statfin
21.9.2017
Kategorie: Ekonomika

Stát zničil život desítkám lidí. A říká jen: Sorry jako

Sdílejte článek:

FILIP HUMPLÍK

Ministr financí Ivan Pilný (ANO) přistoupil k nečekanému kroku. On i jemu podřízená finanční správa několik měsíců opakovali, že berní úředníci v Česku nezneužívají své pravomoci. A najednou se omluvil.

“Je zřejmé, že pro 19 firem to znamenalo neoprávněnou likvidaci. Za to jsem se omluvil a snažíme se to minimalizovat,” řekl Pilný. Omluvil by se stejně blahoskonně, kdyby šlo o 19 nefér trestů smrti?

“Jen” 19 firem bylo odsouzeno neprávem.

“Jenom” 19 firem bylo zničeno.

Za tou devatenáctkou firem jsou ale lidi.

Minimálně 19 rodinám majitelů těch firem neoprávněný zásah finanční správy zničil život.

Další desítky zaměstnanců těch firem přijdou o plat, jejich rodiny o část plánovaného příjmu. Spousta z nich bude hledat práci, možná nenajde, třeba skončí na pracovním úřadě a na podpoře.

Představuju si to u sebe. Moje firma nedělá státní zakázky, nebere dotace. Zaměstnáváme zhruba osmdesát lidí na běžný pracovní poměr. Doufám, že jsou u nás spokojeni. Vystavujeme desítky faktur, stovky jich dostáváme. Daně platíme.

A přijde finanční správa a ze dne na den mi firmu zastaví. Najednou nemám na výplaty, nezaplatím dodavatelům. Logicky z toho budou vinit mne. Ne finanční správu.

Lidé, kteří pro mne pracují přes deset let. Dodavatelé, se kterými mám dlouhodobé smlouvy. A počítají se mnou jako se spolehlivým odběratelem.

V jejich očích budu najednou šmejd, který neplní své závazky.

Rodina mi vynadá a začneme řešit, z čeho budeme žít.

A ministr financí se mi po pár měsících omluví.

Nepoděkoval bych mu.

Tohle je jedna z těch věcí, proč jsme zrušili trest smrti.

Jen si to představte: Stát popravil 19 lidí neoprávněně, omlouváme se.

Ivan Pilný je v tom nevinně jenom částečně. Už nekandiduje. Ale naskočil do vlaku Andreje Babiše, který ho na jedné odbočce z jídelního vozu vyhodil. To ale jeho vinu nezmenšuje.

A Don Andrej Babišoni, který celou tuhle štvanici za svého šéfování ministerstvu financí rozpoutal? Je mu to jedno. Bude tvrdit, že s tím nemá nic společného.

Ale mysleme na těch devatenáct firem. Na daně, které už nikdy nezaplatí. Na jejich majitele a rodiny. Na jejich zaměstnance a příbuzné. A na právní stát, ve kterém chceme žít.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 621,00 Kč
Vybráno 53.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 77 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.