absurd1
3.12.2020
Kategorie: Společnost

Stále více absurdit

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPoslední měsíce dokázaly převrátit svět, nicméně už delší dobu bylo jasné, že se k tomu schylovalo. Mění se dosud zažité normy, a ač mladí by měli plná ústa progrese, ve skutečnosti se v mnohém vracíme o mnoho let zpět. Týká se to více oblastí a rozhodně si nemůžeme myslet, že se vše samo zase zlepší.

Prožíváme několik zklamání. Prvním velmi významným je situace ve Spojených státech. Obrovská manipulace s hlasy voličů je nepopiratelná a je s podivem, kolik se najde lidí nevěřících v neskutečné podvody Demokratů. Jistě, mainstream záměrně zamlčuje podstatná fakta, vyhlásil vítězem Bidena, přestože sbor volitelů ještě ani nezná své složení. Probíhají procesy, které mají objasnit všechny náležitosti, a pokud by byly americké soudy nestranné, tak by Biden a jeho tým museli skončit ve vězení. Bohužel i soudci se dají ovlivnit, takže se ne všude daří s jejich pomocí zastavit další podfuky, například vymazávání pamětí sčítacích strojů. Nicméně ukázka toho, co se děje v USA, napovídá i o tom, se mohlo stát například v sousedním Německu. Ostatně i Rakušané mají své zkušenosti. Je jasné, že k falšování výsledků voleb už docházelo a při pohledu za velkou louži je směšné mluvit o Bělorusku a Lukašenkovi. Spíše se zdá, že i tam už zasáhnula ,,vyšší moc“ ve prospěch opozice, jen to nedotáhnuli zatím do konce. Zklamání z amerického směřování k naprosté likvidaci demokracie a k nástupu řídící funkce Deep State je obrovské a strašidelné. Naše média přesto jedou svou a skutečně jim plno lidí jejich lži věří.

Německo se potápí. I když si všichni myslí, že je jeho ekonomika bezedná, utopí nejen samo sebe, ale i celou Evropu. Začalo to experimentem s migrací, která jej navždy změnila. Pokračováním je bezprecedentní likvidace vlastních klenotů, tedy prosperujících automobilek. Směřování k zelené budoucnosti bude nesmírně drahá záležitost i pro tuto velmoc. Natož pro její satelity, ke kterým díky našim politikům patříme i my. Navíc Němci mají schopnost vysát vše kolem sebe, o tom ví své například Řekové. Je zvláštní, jak jsou Evropané nepoučitelní. Green Deal je naprosto nesmyslnou absurditou spojenou s ekoteroristickými spolky, z nichž vznikli kdysi Zelení. U nás moc nepochodili a poslední známější tvář Matěj Stropnický už je minulostí, naštěstí. Jejich náhrada v podobě Pirátů však rozhodně nezahálí a ještě s ní budou problémy. V Německu a Rakousku však Zelení páchají škody ve velkém a účastní se všeho, co smrdí obrovským průšvihem. Ano, naši západní sousedé jsou prostě dalším obrovským zklamáním a přispívají obrovským dílem k absurditě dnešních dnů.

V době, kdy ekonomika strádá díky vymyšlené pandemii, chce naše vláda prodloužení nouzového stavu. Okamžitě vytáhnula čísla svědčící s nárůstem pozitivně testovaných a zvyšujícím se údajem R. Jde o názornou ukázku manipulace s daty, které jsme ostatně svědky již plno měsíců. Dalším počinem vlády, a nejen té naší, je uzavření horských středisek. Rakušané to vymysleli tak, že místní budou moci lyžovat dle sytosti, pro turisty ze zahraničí budou díky povinné karanténě do ledna v podstatě nedostupné. Také Poláci si zalyžují, Maďaři bohužel nemají žádný kopec, my jsme opět poslušní příkazům EU. Pobyt na horském vzduchu patří k nejzdravějšímu, ale to naše epidemiologické kapacity nijak nezajímá. A o systematické ekonomické likvidaci podnikatelských subjektů už jsme psali mnohokrát. Jsme jejími svědky v přímém přenosu. Teď jsou na řadě majitelé vleků a například půjčoven lyží. Je to pro normální smrtelníky nepochopitelné. Dosud se především Evropané neměli nijak špatně. Kdyby se pokračovalo v dosavadním trendu s korekcemi v přehřáté ekonomice, dalo se dál žít v relativní pohodě. Samozřejmě určité problémy byly, ty se však daly řešit. Místo toho se v EU vytváří diktatura vedená liberály a Zelenými, případně jejich deriváty.

Omezování svobod, ke kterým zásadním způsobem přispěl covid-19 a jeho vypuštění mezi světovou populaci dle předem připraveného scénáře, má vytvořit nové standardy. Omezování pohybu, turistiky, vznik sociální izolace, to vše je důsledek uzavírání nás v domovech. Z Home Office se stane běžná věc, dá se očekávat pokus vzdělávat děti a mládež pomocí internetu v domácnostech. A přidáme li rozmach počítačových her, které někdy nahrazují reálný sport, nákupy z domova placené přes účet, takže člověk nemusí opustit ani pohovku, omezení možnosti dopravovat se kamkoliv pomocí vlastního vozidla (elektroauta dojedou za roh a budou díky nedostatku elektřiny vzácná), je vcelku jasné, že setkávání se lidí bude méně časté než bylo dosud. Jestliže jsme doteď mohli bez problému cestovat téměř po celém světě, pak poslední rok nám ukázal, že jsme si zvykli na něco, co je velmi snadné zastavit. Ač to opět nemá logiku. Globalizace bude fungovat pouze v oblasti obchodu a bankovnictví, ovšem nás lidí se to nemusí týkat, respektive možná jen určitých skupin. Teď známe dvě. Jednou jsou elity a druhou poslušní. Tak ve které z nich se vidíte?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 483,00 Kč
Vybráno 41.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 181 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.