MLADIC
9.6.2021
Kategorie: Společnost

Srbská premiérka Ana Brnabićová okomentovala rozsudek nad Radkem Mladićem

Sdílejte článek:

ISR

Srbská premiérka Ana Brnabićová okomentovala rozsudek u odvolacího soudu v Haagu nad srbským generálem a vrchním velitelem armády Republiky srbské ve federaci Bosny a Hercegoviny Radkem Mladićem.

 

Ana-Brnabic-2-1-scaledNení pochyb o tom, že se jedná o politický soud.“ řekla srbská premiérka na adresu Mezinárodního soudu pro bývalou Jugoslávii v Haagu (ICTY) a pokračovala „Tam, kde politika zasahuje ve smyslu spravedlnosti, neexistuje spravedlnost a právo. Když jsem mluvila s lidmi z tohoto soudu, uvědomila jsem si, že tento soud nepřispěl k žádnému usmíření. Naopak nás od něho vzdálil. Nyní jsme od usmíření dále než před 26 lety. Dnes existuje daleko větší míra nesnášenlivosti mezi národy bývalé Jugoslávie. Haag k tomu hodně přispěl. Tenkrát mi bylo řečeno, že tento soud nebyl zřízen, aby přispíval k usmíření. Tehdy jsem řekla, a nyní to budu opakovat, že s tím nesouhlasím…“Premiérka Brnabićová dále vyzvala občany, aby pozorně vyslechli chystaný projev k tomuto rozsudku, který ve večerních hodinách pronese srbský prezident Aleksander Vučić.
.
Odvolací soud v Haagu potvrdil doživotní trest vězení pro generála Mladiće, který je mnohými Srby považován za hrdinou a zachránce bosenských Srbů. Mladič zorganizoval armádu Republiky srbské v Bosně a Hercegovině a úspěšně vzdoroval džihádu i intervenci vojsk NATO na straně bosenských islamistů. Z pětičlenného soudního senátu jedna soudkyně Prisca Matimba Niambe z Zambie nesouhlasila s rozsudkem. Již před časem navrhovala, aby soud s Mladićem proběhl znovu a v jiném složení senátu. Ve svém 60ti stránkovém samostatném vyjádření napadla mimo jednoho všechny body obžaloby i rozsudku. Odmítla nejen všechna tvrzení o genocidě páchané Srby, ale i tvrzení o násilném vyhánění muslimů z jejich domovů ze Srby obsazených území.
.
Podle mnoha mezinárodních pozorovatelů byl soud ICTY od samého založení zmanipulovaný podle politického zadání. Jeho úkolem bylo svalit všechnu vinu za rozpoutání občansko-nábožensko-etnického konfliktu na srbské vůdce, kteří bojovali proti nastupujícímu fašizmu v Chorvatsku, proti džihádu v Bosně a Hercegovině a proti albánským teroristům z řad drogové mafie na Kosovu. Všechny tyto temné síly byly vzkříšeny především tajnými službami zemí NATO.
.
Český mediální mainstream a “naše” ČT se k manipulacím haagského soudu vždy bezduše přidávaly.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 231 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
104 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)