cinema-strip-64074_960_720
28.5.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Stahovat filmy se nevyplatí, lepší je sledovat online

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 3,13 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PR) 29|05|2016

Filmové novinky neustále přibývají, člověk to ani nestíhá sledovat. O některých premiérách se mluví v novinách, jiné proběhnou tiše. Na největší trháky lákají kina, ale pak je taky spousta nových filmů, které se nikde veřejně nepromítají. Naštěstí žijeme v době internetu, a tak je většinu z nich možné zhlédnout tam.

cinema-strip-64074_960_720Většina Čechů je zvyklá si filmy na internetu vyhledat a stáhnout. Jenže má to své mouchy. I s dnešními rychlostmi připojení to trvá dlouho, a pokud chcete stahovat rychleji, obvykle si musíte zaplatit prémiový účet. Zkušenější uživatelé stahují filmy přes torrenty, což je sice několikanásobně rychlejší, ale taky nebezpečnější.

Nicméně výsledek je vždy stejný. Když film úspěšně stáhnete, jednou se na něj podíváte a pak ho uklidíte někam na externí disk, kde jen zbytečně zabírá místo. Proto přichází otázka: Nebyla by tu nějaká lepší možnost?

Sledujte filmy online

Jistěže byla a už se začíná rozmáhat. Spousta českých uživatelů internetu si už všimla, že se dají sledovat filmy online. Nemusíte čekat na stažení, začínáte se koukat hned. Taky se vám postupně nebude zaplňovat disk filmy, na které se už stejně nikdy nepodíváte. Kdyby měl někdo přece jen zájem se na stejný film podívat víckrát, jednoduše si ho na internetu pustí znovu.

Dalším velkým plusem je obrovská rozmanitost filmů. Najít film ke stažení je docela zdlouhavá práce, pokud ho chcete v češtině. Najít film ke zhlédnutí online česky je hračka. Otevřete si web, který nabízí filmy online ke zhlédnutí zdarma, najdete film, rovnou se podíváte na hodnocení, jestli má vůbec cenu se na něj koukat, a pustíte si ho. Správci těchto webů jsou obvykle tak zodpovědní, že výběr je opravdu široký (řádově desetitisíce filmů).

A kde sledovat online?

Stránek, které nabízí online filmy zdarma, je víc. Já sleduju filmy na portále SledujFilmy.cz a z vlastní zkušenosti ho můžu jen doporučit. Jejich databáze čítá přes 10 000 filmů a nové stále přibývají. Najdete tam konkrétní filmy, ale vyberete si tam i tehdy, když se prostě jen chcete na něco podívat a nevíte přesně na co. Velké plus dávám hlavně za dobrou kvalitu všech filmů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.