sub2
23.8.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Srbsko: Místní chlapec chtěl pomoci imigrantům, ti jej pořezali nožem na hlavě

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

BILJANA VUKOVIČ

Šestnáctiletý chlapec ze srbské Subotice utrpěl zranění, když mu imgranti, kterým společně se svým bratrem chtěli pomoci při hledání ubytování, zasadili ránu nožem do hlavy.

 
.
sub1

Detail zranění napadeného mladíka

Mladík byl zraněn při útoku, kdy uhnul řezu nožem na ucho, na zadní části hlavy. Oba bratři jsou stále šokováni a vystrašeni, o útoku nechtějí veřejně mluvit. Přítelkyně napadeného M.P. (17) říká: “Dne 17. srpna v centru města jen náhodou nedošlo k velké tragédii. Naše společnost přátel byla v parku “Ferenc Rajhla”, v blízkosti vlakového nádraží. Večer asi ve 21 hodin k nám přišli tři imigranti. Ptali se po ubytování a přítel se jim snažil vysvětlit kam jít. Jenže neuměli dobře anglicky a tak šel s nimi, aby jim ukázal cestu. Kousek od parku jeden z migrantů, který vypadal nejklidnější, najednou vytáhl nůž a zaútočil mu na hlavu.”

Přítelkyně, která seděla v parku s kamarády napadeného, po návratu vyděšených bratrů okamžitě zavolala sanitku a policii.

M.P. k tomu dále vypověděla: “Seděli jsme na lavičce blíže k silnici a viděli jsme, že se koupe v krvi. Snažili jsme se silné krvácení zastavit. Zraněného odvezla záchranka do nemocnice a jeho bratr zůstal, aby počkal na policisty a všechno jim oznámil. Všichni se velmi bojíme, slyšela jsem od kamaráda, že ty samé tři imigranty zase viděl včera ve městě.”

Matka dívky, Sladjana Perisic, varovala a apelovala na na svém facebookovém profilu: “Jsem v šoku, protože tito lidé, kterým naše země pomáhá, a oni nám to vrací bolestí našich dětí. Nechtějí, aby jim bylo pomáháno?”

Policie útok potvrdila slovy, že migranti napadli dva nezletilé a jeden z nich byl zraněn. Policie na základě výzvy mladých lidí reagovala okamžitě a pokračuje v intenzivním pátrání pro útočnících.

ZDROJ: Biljana Vukovič, blic.rs

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 176,08 Kč
Vybráno 23.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.