18.2.2015
Kategorie: Politika, Společnost

Stát, demokracie, volby: Falešné náboženství pro otroky

Sdílejte článek:

JÁN TRALICH 18|02|2015

Dovolil bych si začít jednou parafrází na citát od Freda Rodella: “V časech kmenů to byli šamani. Ve středověku to byli kněží. Nyní jsou to politici. V každém věku existovala skupina chytráků, vzdělaných v jejich řemesle a pyšných na své vzdělání, kteří využívali svou techniku ​​s různými kejklemi, aby se staly pány svých spoluobčanů. V každém věku existuje pseudo-intelektuální autokracie chránící si své povolání proti nezvanými a řídicí podle sebe civilizaci svých dní. “

Zaujal mě názor některých lidí na legitimitu vládnutí a na volby. Kéž bych se mohl zeptat na jejich názor na volby, které probíhaly za komunistické diktatury, kde bylo běžným jevem, že skutečná účast na volbách dosahovala 90% a vyšší. Legitimizovali by i tyto volby vládu ČSSR, jelikož splňovaly všechny “teoreticko-konstrukční” požadavky?

Jestli se současných voleb (nebo referenda) zúčastníte nebo ne, je úplně jedno, neboť vláda bude nad vámi vládnout i když se jejich nezúčastníte (nebo vyjádříte své “ne” nehlasováním), nebo i když se jejich zúčastní pouze lidé, kteří je organizují či prohlašují (stojí, ale minimálně k zamyšlení fakt, že proč podporovat tento cirkus, který nikdy žádnou změnu ve prospěch svobody nepřinesl ani nepřinese a navíc je aktem víry a podpory metod státu, metod násilí). Nikde v zákoně či v Ústavě se nenachází zmínka o potřebném počtu zúčastněných ve volbách, aby ty byly platné, tak jako je to například u nás v požadavcích na platnost referenda. (Ale to není až tak podstatné, protože ústava sama o sobě je neplatný a nelegislativní dokument a i demokratické rozhodování většiny je projevem tyranie, kterou představuje demokracie.)

orig-bureaucracy

V etatistických teoretických konstrukcích je zmiňováno, že stát se vás zmocní tím, že zákony a příkazy jím vydávané dobrovolně (mlčky – konkludentně) posloucháte. To je, ale logika převrácená naruby, protože pokud nedodržíte zákony nebo se vzepřete příkazu státních orgánů, s nimiž jste nesouhlasili, protože jste nikoho nelegitimizovali na jejich vydávání, budete potrestán. Kde je pak ta dobrovolnost učiněná mlčky poslušností? Můžeme zde vidět akorát potichu (mlčky) na vás vykonávané násilí.

“Dobrá ústava nemůže sama o sobě udělat národ spokojeným. Špatná ústava ho může udělat nešťastným. Ale jakákoliv ho činí nesvobodným.” Parafráze citátu Guye Carcassonneho.


Ustanovení Ústavy ČR do “platnosti” bylo stejné jako ustanovování ústav všude jinde ve světě, kde to dělají skupinky politiků, cizí vláda, několik vůdců kmenů či skupina nejsilnější militantní skupiny. Její dodržování je pak vynucované prováděním násilí , tedy donucování bez vašeho souhlasu a státní uskupení se v tom navzájem podporují a lidi považují pouze za jakési “pasivní subjekty mezinárodního práva”.

Ústava není smlouvou. Nesplňuje základní požadavky na to, aby byla považována za smlouvu. Postrádá jakýkoli právní úkon , který by vytvářel právní vztah formou smlouvy, která by zplnomocňovala určité osoby na určité úkony vůči vám. Žádnou takovou smlouvu jste nepodepsali a nikdy jste nevydali souhlas s žádným obsahem smlouvy takového charakteru. Její právní platnost je jen iluzí, klamem, jakýmsi druhem náboženství, falešné víry (etatismu).

“Je to legální, protože si to tak přeji. Stát jsem já.” (Ludvík XIV.)

Žádná právoplatná smlouva zde tedy není, tedy se nikdy nevytvořil právní vztah, který by vás jakkoli zavazoval k dodržování Ústavy nebo by opravňoval kohokoliv vám vládnout. Co je pak Ústava, protože si na jejím základě vynucuje stát nad vámi moc?

Ústava (potažmo další zákony) je tedy jen otrokářským manifestem, který si vás jako dobytek přivlastňuje, bez jakékoliv právní či logické relevance. Její uplatňování je agresí vůči člověku, svobodě, přirozeným právům, dobrovolné a mírové spolupráci. Odmítnutím statusu otroka je přirozeným vývojem myšlenek humanismu .

“Demokracie je schránka návrhů a připomínek pro otroky.” (Stefan Molyneux)

Vyplývající z výše uvedeného jsou proto i volby právně nezávazné a pro vás irelevantní, jelikož jsou vyhlašovány na základě nesprávného dokumentu. Navíc nikoho neopravňují, nelegitimizují k vládě nad vámi, tedy k vymáhání jakéhokoliv zákona vůči vám či vaši poslušnost vůči státu a jeho orgánům či institucím, protože nemohou být považovány za právní akt, úkon, který je potřebný k vytvoření takového vztahu.

Esenciální prvek demokratické parlamentní republiky, volby, umožňují jen tvorbu jakýchsi rekvizit, zástěrek či rolí, ve kterých se střídají různí herci na škodu nás všech. Pokud se jejich nezúčastníte, budou vládnout nad Vámi i tak. Účastí na volbách si můžete jen maximálně dopomoci k dojmu, že vám bude vládnout alespoň dobrosrdečnější pán, váš vlastník, než jaký byl ten předtím.

“Nikdy nezapomeň, že všechno co udělal Hitler v Německu bylo legální.” (Martin Luther King)

“O ústavě: Odmítám se odvolávat na něco, co jsem nikdy nepodepsal, tedy na něco s čím jsem nikdy nesouhlasil a navíc čeho dodržování se vynucuje násilím nejen vůči mé osobě a majetku.” (J. Tralich)

ZROJ: Ján Tralich

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 59 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.