12938320_1555595474738350_4541395411526086482_n
16.12.2016
Kategorie: Společnost

Šťastná společnost uvědomělých udavačů

Sdílejte článek:

RED HOOK

Já vím, že jsem o udávání hospodských už psal, ale jsem teď četl takovou zajímavou věc, že se k tomu musím na moment vrátit. Pan ekonomický imigrant Babiš, kterého nám sem původně Slováci nasadili jako spícího agenta a který se naneštěstí probudil, spustil udavačský web. Ne žádnou knihu přání a stížností, co byla kdysi v každé provozovně. Což víte.

Nejde mu o to, jak se kde vaří, obsluhuje a tak. Jde mu jen a pouze o účtenky. A byl proveden sociologický průzkum a každý pátý Čech je připraven udávat, i kdyby měl nastavit noci. Prima. Pan Babiš ví co dělá, když otevírá tyhlety Pandořiny skříňky, co reznou kdesi hluboko v každém z nás. Má na to kurzy a školení. Ještě z minulého režimu. Dobrá.

Jsem se ale dozvěděl, že organizované udavačství, které teď u nás importovaný pan Babiš zavedl, tu už bylo. Zkusil to třeba Reinhard Heydrich, šéf Gestapa. Fungovalo to skvěle. Až moc skvěle, protože udáních se sešlo tolik, že tajní policisté byli z té záplavy v prdeli, paralyzovaní a marní. Heydrich nakonec celou udavačkou akci odvolal.

Komunistický režim zkusil něco podobného. Jak jsem se dočetl, po dvou letech experiment skončil, protože si vedoucí kádry spočítaly, že za chvíli nebude mít kdo plnit smělé hospodářské plány, protože budou všichni v lochu. Navíc jim taky došlo, že u nás nemáme tolik dolů, kolik je uvědoměle labilních.

Organizované udavačství je věc odporná. Je to jeden ze znaků totality. Řekl bych, že to je ten hlavní důvod, proč to u nás onen podkarpatský rusín prosadil.

Pan premiér Sobotka, který nikdy v životě nepracoval, protože veškerý volný čas tráví pozorováním těch, co se smekaj řekl, že se konečně plní jeho smělé vize, se kterými šel jako osmnáctiletý mladík do politiky, jelikož ho nikde jinde nevzali. Že je potěšen, rozradostněn, vzrušen a možná až emočně ztopořen z toho, že vše, co si jako mladý adolescent vysnil, se stalo skutkem.

A že když vidí ty spokojené pracující, jak jdou polystyrenem zateplenou nocí navlečeni v reflexních decentně střižených šatech s vějířem účtenek v ruce, jak jdou pevným a střízlivým krokem, protože víc jak jedno pivo se jim nikdo neodváží nalít, neboť nechce přijít o živnost, jak rozesmátí hostinští online propojeni s berňákem ke každé nahlášené transakci přidávají i svou jedinečnou pachovou stopu, jak poslední ostrůvky deviantních kuřáků se drolí, erodují a mizí, aby uvolnily místo zdravým a dlouhověkým, tak že když tohle všechno vidí, je šťasten.

A že ví, že jeho život má smysl. A že když jsou lidé šťastní, je šťasten i on. A pak se sebral a šel kamsi na meeting a do noci se nesl jeho zvučný hlas, recitující nesmrtelné páně Kohoutovy verše:

…stalo se to při muzice,
tím náš příběh začíná,
ona byla soustružnice,
on byl mladší staršina…

Někdy si v té naší současnosti přijdu jak v minulosti na tripu, kterým jsem si simuloval neradostnou budoucnost.

Jo.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, které že ulice jsou zatepleny polystyrénem. Jsem jim řekl, že jich zatím moc není, ale že přibývají.

A že jednou přijde doba, kdy bude polystyrén všude. Kdy budeme obklopeni jednou velkou nástěnkou, na kterou budeme moci špendlíky věšet oznámení, udání a dehonestování všech, co nepochopili, že pokud nebude každý z nás z křemene, pak těžko můžeme doufat, že jako národ někdy budem za nezdolné kvádry.

Dnes bude fajn, protože jsem už rezignoval na to, že by mohlo být hezky.

To je zatím vše.

ZDROJ: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 55 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...