stat12
26.9.2018
Kategorie: Společnost

Stát je špatný sluha a zlý pán!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DAVID FORBELSKÝ

Včera mi stát dal opět pocítit, jaké je mé postavení v něm.

Kdysi dávno jsem si udělal autoškolu. S výsledkem testu a papírem od policajta, jsem nakráčel na oddělení policie, paní si vzala ty papíry, dvě fotky a řekla mi, ať se za dvě hodinky zastavím pro řidičák. Dostal jsem papírovou kartičku vsunutou do plastového futrálku. Po čase nějaká moudra hlava rozhodla, že bych měl mít ten papírek zalaminovaný, tak jsem šel na policii znova, donesl aktuální foto a asi po týdnu jsem dostal řidičák nový. Netrvalo dlouho, a ještě moudřejší hlava rozhodla, že zalaminování nestačí a je potřeba kartička z plastu, tentokrát už to nedělal policajt, ale úřednice na radnici, to už trvalo asi tři týdny a zase jsem měl na průkazu novou fotku.

 

Měl jsem nový průkaz, s krásnými hvězdičkami. Fungoval perfektně, jen na hranicích jsem s ním jednou měl problém, když jsem ho zaměnil za občanku a dožadoval se vstupu na chorvatské území. Tak jsme si spokojeně jezdili.

Co čert nechtěl, žena mého srdce, si kdesi přečetla, jak strašný prohřešek je mít tu kartičku déle než 10 let, a jala se zkontrolovat tu svoji. A sakra, za měsíc končí!

S klidným srdcem, a škodolibým úsměvem jsem se šel podívat na tu svoji.

No ano, byli jsme spolu už příliš dlouho. Tak jsem se na magistrát objednal taky.

Paní za přepážkou na mě vybafla, co po ní chci, seřvala mě, že už oba doklady nemám dávno připravené a zdálo se jí, že to z těch okének v peněžence tahám zbytečně dlouho. Pak štěkla, že je řidičák propadlý a že mi ho zbavuje a za trest mi nevydá ani náhradní. Ať si počkám 20 dnů na nový, nebo hned vysolím 700 korun a možná by to do pěti dnů šlo. Jelikož jsem žil v socialismu, vím, že na urychlení věcí není nic lepšího než úplatek, tak jsem ji diskrétně postrčil požadovanou sumu. Jsme ale dál než za Jakeše, úplatek už se jmenuje poplatek a dostanete na něj bumážku.

Fotky nechtěla, stačila jí asi osm let stará z občanky, kterou jí vyplivl systém.

Něco tak protivného a zbytečného jsem už dlouho nepotkal. K čemu je taková výměna dokladu, když ani fotka se nezmění?

Ta ženská prostě reprezentuje stát. Protivný, povýšený a zbytečně buzerující s věcmi, které jsou k ničemu.

Ne, nejsem nepřítelem státu, ta paní mi dala jasně najevo, že stát je mým nepřítelem.

Autor: David Forby ForbelskýFCB

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2018: *****

Václav Komrska 3000,- Kč, René Chrobok 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Zdeněk Pernický 300,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jiří Kolátor 100,- Kč, Jan Vokáč 100,- Kč, Svatava Visser 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 850,00 Kč
Vybráno 22.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Loading...
politicon-banner
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.