house-3039127_1280
28.2.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Starý zchátralý dům: Je vůbec možné jej prodat?

Loading...
Sdílejte článek:

Nečekané dědictví nebo dar může překvapit každého z nás. Co když se však oním dědictvím ukáže být starý a zchátralý dům? Je vůbec možné jej prodat i jinak než hodně pod cenou?

Realitní kanceláře dokáží zázraky

Vaše první kroky by určitě měly vést do solidní realitní kanceláře. Prodávat dům svépomocí je sice možné, nicméně výsledky nemusí být takové, jaké jste čekali. Zkušení makléři vám totiž poskytnou poradenský i právní servis a určí skutečnou cenu nemovitosti. Je faktem, že stav domu se na ceně jistě odrazí, nicméně zde hrají roli i jiné faktory. Těmi jsou bezpochyby lokalita, občanská vybavenost a jiné výhody, které může daná nemovitost nabídnout. Realitní společnost se také postará o inzerci, možná ve své databázi již mají zájemce, kteří mají zájem o nemovitost v dané lokalitě, a zchátralost budovy jim nebude vadit. Dům je možné totiž kdykoliv zbourat a na jeho místě postavit nový. Své mohou udělat také profesionální fotografie, které zachytí právě ony výhody, které bydlení na daném místě skýtá.

Připravte prostory

I když s fasádou a oprýskanými okny a dveřmi nelze bez velkých investic nic udělat, s interiérem ano. I když chcete prodat nemovitost, která svoje nejlepší léta již zažila, vnitřní prostor zkuste co nejvíce zkrášlit. Určitě se vyplatí všechny místnosti uklidit, co nejlépe to půjde. Za zvážení stojí také vymalování. Vybavit dům můžete kousky malého (klidně i staršího) nábytku. Ničemu neuškodí také pověsit záclony a přinést živé květiny. Tyto drobné úpravy příliš nezatíží rozpočet, ale mohou významně pomoci při prohlídkách. Není totiž nic neobvyklého, že se případní zájemci rozhodují podle prvního dojmu a podle toho, jak se v daných prostorech cítí. Vše je však samozřejmě na vašem uvážení – pokud prodáváte dům, který se opravdu hodí pouze ke zbourání, nějaké větší úpravy nebo aranžování jsou naprosto nesmyslnými úkony.

A jaké jsou vaše zkušenosti s prodejem starého domu?

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 5 711,11 Kč
Vybráno 16.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 674 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.