babmafie
26.9.2017
Kategorie: Ekonomika

Stát jako mafie pod vedením ANO

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

Tak nám pomalu vyplouvá na povrch, že Finanční správa položila několik firem neoprávněně. Celé to musí zarazit až soudy, ale morální škody jsou už neodčinitelné.

Je divné, že některé ty zničené firmy byly v podnikatelském střetu zájmů s Agrofertem předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Finanční správa těm firmám předepsala, jak konstatoval soud, neoprávněně, platbu několika set milionů, což vedlo k jejich zániku.

V každé slušné společnosti platí presumpce neviny. A je-li o vině byť jen špetka pochybnosti, tak se všechny civilizované soudy řídí pravidlem, že radši 100x osvobodit vinného, než jednou odsoudit nevinného. V případě našeho státu už byla nalezena skoro třetina firem, kterým dal soud za pravdu ve sporu proti státu. A dalších dobrých 30 soudních procesů je v běhu. Stát prostě nemůže zlovolně likvidovat soukromé podnikatelské subjekty. Když to třeba v Itálii dělala mafie, byla to hrůza, všichni to odsuzovali, všichni si na Itálii ukazovali prstem. U nás to ale nedělá nějaká cosa nostra, u nás to dělá stát! To je už opravdu další level.

O případu korunových dluhopisů nám ředitel Finanční správy Martin Janeček před půl rokem sděloval, že není co vyšetřovat. Vyměnil se jeho šéf, ministr financí, a najednou to jde. Finanční správa už sdělila, že ve věci korunových dluhopisů podala 25 trestních oznámení.

Bohužel se musí chtě nechtě vkládat myšlenka, že bývalý ministr financí Babiš jaksi Finanční správě zakazoval v některých věcech konat a naopak v jiných konat až příliš aktivně. Teprve po jeho odvolání, kterému tak usilovně bránil náš velmi moudrý pan prezident, se věci daly trochu do pohybu.

Zlověstně se tak naplňuje onen slogan – řídit stát jako firmu – vlastní firmu.

Ministr spravedlnosti Pelikán si už políčil na soudkyni Královou. Ta opakovaně osvobodila bývalou šéfku kabinetu Petra Nečase Janu Nečasovou. A tak za svržením vlády, která vynesla nahoru dnešní garnituru, je zatím jen pár nezdaněných kabelek. Nic jiného. Ministr spravedlnosti asi usoudil, že s tím je potřeba něco udělat. A tak navrhl odvolat soudkyni Královou. Prý nerespektovala právní názor vyšší soudní instance. Pokud tomu tak je, tak se celý případ vleče už 4 roky a konec není v dohledu. Musím se zeptat – co udělali v tomto volebním období všichni ministři spravedlnosti za ANO pro to, aby se soudní případy nevlekly 4 roky a více? Tohle spíše vypadá zase na výstrahu, že buď bude po našem, nebo jdeš od válu.

Poslanec hnutí ANO Miloš Babiš (to je ten co byl v posledních parlamentních volbách vykroužkován na první místo, protože voliči ANO při své inteligenci nepoznali, že to není Andrej Babiš) nedávno uvedl: až budeme mít vnitro, všichni půjdou sedět.

A tím už jen doplnil jako tečku, co nás čeká po volbách, pokud dopadnou podle současných předvolebních průzkumů. Stát nebude řízen jako vlastní firma, ale jako vlastní mafie.

FLASKA
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 1 700,00 Kč
Vybráno 4.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
82 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.