oldengland
3.6.2018
Kategorie: Společnost

Stará dobrá Anglie je pryč …

Sdílejte článek:

MIROSLAV JAHODA

Před pár dny jsem jel zase jednou nočním žlutým autobusem. A tam potkáte někdy i zajímavé lidi. A protože bruselská linka jezdí z Londýna, má spolucestující byla důchodkyně, která před 40 lety emigrovala do Anglie. Měla tudíž zajímavý pohled té staré imigrace, která má navíc srovnání staré a dnešní Anglie.

Jelikož paní byla vysokoškolačka, pracovala v bankovním sektoru na vysokých pozicích, celý život cestovala a žije v centru Londýna, stereotypně jsem předpokládal, že bude pro EU a že mně vynadá, až jí řeknu, že spolupracuju na tom, jak EU zrušit a nahradit ji něčím lepším.

Byl jsem však mile překvapen, když hned reagovala: “Jé, to udělejte. Prosím vás, zrušte to, budu vám držet palce.” Pak mi vykládala, jak si jede na Moravu shánět dům, že už to v Anglii nemůže vydržet. To by mě nepřekvapilo, kdyby mi to říkal Polák, který dělá 60 hodin týdně ve skladu a žije na okraji v pochybné čtvrti. U důchodkyně s britským občanstvím, bydlící v pěší vzdálenosti od Buckinghamského paláce a důchodem z banky mě to samozřejmě nedalo a ptal jsem se na důvody.

No asi moc nepřekvapí, jaký důvod to byl. Bohužel už i do samotného centra Londýna dorazilo obohacení a tak mi paní říkala, že když problémy není schopen vyřešit správce budovy a policie se bojí, tak už ji tam nic nedrží. A říkala, že slušní lidi už to opravdu vzdávají a volí útěk na venkov. Tak jsem si uvědomil, že už jsem vlastně v Londýně opravdu nějakých 8 let nebyl a tehdy ještě člověk začínal být obohacen až těsně za hranicí historicko-turistického centra.

Bohužel, ukazuje se, že to, co jsme byli zvyklí vnímat pod pojmem “stará dobrá Anglie” nebo “splendid isolation” je pryč. Budeme to už vídat jen ve starých Monty Pythonech ze 70. let, Dempsey a Makepeacové nebo politicky nekorektních Vraždách v Midsomeru. Mrzí mě to, protože je to jedna ze západních zemí, ke které pořád chovám sympatie.

A je to poučení pro nás, že si opravdu nesmíme nechat naši zem ukrást nějakou EU, nesmíme se vzdávat a musíme co nejrychleji hledat cestu, jak EU nahradit něčím normálním.

Autor: Miroslav Jahoda, fb

jahoda

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 315 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.