girl-843076_960_720
28.12.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Statečná studentka

Sdílejte článek:

JAN SMRČINA

V poslední době lze v Česku pozorovat zvýšenou snahu prosazovat ideologii genderu, která tak postupně proniká zejména do školství i jiných vzdělávacích institucí. Pro stoupence genderismu je přitom příznačné, že se zpravidla brání označení „ideologie“ a hovoří o čistě objektivní vědecké metodě, umožňující překonávat tzv. genderové stereotypy. A pokud je tento „nestereotypní“ přístup v některých případech (zatím) těžko stravitelný, tvrdí, že jde jen o nežádoucí extrémy. Kritiky přitom dehonestují tvrzením, že jsou nevzdělaní, protože neprošli jejich specializovaným výukovým procesem. Někteří tomu bohužel uvěří a přizvukují aktivistům, že v dané oblasti skutečně existují takzvané vědecké přístupy, k nimž je třeba mít respekt, a zejména, že se není třeba ničeho obávat, že se problémy zveličují a přirozený řád věcí není ohrožen. 

Jaké ovoce takovéto přístupy přinášejí v praxi zřetelně ilustruje událost, kterou mi letos na podzim vyprávěl můj přítel:
.
 

Minulý týden mi naše dcera, studentka střední školy, řekla, že na jedné vyučovací hodině budou probírat homosexualitu, homosvazky a adopce stejnopohlavními páry. Mají se prý rozdělit na dvě skupiny, přičemž jedna bude pro a druhá proti, a bude se diskutovat. Krátce jsme to probrali a shodli se, že není třeba jít do nějakých vyostřených sporů, pouze je třeba (pokojným způsobem) hájit tradiční rodinu a zejména práva dítěte, ovšem za předpokladu, že se bude diskutovat, nikoli přesvědčovat.

Ona vyučovací hodina proběhla. Obě skupiny (protistrany) začaly vzrušeně debatovat a vznikla dost nepřehledná situace, neboť se začali postupně všichni vyjadřovat ve prospěch homosexuálních svazků a adopce dětí stejnopohlavními svazky. Aby učitel situaci „zpřehlednil“ vyzval zastánce tradiční rodiny, aby přišli před tabuli. Tam však přišla pouze naše dcera, která se neschovala do stínu, jako ostatní, v předem prohrané bitvě. Učitel chtěl situaci ještě „vylepšit“ a tak se jí zeptal, jestli je věřící, a když řekla, že ano, poznamenal: „Tak to je jasný.“ Ve třídě následoval výbuch smíchu.

Dcera svým prostým gestem, aniž by se snížila k debatě, která druhou stranu doslova ubíjí argumenty, a ke všemu za dozoru pedagoga,“ se postavila na stranu pravdy, bez vidiny možnosti vést nějakou rozumnou debatu. Je to pro ni bolestná zkušenost, ale velmi cenná, a věřím, že v budoucnu přinese zejména pro její život plody.

Myslel jsem si, že právo dítěte na maminku a tatínka a jejich společný život ve stabilním prostředí, je jistý a ochrany hodný poklad, který je rozpoznatelný pouhým přirozeným intelektem, bez nutnosti patřit k nějaké církvi. Zdá se však, že žijeme ve společnosti, kde je tento obecný názor ohrožen a intenzivní potřebu jeho obhajoby podceňují i někteří duchovní. Děkujme proto Bohu za každého, kdo má odvahu pojmenovat věci pravým jménem. Nová totalita hrozí! Tentokrát již udeřila v mé rodině.

Došlo však k pozoruhodnému vyústění této školní epizody. Naše dcera si srovnala myšlenky a dnes při hodině se stejným vyučujícím si před třídou vzala slovo. Vyjádřila nespokojenost nad tím, jak vyučující vedl hodinu, a upozornila také na to, že za použití stereotypu, spojil náboženské přesvědčení s jejími postoji na diskutované téma. Vznikla tak možnost, aby v poklidné atmosféře mohla vyjádřit některé své postoje. Takže úžasné! Učitel uznal chybu (ale neomluvil se). Reakce spolužáků byly veskrze pozitivní. Někteří uznali dceřinu odvahu, jiní připustili argumenty a jiní se zase zamýšleli nad tím, že forma diskuze vlastně mohla někomu ublížit. Odpoledne a večer pak dostala dcera od spolužáků ještě několik pozitivních zpráv. Dokonce jeden z nich, který se té minulé hodiny fyzicky neúčastnil, jí vysekl poklonu, vyjádřil zklamání nad tím, že nebyl přítomen a dokonce se přiznal, že je také věřící. Zde se potvrzuje, že na odvaze a bolesti může vyrůst něco krásného.

Myslím, že není třeba žádného komentáře.

Autor: Jan Smrčina

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 405 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
loading...
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.