KONEVPAD
4.4.2020
Kategorie: Politika

Starosta Prahy 6, Ondřej Kolář (TOP09), je podle mě idiot …

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

michalmaly… pokud utrácí v dnešní situaci peníze městské části za likvidaci sochy, namísto aby tyto prostředky vynaložil na pomoc obyvatelům svého volebního obvodu v tomto krizovém období.

Lidé potřebují roušky a respirátory, lidé na ekonomickém dně jídlo, pomoc. Mnozí potřebují pomoc psychologů, potřebují vnímat, že se mohou o své zastupitele opřít. I v případě, pokud by pan starosta zaplatil jeřáb a odvoz pomníku ze svých soukromých prostředků, o čemž pochybuji, tak čas, který věci věnoval, měl věnovat lidem Prahy 6 a nejen jim. Jiní jeho kolegové pomáhají spoluobčanům 7×24… Starosta osobně zneužil opatření nouzového stavu. Navíc se možná nedávno dopustil i korupčního jednání.

Zřejmě jsem se naivně domníval, že se v dnešní době lidé oprostí od politiky a budování vlastního PR a že si místo toho budou pomáhat. Není pro mne podstatné, jaké politické členství, či sympatie mají ti, co pomáhají. Není pro mne podstatný důvod, proč tak činí, ale konkrétní pomoc. Je mi lhostejno, zda někdo komentuje pomoc Putina Itálii či USA jako nasazování „ruských švábů“. Podstatná je smysluplná pomoc a ne to, co za ní údajně stojí. To se dá řešit až pak. Až tuto krizi zvládneme.

Nemám rád Babiše, ale opatření jeho Vlády považuji za potřebná a smysluplná. Na druhou stranu socialistické aktivity ekonomů krizového štábu v čele s panem Švejnarem považuji za likvidační pro naši ekonomiku. Ano, až corona zvládneme, bude třeba ohlídat, aby se svoboda člověka vrátila do normálu. Bude třeba vymanit se z područí EU, která nás nechala na pospas. Bude třeba oddělit „zrno od plev“, tedy ty, co si z této krizové situace měli tendenci „nahrabat“, nebo vytřískat politický kapitál.

Všiml jsem si, že se naštěstí většina politiků povznesla nad politickou konkurenční nevraživost a spolupracují, pomáhají a neohánějí se stranickou plackou. Ano, dělají i chyby, ale většinově plní to, co mají. Pomáhají. Někteří z nich si možná přitom snaží i zvednout své politické preference. Pokud je na prvním místě pomoc a až pak ty preference, neměl bych jim to za zlé, to prostě k politice patří. Nicméně, pokud v dnešní době někdo z nich ječí o švábech, či likviduje pomníky, pak jej vnímám jako totálního idiota.

Lidé šijí zdarma roušky nejen lékařům, pomáhají si přesto, že na tom sami nejsou dobře. Většina tohoto národa se spojila a pomáhá, menšina nadává a její část se snaží na věci vydělat, či si získat politické body. Přijde doba, kdy budeme mít šanci dnešní dobu objektivně a bez emocí vyhodnotit a poučit se z ní i pro budoucno. Na vlastní oči vidím vedení radnic, která jedou „na krev“ a riskují své zdraví, sám to vidím ve „svém Karlíně“, kde starosta Prahy 8 Ondřej Gros a místostarosta Jiří Vítek, jedou doslova na doraz. Osobně pomáhají.

Moji předkové přišli do Karlína před sto lety, tedy zde máme kořeny a já tady žiji fyzicky od roku 2002. Do té doby jsem žil celou dobu v Praze 6, ke které mám vztah, a tak ji logicky „sleduji“. Vnímám tedy i dlouhodobě kroky radnice, její hospodaření, a tak i nesmysly, za které utrácí ze svého rozpočtu a které jsem mimo jiné pojmenoval v mém videu „lavičky“.

Myslím si, že pokud utrácí finance MČ, nebo svůj čas za demontáž sochy, namísto pomoci lidem, pak podle mého názoru starosta MČ Prahy 6 Ondřej Kolář je nesoudný šílenec a pokud demontáž sochy Koněva financoval z rozpočtu MČ, měl by být trestně stíhán. Sice pan starosta na svém profilu hlásá: “150 000 roušek a 9000 respirátorů dnes rozvážíme mezi domovy seniorů, pečovatelky, LDNky, lékaře a sestry. A jedem” … ale pomůže jim  tímhle?

Jsem připraven na možné postihy, či kontroly ze strany státu, případné žaloby, prostě na cokoli, včetně toho, že na mne třeba Cemper, Banga či Zdechovský zase vytáhnou 15 let starou mediální kauzu. Je mi to jedno, to co píši nezastíní. Mlčet ale nebudu, dokud budu dýchat. Tato země se spojila, Češi prokázali že jsou silný národ a pomáhají si. I já se snažím pomáhat, ale nemám potřebu hlásat jak. Pan starosta ale medializuje „nepomoc“. Je mi jedno, jakou politickou příslušnost pan starosta má, i když je jeho činům odpovídající. Není mi ale jedno, pokud ve své funkci upřednostňuje propagaci politických názorů, financovanou z rozpočtu MČ, namísto smysluplné pomoci lidem. Prostě lidi, jako starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře, či primátora Prahy, Zdeňka Hřiba vnímám jako arogantní, sebestředné a společnosti nebezpečné idioty. Doufám, že vnímat ještě smím…..   

Z odstranění sochy je nadšen i exeuroposlanec, exkomunista a exspolupracovník StB s krycím jménem Plavec, Jaromír Štětina. Nepřekvapuje mě to. Jestliže byl zvyklý udávat a škodit, těžko od něj můžeme čekat, že by dnes pomáhal. No a Tomasz Peszynski opět nezklamal a spolu s ním i další. Eurohujeři, udavači…. Ale abych nebyl jen „negativistický“, rád bych zde veřejně poděkoval vedle „nepolitiků“ i všem politikům, kteří pomáhají napříč politickým spektrem. Rád bych osobně poděkoval vedení městské části, ve které žiji, tedy vedení MČ Prahy 8. Její obyvatelé ví komu a ví zač. Není třeba jmenovat. Rád bych poděkoval všem, kteří pomáhají bez osobního prospěchu.

Nenechme se otrávit tím, pokud se někteří politici chovají jako pitomci, nebo dokonce idioti. Jejich dny se krátí, volby se blíží a zůstane po nich jen ta hořká nálepka jejich hlouposti a neschopnosti, doufám, že bez velkých škod.

Mějte, pokud možno, hezké dny a přežijme to ve zdraví. Je podstatnější než peníze i politika. Naštěstí více lidí šije roušky, než likviduje pomníky. Nikoli politika, ale rodina je základ této země. Lidi, zvládneme to.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 028 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,42 out of 5)
Loading...
loading...
193 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.