gulag
20.7.2019
Kategorie: Historie

Stále kvokají, stále kvokají …

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Kdo? Komunisti. A ti, co se stále nemohou smířit s faktem, že by tento mor lidské civilizace už dávno měl být na smetišti dějin. Jako je tomu nyní, v případu paní Věry Sosnárové. Znáte jí?

No tak, do minulého týdne o ní většina z nás ani neslyšela. Jedna z mnoha obětí bolševismu. Jenže minulý týden, nějaký historik jménem Hradílek zpochybnil její příběh, podle kterého byla vězněna v Gulagu v SSSR. Zpochybnil její výpověď a svědectví. Všimněte si ZPOCHYBNIL, nikoliv usvědčil ze LŽI.

To je totiž velký rozdíl. Během několika dnů se objevilo několik článků na toto téma. Také rozhovory. V žádném z nich se nepíše to, co paní Sosnarová popisovala je lež. Pointou je zpochybnění, zda tyto události zažila ona sama či ne. A hlavní důkaz onoho zpochybnění? Prý nedostala žádný dokument, že byla v Gulagu.

To se na mně nezlobte, ale ten kdo si myslí, že po propuštění z Gulagu dávalo obětem politbyro nějaké doklady je pěkný mamlas. A od toho označení neustoupím. Sovětská vláda a úřady byly tím nejzrůdnějším, co si jen člověk po druhé světové válce mohl představit. Tvrzení pana Hradílka, což je onen historik a údajný odborník, že v Gulazích se nepopravovalo, neupalovalo, neznásilňovalo a netrávilo, lze zpochybnit stejně silně, jako on zpochybňuje tvrzení paní Sosnarové.

Osobně se mi velmi líbil článek pana Kemenného. V diskusi pod ním se objevili ti, co dnes patří k nejhorlivějším zastáncům SSSR i současného Ruska ( o kterém nic nevědí, ani tam snad nikdy nebyli, ale ale přesto je jím naprosto jasné, že Putin je moudrý a mírumilovný člověk ). Tito lidé nebo jednotlivec používají velice rádi termín západní demokracie. Termín nesmyslný, nelogický neboť demokracie není západní, východní, jižní či severní. Demokracie je demokracie, bez přívlastků a ten přídomek západní, ten si my pamětníci moc dobře pamatujeme z takzvaných Televizních novin a z úst Cyrila Smolíka. Zde si jej můžeme připomenout v jednom z jeho vzteklých monologů:

Byl to právě Cyril Smolík, který termín západní demokracie používal nejčastěji, i když v tomto videu zrovna ne. Možná má na tento nesmysl i copyright. Kdo ví? Stejně jako kdo ví, co se s ním stalo?

Pan Smolík a jeho následovníci tehdy, později či dnes na blogu, si neuvědomují, že díky těmto “západním demokraciím”, pokud přistoupíme na jejích infantilní terminologii, máme nejen v Evropě ale v celém světě mír, a že ti, kdo ten mír ohrožují nejsou ani USA, ani Británie ani Francie či Německo, přestože poslední dvě země se chovají v poslední době jako pitomci s celou imigrační politikou, nicméně nejsou to západní země, které opětovně ženou svět na pokraj konfliktu. Ať už válečného nebo ekonomického.

Přestaňme konečně lhát sami sobě či věřit těm, pro které lež byla po 40 let hlavním vyjadřovacím prostředkem. Dnešní svět nejvíce ohrožují Rusko, Čína a Irán, A speciálně spojejí Rusko – Irán je opravdovou světovou hrozbou, protože islámistická vláda v Iránu svým fanatismem hrozí rozpoutat celosvětové peklo. A Rusko, respektive Putin, ti se snaží dostat zemi z ekonomických problémů nehledíce přitom na hrozby o kterých si myslí, že jsou schopni je diplomaticky či jinak ustát.

Ale zpět závěrem k paní Sosnárové. Já, stejně jako pan Kemenný nevím, zda tato paní fabulovala či ne. A jeden historik je dost málo na to, aby bylo možno udělat zásadní závěr. Ono, jednomu blogerovi to stačilo ale tím právě ukázal svou pravou tvář. To co paní Sosnovská popsala byla jen část hrůz, které zažívaly oběti Sovětské zvůle v Gulazích. O mnohých zvěrstvech se ani nedozvíme a obhajoba mi připomíná postoj mezinárodního červeného kříže, když jeho zástupci dorazili do nacistických koncentračních táborů a shledali že vše je v pořádku. Rozdíl mezi těmito koncentračními tábory a Gulagy je minimální.

Ani 30 let poté se komunisté nedokáží smířit s tím, že už nemají všechny trumfy v rukách. Bohužel, karta jím začíná dosti padat, takže je nutné si dávat pozor, abychom se jednoho dne neprobudili do rudé záře nad světem.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 955,00 Kč
Vybráno 34.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 460 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 2,58 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
162 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.