babmafie
26.9.2017
Kategorie: Ekonomika

Stát jako mafie pod vedením ANO

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

Tak nám pomalu vyplouvá na povrch, že Finanční správa položila několik firem neoprávněně. Celé to musí zarazit až soudy, ale morální škody jsou už neodčinitelné.

Je divné, že některé ty zničené firmy byly v podnikatelském střetu zájmů s Agrofertem předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Finanční správa těm firmám předepsala, jak konstatoval soud, neoprávněně, platbu několika set milionů, což vedlo k jejich zániku.

V každé slušné společnosti platí presumpce neviny. A je-li o vině byť jen špetka pochybnosti, tak se všechny civilizované soudy řídí pravidlem, že radši 100x osvobodit vinného, než jednou odsoudit nevinného. V případě našeho státu už byla nalezena skoro třetina firem, kterým dal soud za pravdu ve sporu proti státu. A dalších dobrých 30 soudních procesů je v běhu. Stát prostě nemůže zlovolně likvidovat soukromé podnikatelské subjekty. Když to třeba v Itálii dělala mafie, byla to hrůza, všichni to odsuzovali, všichni si na Itálii ukazovali prstem. U nás to ale nedělá nějaká cosa nostra, u nás to dělá stát! To je už opravdu další level.

O případu korunových dluhopisů nám ředitel Finanční správy Martin Janeček před půl rokem sděloval, že není co vyšetřovat. Vyměnil se jeho šéf, ministr financí, a najednou to jde. Finanční správa už sdělila, že ve věci korunových dluhopisů podala 25 trestních oznámení.

Bohužel se musí chtě nechtě vkládat myšlenka, že bývalý ministr financí Babiš jaksi Finanční správě zakazoval v některých věcech konat a naopak v jiných konat až příliš aktivně. Teprve po jeho odvolání, kterému tak usilovně bránil náš velmi moudrý pan prezident, se věci daly trochu do pohybu.

Zlověstně se tak naplňuje onen slogan – řídit stát jako firmu – vlastní firmu.

Ministr spravedlnosti Pelikán si už políčil na soudkyni Královou. Ta opakovaně osvobodila bývalou šéfku kabinetu Petra Nečase Janu Nečasovou. A tak za svržením vlády, která vynesla nahoru dnešní garnituru, je zatím jen pár nezdaněných kabelek. Nic jiného. Ministr spravedlnosti asi usoudil, že s tím je potřeba něco udělat. A tak navrhl odvolat soudkyni Královou. Prý nerespektovala právní názor vyšší soudní instance. Pokud tomu tak je, tak se celý případ vleče už 4 roky a konec není v dohledu. Musím se zeptat – co udělali v tomto volebním období všichni ministři spravedlnosti za ANO pro to, aby se soudní případy nevlekly 4 roky a více? Tohle spíše vypadá zase na výstrahu, že buď bude po našem, nebo jdeš od válu.

Poslanec hnutí ANO Miloš Babiš (to je ten co byl v posledních parlamentních volbách vykroužkován na první místo, protože voliči ANO při své inteligenci nepoznali, že to není Andrej Babiš) nedávno uvedl: až budeme mít vnitro, všichni půjdou sedět.

A tím už jen doplnil jako tečku, co nás čeká po volbách, pokud dopadnou podle současných předvolebních průzkumů. Stát nebude řízen jako vlastní firma, ale jako vlastní mafie.

FLASKA
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 190 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...