2.2.2014
Kategorie: Společnost

Stát fandí šmejdům

Sdílejte článek:

PETR FOJTÍK 02|02|2014

 

Počítá se s tím, že svéprávný občan má rozum průměrného člověka. To říká nový občanský zákoník. Kdo s tím ale nepočítá, je státní represivní aparát. Ale ten má tu výhodu, že se nemusí občanským zákoníkem řídit. Pro stát tedy logicky neplatí, že by měl postupovat dle dobrých mravů.

 

 

Nejen sekretářka od Sobotky dělá chyby. Za které se musí platit. Chyby občas udělá i svéprávný občan s rozumem průměrného občana.

 

Příběh podnikatele, který popsal server Lidovky, stojí za zamyšlení. Zamyšlení se nad tím, zda je zde státní aparát pro občana nebo je spíše občan předmětem teroru státního aparátu.

 

Podnikatel se soudil o dvě nezaplacené faktury za práce pro zkrachovalou bruntálskou nemocnici. Jednu fakturu mu soud uznal a druhou ne. Náklady na soudní řízení byly rozděleny napůl. Vše je logické, spravedlnost prostě takto rozhodla.

 

Jenže podnikatel následně dostal platební výměr, kde se nacházely dvě částky, jedna pro žalující stranu, druhá pro žalovaného. A on se přehlédl a zaplatil tu pro žalovaného. Která byla o dvě stě korun nižší..

 

Zde mě překvapuje, že když se soudní výlohy dělí napůl, proč je pro jednoho suma o dvě stě korun nižší než pro toho druhého? To mě prostě má hloupá hlava nebere.

 

Dále je divný systém, který posílá zúčastněným stranám dva výměry, na kterých jsou v hlavičce pravděpodobně dvě různé adresy, ale když už tedy soudní úředník mění v textovém editoru adresu, proč v každém výměru nezmění i částku k zaplacení? Tak, aby každá strana měla uvedenu jen tu svoji?

 

Nesedí mi ani přístup soudu. Když dostal o 200,- méně od žalujícího, proč mu neposlal doporučeně upozornění? Mohl za něj přece inkasovat například sto korun za vícenáklady…

 

Místo odpovědí na mé otázky je jedna odpověď. Místo toho, aby zkusil jednat dle dobrých mravů, tak soud předal pohledávku exekutorovi, který neváhal a přesně dle zákona jednal. Podlého dlužníka neinformoval, protože by ten zmetek mohl kvůli dvoum stovkám rozprodat svůj majetek a zdrhnout na Bahamy.

 

A hned mu na katastru zablokoval nemovitost, obstavil účet v bance i stavební spoření a spořící účet. A to vše jen proto, aby pak dal polepšenému a vystrašenému člověku 50% slevu z vyúčtovaných 8000,- exekučních nákladů. Za to, že zaplatil se staženým zadkem ihned.

 

 

Občas slyším, jak někdo s kdejakou hloupostí se běží soudit do Štrasburku. Škoda, že to ten podnikatel nezkusil také. A nepožadoval nějaké horentní “americké” odškodnění.

 

Já bych to tomu státnímu represivnímu aparátu moc přál. Tisíce a tisíce lidí, kteří by tenhle arogantní stát žalovali u soudu pro lidská práva.

 

Ti největší šmejdi neprodávají hrnce důchodcům. Jejich učitelé a vzory tvoří zákony tohohle státu…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 14 571,54 Kč
Vybráno 41.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.