dane102018
19.6.2019
Kategorie: Ekonomika

Stát nutně potřebuje peníze

Loading...
Sdílejte článek:

J3K

Ač se blíží letní prázdniny a období dovolených, situace na politické scéně je významně bouřlivá. A týká se to všech stran. Piráti čeří vodu a snaží se za každou cenu dostat k moci, to i pomocí udávání a vyhledávání možných hříchů minulosti. Topka se stébla chytá, do pozadí mediálně ustupují jak Kalousek, tak i propagátor sudetských Němců u nás Schwarzenberg, takže se stále častěji objevuje na obrazovkách místopředsedkyně strany Adamová. Její kultivovaný projev a příjemný vzhled však nemůže zakrýt prapodivné stranické úmysly.

ODS tak nějak postupně poznává, jakou chybu udělala s Klausem, byť ústy svého marného předsedy Petra Fialy vytváří dojem, že se jí založení Trikolóry netýká. Zatímco Klaus mladší velmi věcně argumentuje a shromažďuje kolem sebe lidi schopné dovést zemi ke změnám, nenávistné komentáře přívrženců původního Demokratického bloku eskalují. Dá se však očekávat, že politika zasáhla do rodiny Klausových už dávno a vytvořila v nich určitou schopnost zůstat nad věcí a osobními urážkami.

Piráti jdou naprosto proti všem, snaží zaujmout svou čistotou, která začala účastí Bartoše na akci Antify, feťáckým songem členky strany či nákupem předraženého mobilu dalším Pirátem, pokračovala zrušením výletu hudebního tělesa do Číny, jakožto reakce na výroku skutečně amatérského primátora Prahy Hřiba z jejich řad, udávacím dopisem do Bruselu zabývajícím se zneužíváním dotací předsedy vlády Andrejem Babišem a nejnovějším případem, tedy trestním oznámením na topáckého exstarostu Prahy 1 týkajícím se zvláštních privatizací a odprodejem bytů. Piráti tedy jdou proti všemu, co se hýbe, a svou zelenomozkovou strategií otravují život i běžným občanům. Hitem je jejich bývalá tolerance ke Klinice na Žižkově a vzápětí po dosednutí do nově získaných funkcí v téže městské čtvrti zvýšení nájmů občanům a podnikatelům o 20% s tím, že se platy přeci zvyšují také. V jak zdevastovaných domech tam lidé žijí, o tom svědčí panelový dům v Táboritské.

Vládní strany se pro změnu dohadují o kandidátovi SPD Seminovi do Rady ČTK. Cokoliv je SPD, je pro ostatní nepřípustné, byť jde o parlamentní stranu volenou našimi občany. Ovšem její odpor k EU je prostě jako rudý hadr pro všechny eurounijní řiťolezce, kterých je bohužel mezi politiky většina. Déle je jen otázkou času, kdy zadlužené sociální demokraty opustí další buřič, tedy poslanec Foldyna. Jeden z mála, kdo si zv ČSSD zachovává svou tvář. ANO je pod tlakem ulice, ukřičených umělců, Evropské komise, opozice a koaličního partnera. Osoba Andreje Babiše je totiž pro všechny tyto skutečně nepřijatelná. Ten je navíc stále vcelku pevný v kramflecích, má v sobě dostatek drzosti a arogance, nebojí se Kalouska a Piráti jsou pro něj pouze otravný hmyz. Herce a jiné komedianty moc nepotřebuje. Ulice je prokazatelně organizovaná a financovaná shůry, tzv. užiteční idioti i lidé, kteří se ctí dotčeni vcelku oprávněně, pochodují náměstími, aniž by si uvědomovali, jakými loutkami se postupně stali. Nicméně tlak na Babiše se zvyšuje, u Hamáčka nikdy nevíte, co ve finále řekne a udělá. Navíc státu zjevně dochází peníze na provoz. Je příliš mnoho slibů, povinností, výdaje jsou skutečně vysoké a začal proces shánění peněz. Hledá se každá koruna zapadlá i kdesi v rohu.

Babiš velmi dobře ví, jak z každého z nás vysát maximum. Když nemůže šetřit na státních zaměstnancích, zaměří se na podnikatele a firmy. Zároveň ministerstvo financí napovídá obcím, jak si mají shánět peníze samotné. Alena Schillerová s úsměvem nabádá k zvyšování daní z nemovitostí. To společně se stoupajícími nájmy zasáhne každého Čecha a státu to přihraje nějaké ty miliardy. Ministerstvo dopravy změnilo plán a chce vybírat mýtné i na silnicích 1.třídy. Je to úžasná finta. Rozkopat dálnice tak, aby je kamiony nemohly plně využívat, zpoplatnit i tahy kolem, pustit nákladní auta do měst a vesnic a ještě za to vybrat plno peněz. A tím jsme se dostali k firmám. Finanční úřady zvýšily maximálně aktivitu a s novým systémem kontrol, kdy je úplně jedno, ke kterému úřadu příslušíte, se jejich úředníci rozjeli po českých krajích a spustili teror. Úkolem je vybrat co nejvíce peněz, rozdělit pokuty. Způsob je jednoduchý. Z účetnictví jsou vyřazovány náklady, doměřována dph a ve finále i prováděny změny v dani z příjmu. Obrana je možná minimální, za důkaz o vykonané práci již není brána dokumentace v podobě fotografií z místa konání akce, pracovní výkazy, kamerové záběry. Což se týká i tak prokazatelných činností, jako jsou například stavební práce. Na dotaz, co jako důkaz postačí, úředník dá jasně najevo, že nic takového neexistuje. Zadání je jasné. Prostě zakleknout na firmy i jednotlivce, vyždímat co nejvíce. Ještě neskončí jedna kontrola a rozjíždí se další. Stát potřebuje. Problémem by však nebyl stát, kdyby dobře hospodařil. A pravdou je, že to se neděje.

Žijeme v době, kdy se na straně jedné rozhazují miliardy za nesmyslné a nelogické projekty, na druhé dochází k represi obyvatelstva. Zvyšující se mzdy by měly lidem zajistit vyšší úroveň, jenže ony se v důsledku nezvyšují, protože výdaje na původní hladině nezůstávají. Spíše naopak. Je dražší samotná existence každého z nás. Když už stát musí sáhnout i k dalšímu zdaňování výher v loteriích, ukazuje to na zoufalost státních úředníků a vlády. Lidé stojící na náměstích dávají najevo svou nespokojenost s věcmi, které neovlivní. Ale uniká jim samotná podstata. Spojují se paradoxně s těmi, kteří stojí za celoevropskou situací znamenající nesmyslně vysoké výdaje. Návrat k zodpovědnosti jednotlivých států za svou vlastní ekonomiku, soběstačnost a jistou průhlednost by důvodem k demonstracím byl. Babiš skutečně této zemi škodí. Otázkou však zůstává, zda li by nás ještě více nestáli ve vládě třeba Piráti, jejichž socialistické manýry jsou zjevné. Celý systém založený na existenci EU je zjevně drahý projekt, jehož vysokou cenu platíme my všichni. Někdo více, jiný méně. A peníze mizí dál…

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč


Celkem za měsíc: 11 847,60 Kč
Vybráno 33.84%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 825 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.