23.7.2014
Kategorie: Kultura a tipy

Staré dobré skládačky jdou opět do módy

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MAGDA P. 23|07|2014

Taky se vám zdá, že výrobci kol se v posledních desetiletích doslova zbláznili? Všechny moderní druhy kol se začínaly přibližovat profesionálním kolům se všemi vymoženostmi, odpružením všeho možného a materiál pro jejich výrobu byl stejný, jako materiál pro výrobu kosmických raket. Kolik procent lidí dokáže využít a ocenit aspoň zlomek těch moderních vymožeností na kole? Principem kola je dostat se pohodlně a rychle z místa A do místa B. A taky bývaly doby, kdy vám kolo nezabíralo půlku sklepa nebo předsíně a dalo se složit a uložit někam do rohu, kde se nepletlo.

Konečně se jedno z nejlepších kol zase vrací

Taky si pamatujete na skládačky? Já osobně považuji skládačky, za jedny z nejlepších kol, které spatřilo světlo světa. Jasně, že vrcholová cyklistika se na něm nedala provozovat, ale pro dané účely bylo ideálním strojem. Nemuseli jste se tahat s neskladnýma a zbytečně těžkýma kolama, který se nikam nevešly. Bývaly doby, kdy skládačka patřila skoro k povinné výbavě každé domácnosti. Lidé jí využívaly k dopravě přes město do práce, na vlak nebo na autobus. Do vlaku si jí složili, vzali s sebou a při výstupu zase rozložili a dojeli přímo na místo určení. Přímým konkurentem byla snad už jen babeta. Výrobci kol se v posledních letech soustředili na neustálý vývoj silničních speciálů, trekových kol, horských kol a skládačky byly skoro zapomenuty. Zaplať pánbůh, že dostali rozum a populární skládačky zase zařadili do výrobního programu.

 

Klasická a známá skládačka je opět k mání

Naštěstí doby, kdy skládací kola nebyly k mání jsou u pryč a milovníci malých kol, které se dají v polovině svého rámu zlomit a složit na polovinu velikosti si mohou zase přijít na své. Většina výrobců pro skládačky využila právě tenhle tvar, který je prostě nepřekonatelný a všem známý.

 

Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.