girl-843076_960_720
28.12.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Statečná studentka

Sdílejte článek:

JAN SMRČINA

V poslední době lze v Česku pozorovat zvýšenou snahu prosazovat ideologii genderu, která tak postupně proniká zejména do školství i jiných vzdělávacích institucí. Pro stoupence genderismu je přitom příznačné, že se zpravidla brání označení „ideologie“ a hovoří o čistě objektivní vědecké metodě, umožňující překonávat tzv. genderové stereotypy. A pokud je tento „nestereotypní“ přístup v některých případech (zatím) těžko stravitelný, tvrdí, že jde jen o nežádoucí extrémy. Kritiky přitom dehonestují tvrzením, že jsou nevzdělaní, protože neprošli jejich specializovaným výukovým procesem. Někteří tomu bohužel uvěří a přizvukují aktivistům, že v dané oblasti skutečně existují takzvané vědecké přístupy, k nimž je třeba mít respekt, a zejména, že se není třeba ničeho obávat, že se problémy zveličují a přirozený řád věcí není ohrožen. 

Jaké ovoce takovéto přístupy přinášejí v praxi zřetelně ilustruje událost, kterou mi letos na podzim vyprávěl můj přítel:
.
 

Minulý týden mi naše dcera, studentka střední školy, řekla, že na jedné vyučovací hodině budou probírat homosexualitu, homosvazky a adopce stejnopohlavními páry. Mají se prý rozdělit na dvě skupiny, přičemž jedna bude pro a druhá proti, a bude se diskutovat. Krátce jsme to probrali a shodli se, že není třeba jít do nějakých vyostřených sporů, pouze je třeba (pokojným způsobem) hájit tradiční rodinu a zejména práva dítěte, ovšem za předpokladu, že se bude diskutovat, nikoli přesvědčovat.

Ona vyučovací hodina proběhla. Obě skupiny (protistrany) začaly vzrušeně debatovat a vznikla dost nepřehledná situace, neboť se začali postupně všichni vyjadřovat ve prospěch homosexuálních svazků a adopce dětí stejnopohlavními svazky. Aby učitel situaci „zpřehlednil“ vyzval zastánce tradiční rodiny, aby přišli před tabuli. Tam však přišla pouze naše dcera, která se neschovala do stínu, jako ostatní, v předem prohrané bitvě. Učitel chtěl situaci ještě „vylepšit“ a tak se jí zeptal, jestli je věřící, a když řekla, že ano, poznamenal: „Tak to je jasný.“ Ve třídě následoval výbuch smíchu.

Dcera svým prostým gestem, aniž by se snížila k debatě, která druhou stranu doslova ubíjí argumenty, a ke všemu za dozoru pedagoga,“ se postavila na stranu pravdy, bez vidiny možnosti vést nějakou rozumnou debatu. Je to pro ni bolestná zkušenost, ale velmi cenná, a věřím, že v budoucnu přinese zejména pro její život plody.

Myslel jsem si, že právo dítěte na maminku a tatínka a jejich společný život ve stabilním prostředí, je jistý a ochrany hodný poklad, který je rozpoznatelný pouhým přirozeným intelektem, bez nutnosti patřit k nějaké církvi. Zdá se však, že žijeme ve společnosti, kde je tento obecný názor ohrožen a intenzivní potřebu jeho obhajoby podceňují i někteří duchovní. Děkujme proto Bohu za každého, kdo má odvahu pojmenovat věci pravým jménem. Nová totalita hrozí! Tentokrát již udeřila v mé rodině.

Došlo však k pozoruhodnému vyústění této školní epizody. Naše dcera si srovnala myšlenky a dnes při hodině se stejným vyučujícím si před třídou vzala slovo. Vyjádřila nespokojenost nad tím, jak vyučující vedl hodinu, a upozornila také na to, že za použití stereotypu, spojil náboženské přesvědčení s jejími postoji na diskutované téma. Vznikla tak možnost, aby v poklidné atmosféře mohla vyjádřit některé své postoje. Takže úžasné! Učitel uznal chybu (ale neomluvil se). Reakce spolužáků byly veskrze pozitivní. Někteří uznali dceřinu odvahu, jiní připustili argumenty a jiní se zase zamýšleli nad tím, že forma diskuze vlastně mohla někomu ublížit. Odpoledne a večer pak dostala dcera od spolužáků ještě několik pozitivních zpráv. Dokonce jeden z nich, který se té minulé hodiny fyzicky neúčastnil, jí vysekl poklonu, vyjádřil zklamání nad tím, že nebyl přítomen a dokonce se přiznal, že je také věřící. Zde se potvrzuje, že na odvaze a bolesti může vyrůst něco krásného.

Myslím, že není třeba žádného komentáře.

Autor: Jan Smrčina

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 14 883,00 Kč
Vybráno 42.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 434 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
politicon.cz
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.