvláštní edici, kterou přislíbilo vydat ministerstvo kultury, kde by na vnitřní straně víček měla být miniatura včelky Máji a Vilíka a členů vlády a ministr dopravy přislíbil uzavření oblasti okolo Žofína pro veškerý provoz, protože jak řekl, jestli jeho ministerstvo něco umí, tak to jsou uzavírky a prostě Žofín bude manifestační a bude se zvonit klíči a lidé budou volat „konec vlády jedné strany“ a pan premiér z toho bude mrákotnej, protože on si vždycky všechno bere osobně a jsem dnes slyšel názor z lidu, v buse 193, že to všechno přišlo akorát, bo národ potřebuje upustit páru a zklidnit se a připravit na zimu, která bude tuhá a krutá a severní vítr nás prověří všechny a tahleta celonárodní katastrofa, kdy odešel bez nadsázky pomník, nás naštěstí vyklidní a hodí do ouklendu.

A celé to z povzdálí sleduje rodina pana Gotta a mne si oči a kroutí hlavou a pomalu jim dochází, že myslet si, že pan Karel Gott je jejich, je jeden velký omyl.

Tak.

Ještě než začne někdo láteřit – vím, že je to vymyšlené. Ale zase ne tak moc…)

Tačvúd s Gekonem se mne ráno ptali, jestli půjdu na pohřeb. Ptali se takovým tím tónem jak kdyby je zajímalo, jestli půjdu na brigádu. O odpovědi přemýšlím doteď.

Dnes bude podzimně. A jiné už to nebude.

To je zatím vše.

Autor: Red Hook

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 716 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 3,20 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.