8596ae9ab1731fb3d6f51ef20d4d4ba9
27.6.2016
Kategorie: Politika

Staří angličtí burani zachraňují Evropu

Loading...
Sdílejte článek:

LUKÁŠ JADRNÝ 27|06|2016

Děkuji všem těm starým konzervativním Angličanům, venkovským buranům, nevzdělaným hlupákům, za naději, kterou dávají svobodě a demokracii v Evropě.

Když se svět dozvěděl výsledek britského referenda, měl jsem samozřejmě chuť se vyjádřit. Nabyl jsem však dojmu, že tisíce příspěvků na facebooku a stovky blogů, glos a článků oslavných či uplakaných již řekly vše potřebné a s ničím novým bych nepřišel. Dnes mě však (a není to poprvé a bohužel ani naposledy) k tomuto blogu vybičovaly večerní Události České televize, komentáře ke zveřejněným statistikám a detailním rozborům proběhnuvšího referenda ve Spojeném království.

 

Velké pozornosti se dočkaly statistiky zobrazující, jak se při výběru „Leave“ či „Remain“ rozhodovaly různé sociální skupiny, mladí a staří, vysokoškoláci a „nevysokoškoláci“, obyvatelé velkých měst a venkované, Angličané a Skotové atd. Výraz „nevysokoškoláci“ používám záměrně, protože objektivní slovní protiklad k „vysokoškolákům“ neexistuje, poněvadž míra vzdělání a moudrosti nikdy nebyla a nemá být měřena počtem vysokoškolských titulů, ač tomu tak bohužel v dnešní době bývá. A to je zásadní problém a jeho scestný výklad je zásadní, leč zcela neobjektivní a pokrytecký argument zastánců setrvání v Evropské unii, nebo spíše českých „vzdělaných“ elitářů, kteří by nejraději dali volební právo jen doktorům, inženýrům, imigrantům a permanentně sjetým mladým sluníčkářům a „správným Evropanům“, vlastně těm intelektuálům, kteří jsou prý naší budoucností… To vše píši coby mladý občan, za tři měsíce zahajující studium na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci… asi jsem se nepovedl, s obecnou charakteristikou dospívající generace jsem měl málokdy co společného, natožpak s názory těch hlasitých levicových aktivistických vysokoškoláků („hlasitých“ proto, že si i dovoluji pochybovat, že tvoří většinu) a jejich idolů typu Dominik Feri, Matěj Stropnický a Matěj Hollan.

Z těchto statistik si samozvaní odborníci udělali jasný závěr. O budoucnosti Británie bez EU rozhodli staří zpátečníci a hloupí venkovští burani. A o čí budoucnosti že se to rozhodovalo? Mají tihle komentátoři na mysli budoucnost těch kolovrátků a špatným školstvím stvořených robotů, kteří chodí studovat vysoké školy jen proto, že je to dneska vlastně bráno jako povinnost a to, co je lepší, než přispívat společnosti manuální prací či podnikáním? Mají na mysli budoucnost těch, co vědí, že na vysokou nemají (dnes s těmi desítkami směšných oborů vlastně mají, před dvaceti lety by zaručeně neměli), ale přesto tam jdou, aby nemuseli pracovat, nedejbože zakládat rodiny a o někoho se starat, když se o ně samotné může starat stát a daňoví poplatníci? Mají na mysli budoucnost těch mladých lidí, kteří se sice umí „našprtat“, ale je jim naprosto jedno, co se kolem nich děje a nejsou schopní si alespoň jednou za týden zjistit, s čím přicházejí ti, kteří de facto ovládají jejich životy (politici v Praze, byrokrati v Bruselu, mocní dirigenti světa), případně jakou alternativu nabízejí jejich oponenti, nebo snažit se to sami změnit? Na mainstreamové zpravodajství „nemají čas“, což ovšem na druhou stranu beru spíše jako pozitivní faktor, než negativní. Souběžně s těmi zmiňovanými statistikami se měla zobrazovat také statistika volební účasti u těchto věkových kategorií. O volební účast tihle mladí, kterým staří prý ublížili, jeví dlouhodobě naprosto minimální zájem. „Nezájem.“ „Nic neovlivnim, na politiku se…“ „Co bych nad něčím takovým přemejšlel, radši si dám jointa.“ Tak ať se pak nediví, že za ně rozhodují jiní. A nutno podotknout, že je dnes tolik medializované hlasování podle věkových kategorií „házením do jednoho pytle“ od lidí, kteří toto úsloví používají a zneužívají jinak velmi často. Ne každý mladý hlasoval pro setrvání v EU, ne každý vysokoškolák hlasoval pro setrvání v EU, ne každý ekonom hlasoval pro setrvání v EU (ano – menšina ekonomů, ta neomarxistická většina je pro média podstatná).

V případě hlasu pro odchod Spojeného království z Evropské unie ti proklínaní staří angličtí burani hlasovali ve prospěch nezávislosti, svobody a demokracie. Slovy Borise Johnsona, hlasovali ve prospěch naděje, kterou teď získávají miliony lidí napříč Evropou. Ukázalo se, že to jde. Že jde opustit chřtán obludné totalitní Evropské unie. A tisíce europeistů pláčou nad vlastním selháním, nad tím, že se rozpadá naivní sen o sjednocené Evropě, o evropském multikulturním národě, a kopou, vztekají se a hrají si na siláky. Ale oni už žádnou sílu nemají. Zkazili, co mohli a moc dobře vědí, že jim až na pár pomatených „intelektuálů“ už nikdo netleská. Volný obchod je možný bez EU. Volný pohyb osob je možný bez EU. Demokratické fungování suverénních států a svobodný život jejich občanů je možný jedině bez EU.

Televize nám prostřednictvím svého „nezaujatého“ zpravodajství vlastně vypráví, že bez EU nastane pomalu konec světa, vypuknou války, hospodářství nezávislých států bude v koncích a to kvůli tomu, že hrstka nevzdělaných venkovanů se ne a ne vzdát zdravého selského rozumu. Zastrašování, europropaganda vyvolávající u mě a některých dalších zhnusení, u mnohých však žádné velké emoce, neboť je nutné uznat, jak je nenápadná, plíživá a velmi efektivní obzvláště u těch mladších. To je to, co má teď zachránit Evropskou unii. „Zpátky ni krok“, jinak přijde katastrofa. Brexit ovšem žádnou katastrofou není a já se těším, že nám to Britové dokážou a stanou se prvním dílkem domina. Největší katastrofou poválečné Evropy je Evropská unie.

 

ZDROJ: Lukáš Jadrný

lukas-jadrny19139542_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 38 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.