20150905_Michael_Müller_IMG_0330_by_sebaso
24.4.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Starosta Berlína Berlíňanům: Jestli se ve městě v noci bojíte, vezměte si taxíka

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Velkou nevoli vzbudil levicový starosta Berlína Michael Müller, který obyvatelům hlavního města vzkázal, že pokud se v noci ve městě bojí, mají si vzít taxíka. A přiznal, že ve městě existují oblasti, které sice odmítá nazývat no-go zónami, ale jsou nebezpečné.

“No-go zóny znamenají: Oblasti, do kterých se neodvážíte v žádnou denní ani noční dobu, protože máte strach o život. Něco takového v Berlíně nemáme. Nicméně jsou tu oblasti, kde si v noci raději vezměte taxi, než tudy procházet pěšky.”

Kritika přišla okamžitě. Co prý ti, kdo si taxi nemohou dovolit? Vzdal vládce města zajištění jeho bezpečnosti?

Marcel Luthe z FDP říká, že hlavním úkolem státu je zajistit bezpečí svých občanů. Pokud si prý SPD myslí, že to nedokáže, pak není schopná vládnout.

Florian Graf z CDU vzkazuje rudo-zelené berlínské koalici, že se musí ptát sama sebe, zda preferuje platit občanům taxíka, nebo nasadí více policistů.

A konečně Georg Pazderski z AfD: “Vládnoucí starosta musí zajistit, že občané mohou v noci cestovat. Berlín není tak bezpečný, jaký byl před 20 lety a to je pocit, který sdílí mnozí.

Podle statistik došlo v roce 2017 k dalšímu nárůstu napadení, sexuálních útoků a zločinů spojených s drogami.

Oblasti v Berlíně, které policie označuje za “náchylné ke zločinu”, což je stejně jen eufemismus pro no-go oblast, jsou:

Alexanderplatz, Leopoldplatz, Schöneberg-Nord (Nollendorfplatz a Rainbow Kiez), Görlitzer Park, most Warsaw, Kottbusser Tor, části Hermannstraße, Hermannplatz and a malá oblast Riga Strasse.

 

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.