18.2.2015
Kategorie: Politika, Společnost

Stát, demokracie, volby: Falešné náboženství pro otroky

Sdílejte článek:

JÁN TRALICH 18|02|2015

Dovolil bych si začít jednou parafrází na citát od Freda Rodella: “V časech kmenů to byli šamani. Ve středověku to byli kněží. Nyní jsou to politici. V každém věku existovala skupina chytráků, vzdělaných v jejich řemesle a pyšných na své vzdělání, kteří využívali svou techniku ​​s různými kejklemi, aby se staly pány svých spoluobčanů. V každém věku existuje pseudo-intelektuální autokracie chránící si své povolání proti nezvanými a řídicí podle sebe civilizaci svých dní. “

Zaujal mě názor některých lidí na legitimitu vládnutí a na volby. Kéž bych se mohl zeptat na jejich názor na volby, které probíhaly za komunistické diktatury, kde bylo běžným jevem, že skutečná účast na volbách dosahovala 90% a vyšší. Legitimizovali by i tyto volby vládu ČSSR, jelikož splňovaly všechny “teoreticko-konstrukční” požadavky?

Jestli se současných voleb (nebo referenda) zúčastníte nebo ne, je úplně jedno, neboť vláda bude nad vámi vládnout i když se jejich nezúčastníte (nebo vyjádříte své “ne” nehlasováním), nebo i když se jejich zúčastní pouze lidé, kteří je organizují či prohlašují (stojí, ale minimálně k zamyšlení fakt, že proč podporovat tento cirkus, který nikdy žádnou změnu ve prospěch svobody nepřinesl ani nepřinese a navíc je aktem víry a podpory metod státu, metod násilí). Nikde v zákoně či v Ústavě se nenachází zmínka o potřebném počtu zúčastněných ve volbách, aby ty byly platné, tak jako je to například u nás v požadavcích na platnost referenda. (Ale to není až tak podstatné, protože ústava sama o sobě je neplatný a nelegislativní dokument a i demokratické rozhodování většiny je projevem tyranie, kterou představuje demokracie.)

orig-bureaucracy

V etatistických teoretických konstrukcích je zmiňováno, že stát se vás zmocní tím, že zákony a příkazy jím vydávané dobrovolně (mlčky – konkludentně) posloucháte. To je, ale logika převrácená naruby, protože pokud nedodržíte zákony nebo se vzepřete příkazu státních orgánů, s nimiž jste nesouhlasili, protože jste nikoho nelegitimizovali na jejich vydávání, budete potrestán. Kde je pak ta dobrovolnost učiněná mlčky poslušností? Můžeme zde vidět akorát potichu (mlčky) na vás vykonávané násilí.

“Dobrá ústava nemůže sama o sobě udělat národ spokojeným. Špatná ústava ho může udělat nešťastným. Ale jakákoliv ho činí nesvobodným.” Parafráze citátu Guye Carcassonneho.


Ustanovení Ústavy ČR do “platnosti” bylo stejné jako ustanovování ústav všude jinde ve světě, kde to dělají skupinky politiků, cizí vláda, několik vůdců kmenů či skupina nejsilnější militantní skupiny. Její dodržování je pak vynucované prováděním násilí , tedy donucování bez vašeho souhlasu a státní uskupení se v tom navzájem podporují a lidi považují pouze za jakési “pasivní subjekty mezinárodního práva”.

Ústava není smlouvou. Nesplňuje základní požadavky na to, aby byla považována za smlouvu. Postrádá jakýkoli právní úkon , který by vytvářel právní vztah formou smlouvy, která by zplnomocňovala určité osoby na určité úkony vůči vám. Žádnou takovou smlouvu jste nepodepsali a nikdy jste nevydali souhlas s žádným obsahem smlouvy takového charakteru. Její právní platnost je jen iluzí, klamem, jakýmsi druhem náboženství, falešné víry (etatismu).

“Je to legální, protože si to tak přeji. Stát jsem já.” (Ludvík XIV.)

Žádná právoplatná smlouva zde tedy není, tedy se nikdy nevytvořil právní vztah, který by vás jakkoli zavazoval k dodržování Ústavy nebo by opravňoval kohokoliv vám vládnout. Co je pak Ústava, protože si na jejím základě vynucuje stát nad vámi moc?

Ústava (potažmo další zákony) je tedy jen otrokářským manifestem, který si vás jako dobytek přivlastňuje, bez jakékoliv právní či logické relevance. Její uplatňování je agresí vůči člověku, svobodě, přirozeným právům, dobrovolné a mírové spolupráci. Odmítnutím statusu otroka je přirozeným vývojem myšlenek humanismu .

“Demokracie je schránka návrhů a připomínek pro otroky.” (Stefan Molyneux)

Vyplývající z výše uvedeného jsou proto i volby právně nezávazné a pro vás irelevantní, jelikož jsou vyhlašovány na základě nesprávného dokumentu. Navíc nikoho neopravňují, nelegitimizují k vládě nad vámi, tedy k vymáhání jakéhokoliv zákona vůči vám či vaši poslušnost vůči státu a jeho orgánům či institucím, protože nemohou být považovány za právní akt, úkon, který je potřebný k vytvoření takového vztahu.

Esenciální prvek demokratické parlamentní republiky, volby, umožňují jen tvorbu jakýchsi rekvizit, zástěrek či rolí, ve kterých se střídají různí herci na škodu nás všech. Pokud se jejich nezúčastníte, budou vládnout nad Vámi i tak. Účastí na volbách si můžete jen maximálně dopomoci k dojmu, že vám bude vládnout alespoň dobrosrdečnější pán, váš vlastník, než jaký byl ten předtím.

“Nikdy nezapomeň, že všechno co udělal Hitler v Německu bylo legální.” (Martin Luther King)

“O ústavě: Odmítám se odvolávat na něco, co jsem nikdy nepodepsal, tedy na něco s čím jsem nikdy nesouhlasil a navíc čeho dodržování se vynucuje násilím nejen vůči mé osobě a majetku.” (J. Tralich)

ZROJ: Ján Tralich

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 15 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
15 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.