2.2.2014
Kategorie: Společnost

Stát fandí šmejdům

Sdílejte článek:

PETR FOJTÍK 02|02|2014

 

Počítá se s tím, že svéprávný občan má rozum průměrného člověka. To říká nový občanský zákoník. Kdo s tím ale nepočítá, je státní represivní aparát. Ale ten má tu výhodu, že se nemusí občanským zákoníkem řídit. Pro stát tedy logicky neplatí, že by měl postupovat dle dobrých mravů.

 

 

Nejen sekretářka od Sobotky dělá chyby. Za které se musí platit. Chyby občas udělá i svéprávný občan s rozumem průměrného občana.

 

Příběh podnikatele, který popsal server Lidovky, stojí za zamyšlení. Zamyšlení se nad tím, zda je zde státní aparát pro občana nebo je spíše občan předmětem teroru státního aparátu.

 

Podnikatel se soudil o dvě nezaplacené faktury za práce pro zkrachovalou bruntálskou nemocnici. Jednu fakturu mu soud uznal a druhou ne. Náklady na soudní řízení byly rozděleny napůl. Vše je logické, spravedlnost prostě takto rozhodla.

 

Jenže podnikatel následně dostal platební výměr, kde se nacházely dvě částky, jedna pro žalující stranu, druhá pro žalovaného. A on se přehlédl a zaplatil tu pro žalovaného. Která byla o dvě stě korun nižší..

 

Zde mě překvapuje, že když se soudní výlohy dělí napůl, proč je pro jednoho suma o dvě stě korun nižší než pro toho druhého? To mě prostě má hloupá hlava nebere.

 

Dále je divný systém, který posílá zúčastněným stranám dva výměry, na kterých jsou v hlavičce pravděpodobně dvě různé adresy, ale když už tedy soudní úředník mění v textovém editoru adresu, proč v každém výměru nezmění i částku k zaplacení? Tak, aby každá strana měla uvedenu jen tu svoji?

 

Nesedí mi ani přístup soudu. Když dostal o 200,- méně od žalujícího, proč mu neposlal doporučeně upozornění? Mohl za něj přece inkasovat například sto korun za vícenáklady…

 

Místo odpovědí na mé otázky je jedna odpověď. Místo toho, aby zkusil jednat dle dobrých mravů, tak soud předal pohledávku exekutorovi, který neváhal a přesně dle zákona jednal. Podlého dlužníka neinformoval, protože by ten zmetek mohl kvůli dvoum stovkám rozprodat svůj majetek a zdrhnout na Bahamy.

 

A hned mu na katastru zablokoval nemovitost, obstavil účet v bance i stavební spoření a spořící účet. A to vše jen proto, aby pak dal polepšenému a vystrašenému člověku 50% slevu z vyúčtovaných 8000,- exekučních nákladů. Za to, že zaplatil se staženým zadkem ihned.

 

 

Občas slyším, jak někdo s kdejakou hloupostí se běží soudit do Štrasburku. Škoda, že to ten podnikatel nezkusil také. A nepožadoval nějaké horentní “americké” odškodnění.

 

Já bych to tomu státnímu represivnímu aparátu moc přál. Tisíce a tisíce lidí, kteří by tenhle arogantní stát žalovali u soudu pro lidská práva.

 

Ti největší šmejdi neprodávají hrnce důchodcům. Jejich učitelé a vzory tvoří zákony tohohle státu…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.