Minimum-Wage-Police-State
16.10.2018
Kategorie: Společnost

Stát ubližuje lidem

Sdílejte článek:

MATTHIAS LUKL

Je potřeba to říct nahlas: Stát ubližuje lidem. A je potřeba to opakovat stále dokola a dokola: Stát ubližuje lidem. Je potřeba to říct každému, kdo si to neuvědomuje. Je třeba z toho udělat hashtag #statublizujelidem. Je třeba, aby to všichni věděli. Stát ubližuje lidem.

Na web STOKY.URZA.CZ neustále dáváme drobné případy, kdy stát ublížil lidem. Ať to byl třeba někdo v USA, kdo choval jelena jako domácího mazlíčka, načež k němu došel šerif a jelena zastřelil, protože nebyl v souladu se zákonem. Nebo případy, kdy policista brutálně zmlátil chodce, jen proto, že přešel na červenou. Anebo třeba případy, kdy dítěti trhali mandle, během čehož mu poškodili mozek a dítě skončilo jako ležák. A rodiče následně nedostali ani odškodné, protože “se nevešli do žádných tabulek v zákoně”.

Těchto případů je celá řada. A prakticky je to největším důvodem pro anarchokapitalismus. Jasně, stát je ekonomicky neefektivní. Máme tu věci jako je nemožnost ekonomické kalkulace nebo tragédie obecní pastviny. A ač to spolu přímo souvisí, stále mi jako hlavní důvod, proč odmítnout stát, nepřipadají ekonomické důvody, jako že je stát špatný hospodář a že neumí alokovat zdroje tak, jako trh. Největší důvod je, že stát ubližuje lidem.

Všímám si, že když se po sociálních sítích šíří nějaká zpráva o tom, jak stát někomu ublížil, často tam zaznívá v komentářích “Lidi jsou svině!” – popravdě nejsou. To jen stát je špatný systém a je nastavený tak, aby sviním dával moc (svině pak jdou do politiky, dělají úředníky, pracují jako policisté a obecně vyhledávají profese, kde mají velké pravomoci).

A za druhé, stát ke sviňskému chování prakticky motivuje. Kdo dlouho pracuje jako politik nebo úředník, začne postupně určité věci považovat za normální. A časem připadají normální i všem lidem. Nicméně tyto věci normální nejsou. To, že třeba trafikant dostane pokutu 20 tisíc za to, že zapomněl zadat do EET TicTac za 10 Kč, to není v pořádku, to je zcela špatné. Nikdy jsme neměli státu dovolit mít takovou moc. Nikdy jsme tohle neměli považovat za normální.

Jak vůbec došlo k tomu, že stát je tak mocný a může ubližovat lidem? Popravdě si za to můžeme sami! Může za to naše víra ve stát. Respektive víra většina lidí ve stát.

A všechno to začne nevinně. Všemi mainstreamovými médii třeba proletí zpráva o tom, že měl někdo psí množírnu, kde držel v klecích hromadu psů. Žili ve strašných podmínkách, neměli skoro ani jídlo a byli podvyživení.

Pochopitelně se v médiích často zopakuje, že to stát řešit nemůže, protože nemá právo jen tak někomu vlézt do domu a brát mu zvířata. Prostě problémem je “nedostatečná legislativa”.

A pak to přijde. Lidé začnou křičet “To je špatné! Zakázal bych to! Zpřísnil bych tresty! Zavedl bych pořádný mastný pokuty jak prase!” a následně se objeví politik, který takové věci slíbí a puf, vyhraje volby a skutečně podobné věci zavede.

Jenže tohle se velice rychle obrátí proti nám. Najednou zjistíme, že množírny to stejně nevyřešilo, protože “profíci” v kriminální činnosti si najdou způsob, jak to obejít. Nicméně zákon začne buzerovat normální slušné lidi. Tuhle padne statisícová pokuta slušnému člověku jen za to, že zapomněl zvíře očipovat. Tuhle mastná pokuta někomu, komu chyběl nějaký papír. Tuhle majitel koz dostane milion korun pokutu za to, že kozy neměly zapsaného předka v plemenné knize, nebo není řádně veden přehled k čistění kopyt.

A pak si říkáme, to je buzerace, je to absurdní, to je kafkovské. Opravdu musíme mít papír kvůli každému prdu? Ale vždyť to jsme přece chtěli! Po tom jsme přece volali. Chtěli jsme zastavit množírny a najednou tu máme hromady zákonů, které otravují všechny slušné lidi, jen ne majitele množíren.

Jak z toho ven? Přestat věřit ve stát! Pokud vidíme politika, co slibuje populistické věci, jak zakáže množírny, kožešinové farmy, že zpřísní tresty za týrání zvířat, že zakáže soukromé zoo (to navrhla KDU-ČSL, protože nějaký chovatel prodával tygří maso), že zatočí s piráty silnic, vyhlásí válku drogám, omezí ty nebezpečné zbraně apod., musíme tyhle věci prostě zcela odmítnout, bez ohledu na to, jak líbivě a hezky zní.

Přestaňme věřit, že politik má řešení. Že se zakážou drogy a ony zmizí a problém bude fuč. Naopak se zhorší, přesune se na černý trh, přesune se do undergroundu, do podsvětí. Ale bude to existovat dál. Politik nevyřešil vůbec nic. ON JEN VYTVOŘIL OPTICKÝ KLAM, CO VYPADÁ JAKO ŘEŠENÍ. Sejde z očí, sejde z mysli.

Popravdě on řešení nemá. A jaké, že je řešení? Řešení je dlouhé a složité. Drogy se nedají vyřešit přes noc. Týrání zvířat se nedá vyřešit přes noc. Všechno to vyžaduje hodně práce, kterou musíme dělat my všichni. Musíme bojovat osvětou. Osvěta podle mnoha lidí nefunguje a je ztrátou času, protože výsledky nejsou tolik vidět a nedostavují se hned. Ale prakticky hodně lidí díky osvětě ví, jak drogy vlastně fungují a co jsou zač. Já bych bez nějaké osvěty ani nevěděl, že existují nějaké množírny. Téměř každý názor, který zastáváte, jste nevynalezli sami, ale zpracovali jste nějaké informace, které se k vám dostaly. Takže evidentně hromada vašich názorů vznikla díky osvětě. Takže ano, osvěta má výsledky.

Jenže to lidi nechtějí slyšet. Nechtějí slyšet, že musí vynaložit nějaké usilí, že musí něco dělat. Chtějí řešení ihned. Chtějí, aby politik luskl prsty. Chtějí, aby vše vyřešil jeden paragraf. Jenže… Takhle svět nefunguje.

Politik je jako parazit, co se přisál na nějaký společenský problém a nabízí řešení. Ale nemá ho. Přestaňme tomu věřit.

Politik mnohdy ani neví, že jeho byrokracie může ublížit lidem. On se klidně vysmívá na sociálních sítích všem dotazům, jestli EET nezruinuje malé podniky. On se směje dotazům, jestli směrnice EU nebude omezovat držitele zbraní. On si vůbec nepřipouští, že někomu nějaký zákon může nějak ublížit a zatížit ho finančně, psychicky, zkomplikovat mu život… Ne, to politik odmítá vidět.

A právě proto je nutné ho odmítnout a nedat mu šanci prosadit svoje hloupé nápady. A proč? Protože stát ubližuje lidem.

#statublizujelidem – pište tento hashtag pokaždé, když narazíte někde na případ, kdy stát přímo nebo i nepřímo ublížil lidem.

Autor: Matthias Lukl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 23 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.