BABISARENBEGGER
17.5.2021
Kategorie: Politika

Stálo to za tu ostudu, pane Arenbergere?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPetr Arenberger má i podle prezidenta Miloše Zemana nakročeno k rychlému konci ve funkci ministra zdravotnictví. Zařadil by se tak hned za Romana Prymulu, který byl odejit po nočním jednání v restauraci.

Prezident Zeman je připraven odvolat ministra zdravotnictví Arenbergera kvůli dosud řádně nevysvětleným majetkovým nesrovnalostem, pokud o to požádá premiér Babiš. Řekl v rozhovoru pro Frekvenci 1. Pokud Arenberger vše nevysvětlí, bude mít s Babišem problém, řekl premiér. O jeho odchodu z funkce však neví, dodal později. Na rezignaci ministra trvá opozice.

Premiér Andrej Babiš by zřejmě měl podobně jako v případě Jana Blatného začít posílat vytýkací dopisy i dalšímu, v pořadí již čtvrtému ministru zdravotnictví v jeho vládě. V případě Blatného Babiš napadal jeho kroky a kritizoval „komunikaci“, v případě Petra Arenbergera, kterého do vlády povolal aby „lépe komunikoval“, by mohl napadat jeho komunikaci opět.

Arenberger se jeví podle zpráv médií jako velmi přičinlivý muž. Ohlásil velmi zajímavé „přivýdělky“ za studie, není mi jasné, zda jsou či nejsou tyto studie hrazeny ze zdravotního pojištění. Pokud by se zdravotní pojišťovny na platbách podílely, byl by to jen další důkaz toho, že zdravotním systémem proteče hodně peněz na studie všeho možného i nemožného.

Když byl Arenberger horkým kandidátem na ministra, hovořil o tom, že je připraven pomoci. Asi mu nedošlo, že jako ministr bude prolustrován velmi důkladně. Právě média objevila rozpor mezi jeho daňovým a majetkovým přiznáním. Arenberger vlastní několik desítek nemovitostí. A kolem jedné z nich teď probíhá mediální lynč. Arenberger totiž nabídl jednu svou nemovitost pro využití nemocnici, pro kterou pracuje. Stalo se v době, kdy ještě nebyl ředitelem vinohradské nemocnice, byl pouze náměstkem. Využívání jeho nemovitosti vinohradskou nemocnicí však pokračovalo i za jeho ředitelování. A nemocnice platila za využívání pěkné částky.

Babiš o nemovitostech Arenbergera prohlásil, že je „překvapen, jaký v tom má pan Arenberger nepořádek“. Zeman nechápe, jak může někdo vlastnit 70 nemovitostí. „Představa, že vlastním asi 60 nebo 70 nemovitostí, překračuje můj rozum. Já teda vlastním jenom jednu, malý kousek tvrze na Vysočině. Dovedu si představit, že někdo vlastní dvě nebo tři nemovitosti, ale abych jich vlastnil 70, to nechápu,“ uvedl Zeman.

To já naopak docela chápu, protože na pronájmech nemovitostí se nechá slušně vydělávat. Jestliže Arenberger chtěl pomoci, a přitom se domníval, že média „neproklepnou“ jeho majetkové přiznání i daňové přiznání, velmi se přepočítal. Nicméně, hlavní Arenbergerův problém je způsob jeho komunikace. Ani jeho velmi ohebný jazyk totiž není schopen zvládnout všechny otazníky, které se kolem jeho osoby vyrojily. Osobně mě mnohem více vadí jeho podřízenost všem nápadům tak zvané MeSES – mezioborové skupině, která rozhoduje o opatřeních omezujících společenský život. Zajímavý je i názor Jan Pirka.

Jak podle vás Česko zvládá pandemii?

Záleží na tom, co myslíte Českem. Nezvládá to vláda, a ani se nedivím – s „odborníky“, kteří jí radí. Když se podíváte na útvar MeSES (Mezioborová skupina pro epidemické situace), tak v jeho čele stojí člověk, který nemá atestaci z epidemiologie.

Myslíte Petra Smejkala, vašeho kolegu z IKEM?

Ano, ten nemá atestaci z epidemiologie. Chápu, že politici nejsou odborníci, ale radí jim každou chvíli někdo jiný a odborníci na epidemiologii chybějí. Co je strašné, a to je bohužel relikt komunismu, že u nás nevíme, co je demokratická diskuse.

Vaše názory na pandemii nekorespondují s hlavním proudem, už loni vám vzkazovali, že máte mlčet, když jste zpochybňoval přísné restrikce.

Nejen to, přišly návrhy, aby mi odebrali akademický titul. Před rokem jsem řekl, že není jiné cesty, než že získáme imunitu tím, že covid-19 buď proděláme, nebo budeme očkováni. Bohužel jsem použil, a nebyl jsem sám, termín „promoření“. To je ale totéž, jako plošná imunizace. Málem mě za to ukřižovali. Nejsem epidemiolog, ale jsem přece jen lékař a zkrátka vím, že jiné cesty není. Myslet si, že virus zlikvidujeme, je úplný nesmysl.

Výše uvedené jen dosvědčuje, že z covidu se stalo politikum, kterým si zejména politici snaží zajistit lepší volební výsledek. Například tím, že z úmrtí na covid viní vládu a její „chaotická rozhodnutí“. Nicméně, Petr Arenberger je již protřelý „komunikátor“, který si měl být všech souvislostí jasně vědom. Ukázalo se ale, že některé souvislosti „podcenil“ a jeho přivýdělky a majetek vzbudily zaslouženou mediální pozornost. Přitom stačilo, aby na ministerskou nabídku řekl „děkuji pěkně“ a mohl pokračovat ve své přičinlivé obchodní činnosti. Místo toho situaci vyhodnotil jako „jo, ministrem chci být“ a vyštval svého předchůdce Jana Blatného, který z výběru Vojtěch, Prymula, Blatný a nyní Arenberger z mého pohledu nad ostatními jasně vyhrává.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 349 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)