banner-1240822_960_720
27.3.2016
Kategorie: Společnost

Stát zase mění čas. Pořád zbytečně, respektive pořád škodlivě

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

ZDENĚK KRÁL 27|03|2016

Je načase, abychom s tím nesmyslem přestali. Ze všech zbytečností a hloupostí, které stát vynucuje, je změna času… oukej, méně zásadní, daně jsou důležitější. Ale i tak těch pár vzteklých odstavců napíšu.

Občané, dnes máte na spánek jen sedm hodin! Stát rozhodnul, že v 1.59 skočí čas na 3.00, protože si stát myslí, že na to má právo, a lidé si myslí, že takové blbosti musí strpět. Za sedm měsíců nás to čeká nanovo, tentokrát nás dobroděj nechá spát o hodinu déle.

Změna času je ZBYTEČNÁ. Prostě a jednoduše nemá reálný kladný přínos. Nikdo jí nic nezíská. (A mimochodem je mi jedno, jestli se tomu říká zimní, letní, astronomický čas nebo co – fakt mě terminologie nezajímá, i když v diskuzích lidi rádi slovíčkaří.)

Změna času nešetří energii, není večer víc světla (nebo to nestojí za to, protože jde o pár dní), nepomáhá zemědělcům…

Naopak škodí!

Kdo umí anglicky a chce se pobavit, tomu doporučím video amerického komediálního politického komentátora britského původu Johna Olivera. Ale stejné informace najdete i v česky psaném článku přímo tady.

Čert vem zpoždění vlaků a přeřizování hodin v domě… To je „jen“ plýtvání vaším časem a „jen“ buzerace. Problém je – jak vím, jak určitě víte i vy a jak se píše ve zmiňovaném článku – že jde o nepřirozený zásah do našeho organismu. Jste (jsme) kvůli tomu unavení,nasrnaštvaní… Zvyšuje se riziko zdravotních problémů i třeba autonehody. V době psaní článku hlasovaly tři čtvrtiny čtenářů, že jim změna času vadí.

A hlavně opakuji, že je ZBYTEČNÁ. Není to naše oběť vyššímu dobrému cíli. Je to oběť, za kterou nic nedostaneme.

Dvakrát ročně mě to hrozně naštve, takže jsem se právě rozhodnul. Mám sice spoustu práce a aktivit, ale pokusím se o akci, stejně jako se snažil zesnulý pekař, pan Stanislav Pecka. Zkontaktuji lidi, kteří se tomu už věnují, píšou petice, stěžují si, dělají výzkumy… Zkusím zmobilizovat politiky. A zkusím přispět svojí troškou k tomu, abychom spali přirozeně a zdravě.

Jestli se k nám po reformě zbytek EU a světa přidá, tím lépe pro ně, jinak si cestou k nám budou muset přeřídit hodinky.

ZDROJ: Zdeněk Král

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
17 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.