SPUTNIKV
3.3.2021
Kategorie: Politika

Sputnik V je prostředek hybridní války?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonSlovenská vláda objednala vakcínu Sputnik V z Ruska. Ministr zahraničí Slovenska to označil za prostředek hybridní války proti EU.

Pod naprosto smyšleným titulkem „Slovenská vláda: Sputnik V se stal nástrojem hybridní války“ informuje česká verze serveru msn.com/cz o komentáři serveru EuroZprávy.cz . Správný název komentáře je totiž Sputnik V se stal nástrojem hybridní války, zní ze slovenské vlády. Jde o to, že se ministr zahraničí slovenské vlády vyjádřil kriticky k nákupu vakcíny Sputnik V z Ruska. Nejedná se tedy o názor slovenské vlády, ale o názor jejího ministra.

Ruská vakcína Sputnik V se stala nástrojem hybridní války. Politizaci způsobilo, že výrobce nepožádal o registraci očkovací látky v Evropské unii. Novinářům to dnes řekl slovenský ministr zahraničí Ivan Korčok. Premiér Igor Matovič v reakci vyjádření ministra odmítl. Korčok také chce od politických špiček země ujištění, že proevropské a proatlantické směřování země se v souvislosti s nákupem Sputniku V nemění….

Matovič vyjádření šéfa diplomacie odmítl. “Je to zbytečná politizace této otázky. Sputnik V je stejná vakcína jako ostatní. Konečně bychom mohli přestat rozmýšlet nad tím, odkud tato vakcína pochází,” řekl premiér.

Korčok tvrdí, že Rusko mělo požádat o schválení vakcíny Sputnik V v EU. Tím, že to neudělalo, se podle něj dopouští politizace problému. To je spekulace poplatná názoru slovenské prezidentky, a tak zvaným „proevropským“ silám.

K tématu se dokonce vyjádřil i bruselský zpravodaj ČT Lukáš Dolanský. Když se jednalo na úrovni Evropské rady o možných „covidpasech“, bylo to nakonec odmítnuto jako diskriminace. Náhle se jakoby „mávnutím kouzelného proutku“ linou z úst Dolanského věty o tom, že pokud vstoupí v platnost covidpas, ale dotyčný bude očkován látkou neschválenou pro celé území EU, bude považován za „neočkovaného“. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová navíc vyjádřila „podiv“, že Rusko nabízí vakcínu a nemá přitom proočkovány své vlastní obyvatele. Jako kdyby se v EU dělo něco jiného. I v EU se přiznává, že se zde vyrobené vakcíny vyvážejí, aniž by byli přednostně očkováni Evropané.

Co se ruské vakcíny týče, i český opozičník a poslanec ODS (a lékař) Bohuslav Svoboda k ní vyjádřil názor, že může být „nebezpečná“ na rozdíl od vakcín schválených EU. Přitom se už i v českých médiích objevily zprávy o tom, že vakcína prošla úspěšně všemi fázemi testování a vykazuje účinnost podobnou dosud schváleným vakcínám.

Rusko EU dlouhodobě ignoruje. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov varoval EU před dalšími sankcemi proti Rusku. EU uvalila nové sankce na čtyři údajně „vysoce postavené“ ruské představitele, kterým neumožní přicestovat do EU a zablokuje jim majetek, pokud ho mají v EU. Jen ten „zloduch“ Vladimir Putin z toho zase „vyvázl“ a ani projekt Nord Stream 2 nebyl zastaven. Jsou to zase takové „sankce-nesankce“. Přitom v EU stále platí i to, že léčiva mohou být uvedena na trh států EU, pokud to schválí místní autorita – státní orgán k tomu určený.

Hodně se také hovoří o obětech covidu a kritizuje se (i když vlastně jenom velmi mírně!) nedostatek vakcín nejen v Česku, ale v celé EU. Očkování ruskou či čínskou vakcínou by mohlo věci velmi pomoci. Maďarsko se už díky očkování ruskou vakcínou dostalo na přední příčku proočkovanosti v EU. Možná, že i díky této koncepci zemře v Maďarsku méně osob. A tomu tak zvané „proevropské“ síly říkají hybridní válka?!

Na závěr ještě poznámka k vývoji „české vakcíny“ proti covidu. To je opozicí dehonestováno jako zbytečné výdaje. Domnívám se, že je pravý opak pravdou. Vzhledem k tomu, že nemoc covid je způsobována virem ze skupiny chřipkových virů, už dnes tvrdí specialisté, že očkování bude nutné podobně jako u klasických chřipkových virů opakovat. Česká vakcína se tak může hodit v dalších fázích očkování, kdy bude nutné zabezpečovat přeočkování, tj. v dalších letech. Bude-li tak česká vakcína k dispozici, jenom dobře.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 802 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
politicon.cz
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)