Rashida-Tlaib-Ilhan-Omar-1
16.8.2019
Kategorie: Společnost

Správný postup Izraele

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Dvě členky kongresu USA měly namířeno do Izraele, ale ten jím ve vstupu zabránil. Tento krok rozvířil včera, jinak poklidné letní dny na politické scéně ( když nepočítám českou tragédii se Zemanovou nadutostí).

Na základě rozhodnutí Izraelských míst, došlo k zamítnutí vstupu do země dvěma členkám amerického kongresu, konkrétně Ilhan Omar a Rashid Tlaib. Obě tyto ženy jsou členky demokratické strany a jsou nechvalně známy svou nenávisti k Izraeli a aktivní podporou bojkotu vůči této zemi. Z vyjádření Benyamina Netanyahua vyplývá že :

” Jako svobodná a demokratická země, jsme otevření kritice a kritikům, s jednou výjimkou. Izraelské zákony zakazují vstup do země kteří podporují či dokonce aktivně pomáhají bojkotu země, podobně jako všechny ostatní demokratické země neumožní vstup těm, kteří jím chtějí ublížit, či jím dokonce ubližují.”

Tato slova předsedy vlády Izraele přesně vystihují důvod odmítnutí vstupu, ovšem co pan premiér neřekl je širší vysvětlení nebezpečí volání po bojkotu. Ti co chtěj Izrael poškozovat si neuvědomují, ale možná že je to i jejích záměr, že tím kdo bude nejvíce zasažen, jsou právě arabští, tedy takzvaně palestinští občané. Není žádným tajemstvím, že v továrnách a podnicích, v provozovnách které jsou terčem onoho volání po bojkotu, pracuje velké množství arabských zaměstnanců. Je to pro ně dobrý zdroj příjmů a prakticky jediný, když štědrá podpora, která směřuje do rukou palestinských autorit, v těchto rukou také zůstává a obyvatelstvu se nedostane nic.

Takže ony dvě dámy, které se snažily navštívit Izrael vlastně svými aktivitami ohrožují ty, za které údajně tak srdnatě bojují.

Jak dále vysvětluje Benyamin Netanyahu :

Obě ženy ve svém cestovním itineráři uváděly že cestují do Palestiny a nikoliv do Izraele. V minulosti vedly kampaň snažící se zpochybnit legitimnost existence státu Izrael a v neposlední řadě, jejích plánovanou cestu sponzorovala organizace Miftah, která podporuje bojkot a současně vyslovuje podporu teroristickým akcím proti Izraeli. Dále se ukázalo, že obě členky kongresu neměly v plánu schůzky ani s oficiálními ale ani s opozičními představiteli země, tedy ani s arabskými stranami.

Jaký tedy měl být cíl této cesty? Nepochybně provokace a vyvolávání neklidu. Proto došlo k rozhodnutí, neumožnit těmto dvěma vstup do země, což se pochopitelně setkalo a určitě ještě setká s hysterickými výkřiky o nesvobodě a útlaku.

Předseda vlády v závěru svého prohlášeni uvedl:

“Nicméně, pokud kongresmanka Rashid Tlaib požádá o humanitární povolení k návštěvě svých příbuzných a zaváže li se nepodnikat žádné politické nepřátelské aktivity během návštěvy, ministr vnitra zváží možnost této žádosti vyhovět “.

Jak už jsem napsal, každá země na světě si chrání své zájmy a svou bezpečnost. Návštěva těchto dvou členek kongresu by byla v rozporu s touto ochranou a tak krok Izraele v naprostém pořádku.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 204,44 Kč
Vybráno 29.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 212 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.