sssr
8.5.2018
Kategorie: Historie

SSSR by ani za nic nezvítězil bez Velké Británie a USA

Sdílejte článek:

PETR HARAZÍM

Nerad o tom mluvím, ale musím i vzhledem k těm všem, kdo položil svůj život za to, abychom my žili. I vzhledem k těm, kdo si to nepamatují, nebo nechtějí pamatovat a vědět. A já jim to chci připomenout.

Za pár dní, stejně jako každý rok, Rusko pod vlajkami a stužkami nafouklé pohádky vítězománie opět zapomene o mnohém vážném, globálním a pravdivém. Zapomene, že nebyla žádná zvláštní a individuální Vlastenecká válka Ruska proti Německu. Zapomene, že byla Světová válka, ve které proti nacismu a fašismu bojovalo více než 40 zemí, válka, ve které by samotný Sovětský svaz bez svých hlavních spojenců, tedy Velké Británie a Spojených států, za nic nezvítězil. Rusko znovu zapomene, že to byla právě Velká Británie s Francií, které jako první vyhlásily válku s Hitlerovi v září 1939 poté, co napadl Polsko. Rusko znovu zapomene, jak Stalin vtrhnul do druhé části Polska, okupoval pobaltské země i o tom, že 30. listopadu vtrhl do Finska. Rusko opět zapomene nato, že sе paranoik a tyran Džugašvili až do 22. června 1941 přátelil s nacisty a posílal jim suroviny. Rusko opět nevzpomene a nezamyslí se nad tím, proč v této válce ztratilo více než 25 milionů lidí (na každého zlikvidovaného nacistu 7 ruských obětí).

Rusko opět zapomene o zahraničních praporech a vlastních klucích, sotva ukončivších školu, které posílali do první linie s jednou puškou na dva až tři vojáky. A oni běželi neozbrojení, dokud někdo z kamarádů nepadl mrtvý k zemi, kdy si mohli vzít sdílenou pušku. Rusko si nevzpomene na to, jakých zvěrstev se dopouštěla jeho armáda v obsazeném Berlíně (a nejen tam) – jak znásilňovali, vraždili a kradli jeho vojáci obyčejné německé obyvatelstvo.

Proč si Rusko nevzpomene? Proč zapomene? Protože je otrávené lží desítky let. Protože někdy bývá nejen hrdost, ale často i velký stud za své předky a Rusko a jeho národ neumí přiznávat ani vinu, ani chyby. Současné ruské „elity“ se neumí ani omluvit za své včerejší diplomaty. Ale o tom až někdy jindy.

Nejdůležitější je, že Rusko 9. května nevzpomene na to, že praví veteráni a účastníci té strašné války nikdy nesálali radostí v tento den, neskákali a nesmáli se – oni tiše vzpomínali na ty hrůzy, obavy, strach bolest a smrt. Oni vzpomínali na obličeje a poslední slova svých kamarádů. Oni o tom nechtěli mluvit a když je někdo hodně prosil, tak mnoho povídat nemohli a nemohli ani důkladně vybírat momenty a slova. Taková byla doba. Celou pravdu jste povědět nemohli. Stejně jako dnes.

Viděl jsem, jak veteráni tiše seděli s pohárem vodky a kouskem černého chleba, ponoření do těžkých vzpomínek, když mládež, která nikdy necítila vůni střelného prachu, oslavovala. Rusko zapomnělo, že 9. května není svátkem pro ty mladé. To byl svátek pro ty, kteří bojovali. A i pro ně dosti hořký s opravdovými slzami zármutku a bolesti v očích.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 750,00 Kč
Vybráno 33.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 206 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 2,81 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.