gangkapitan
11.8.2018
Kategorie: Společnost

Statečnost a slušnost se vrací

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Bývaly doby, kdy péče o bezpečnost v městech a obcích obnášela, mimo jiné, následující.  

Krok první. Šerif, místní policajt nebo kdokoliv jiný odpovědný za bezpečnost se ukazuje na ulici. Všichni ho vidí a všichni na něm vidí, že to myslí vážně. Pro odstrašení mnoha z těch, kdo by snad uvažovali o nějaké nekalosti, to stačí.

Krok druhý. Policajt se sejde s drobným narušitelem nebo jinak podezřelou osobou. Zdvořile mu vysvětlí, že jej má na očích a že mu další lumpárny neprojdou. To odstraší řadu z těch, kdo prošli předchozím sítem.

Nevyřeší to veškerou kriminalitu, ale pomůže to.

Jenže časy se změnily. Potenciálním narušitelům už nikdo neříká, že se některé věci nedělají. Místo toho jim neziskovkáři vysvětlí, že jsou vlastně diskriminovaní a naučí je stěžovat si. A jsou jim pořád k dispozici, kdyby jim snad chtěla policie ubližovat. Výsledky jsou skvělé z hlediska rozpočtu některých neziskovek, ale katastrofální z hlediska lidí, kteří v postižených oblastech žijí. A jsou katastrofální i z hlediska těch, kdo by byli přinuceni k celkem poctivému životu a místo toho míří do kriminálu. Ale o tom už bylo napsáno dost. Mohu odkázat třeba na svůj starší článek o Českých Budějicích.

V takových poměrech pak není vůbec divné, že jedna banda rómských puberťáků dokáže terorizovat relativně velkou část Brna. Policie raději předstírá, že nic nevidí. Je to bezpečnější. Chcete snad být na místě toho, na koho je podána stížnost kvůli údajnému rasismu a žije ve městě řízeném Žít Brno?

A najednou je tu zjevení jako ze starých časů. Najde se pár drsných chlapíků, kteří se s členy té bandy sejdou a poměrně přátelsky jim vysvětlí, že když budou „bez příčiny mlátit lidi,“ tak se jim nepovede dobře. Jako by se na zdivočelém předměstí Chicaga z ničeho nic objevil šerif John Wayne.

Asi to nevyřeší problém úplně, ale pomůže to. Protože mírná řeč je podepřena odhodláním a svaly obránců pořádku. Je z toho hezké video, co si můžete pustit tady.

Ano, jsou to brněnští Slušní lidé. Normální občané, kteří dělají to, co se normálně mělo dělat a od čeho platíme státní správu. Jenže brněnský magistrát má jiné starosti. Třeba jak způsobit dopravní kolaps (to už se povedlo) nebo jak v Brně vytvořit muslimskou non-go zónu po vzoru západoevropských měst (na tom se intenzivně pracuje).

Jak dobře by se žilo, kdyby na místech současných politiků byly takové charaktery, jako jsou Slušní lidé? S jejich staromódní morálkou a bojovným odhodláním? Co kdyby byla třeba panu Pernicovi (šéf Slušných lidí) podřízena brněnská městská policie?

Co není, může být. Statečnost a slušnost se možná vrací …

Mimochodem, všimli jste si, že příchod Slušných lidí vyvolává v nóbl příslušnících politicko-intelektuálské vrstvy záchvaty paniky? Nejde o to, že by nesouhlasili s jejich programem nebo způsoby. Jde o to, že s nimi ožívá svět, který už měl být podle elit dávno pohřben, a po kterém všichni tak prahneme. To není jen politický střet. To je kulturní šok a ohrožení osobní identity.

Autor: Petr Hampl

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 5 911,11 Kč
Vybráno 16.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.