NEMOCNICECINA
2.2.2020
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Stačilo jim deset dní

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRČína dokončila stavbu nemocnice s tisícovkou lůžek a stihla to za deset dní. Tato zpráva proběhla našim tiskem za stavu, kdy se problém koronaviru dosud až příliš zlehčoval a podceňoval. Včera letěl jeden z českých vědců do západní části EU se speciální rouškou na ústech a všichni se mu v letadle smáli. On nikoliv, protože vypočítal křivky šíření nákazy a bylo mu (a díky jemu i nám) jasné, že až taková legrace to být nemusí. Stačí být laxní a neopatrný.
Ke stejným křivkám zřejmě došli i američtí matematici a tak Spojené státy vyhlásily stav zdravotní nouze, aby se preventivní příprava nepodceňovala. (2)

Samozřejmě, že Světová zdravotnická organizace (WHO) také vyhlásila globální stav zdravotní nouze, jenomže její předchozí varování, přiznejme si, měla spíše komerční pachuť než zájem o zdraví. Především v roce 2009, kdy kvůli chřipce typu H1N1, takzvané prasečí chřipce, způsobila světovou paniku. WHO byla opakovaně kritizovaná, že pandemii vyhlásila předčasně, protože virus A (H1N1) nebyl zdaleka tak nebezpečný. Podle některých kritiků vyhlášení pandemie pomohlo výrobcům vakcín k ohromným ziskům. I české ministerstvo zdravotnictví (MZ) tehdy nakoupilo u distributora přes 523 tisíc dávek Pandemrixu, tj. vakcíny proti tzv. prasečí chřipce za 150 miliónů korun v hrůze, že prasečí chřipka bude nebezpečnou epidemií. Zemřelo na ni v ČR celkem 102 lidí a to se nijak zvlášť nelišilo od statistik obětí běžné chřipky.

Tím nikdo nechce říci, že koronavir není nebezpečný, ale rozhodně se organizacím, jako Světová zdravotnická organizace (WHO), OSN nebo jiné podobné, dnes nedá ani trochu věřit.

Čemu se ale rozhodně věřit dá, je tvrzení, že Státní fond dopravní infrastruktury by obdobnou čínskou nemocnici stavěl asi třináct let, Správa železnic by to snad zvládla za jedenáct let a město Praha by o tom v roce 2050 vedlo vzrušenou diskuzi, bez toho, že by se někde koplo. Že je to přehánění? Pokud se podíváte na tempo státních (komunálních) staveb, které řídí a na které dohlížejí ti nej(!)vyvolenější úředníci, tak vám každému musí být jasné, že o žádné přehánění nejde. Realita zmaru cokoliv postavit v rozumném a světově srovnatelném čase je zde. Uběhlých třicet let státně-komunální výstavby je v součtu až přílišnou ostudou všech, kteří tento český stát a obce řídili a řídí. Padni komu padni a čest výjimkám. Najdou se, ale jsou to dnes velmi vzácní lidé.

.
(1)Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cina-nemocnice-wu-chan-stavebni-bunky-koronavirus-nakaza-nemkoc-zdravotni-zarizeni-chuo-sen-san.A200202_135946_zahranicni_dtt

(2) https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-cina-usa-stav-zdravotni-nouze.A200131_221236_zahranicni_hm1

(3) https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/cesko-ma-stale-pres-pul-milionu-vakcin-proti-praseci-chripce-73123

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 896 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)