floor-1256804_1280
2.7.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Spousta lidí vlastně neví, co jsou plovoucí podlahy

Sdílejte článek:

Co si představíte pod pojmem plovoucí podlaha? Linoleum? Laminátovou krytinu? Dřevěnou podlahu? Správně jsou všechny možnosti. Plovoucí podlaha totiž není pouze jeden konkrétní typ, nýbrž název pro kategorii mnoha materiálů, které jsou pokládány shodným způsobem.

Plovoucí podlaha je název metody instalace. Jde o to, že se jednotlivé dlaždice či desky spojují k sobě (jen tak, nebo lepidlem), ovšem nejsou nijak připevněné k podlaze, tedy „plovou“. Tento způsob je jednoduchý a rychlý na instalaci, což šetří peníze.

Jak je možné, že plovoucí podlaha drží?

Podlahy se už odpradávna připevňovaly k podkladu. Lepily se maltou, přibíjely se hřebíky, dokonce i koberce se někdy na krajích přilepují oboustrannou lepicí páskou, aby se nehýbaly. Jenže takové přibíjení hřebíky ručně či hřebíkovačkou nebo nanášení malty je poměrně pracné. Proto se objevily plovoucí podlahy.

Drží, a to zejména díky hmotnosti. Jednotlivé díly jsou sice lehké, ale společně mají dostatečnou hmotnost, takže není jednoduché s nimi pohnout. Desky jsou navíc velmi pevně spojené k sobě, takže se nerozpojí. Kromě toho, pod laminát se dávají korkové či pěnové podložky zmírňující pohyby do stran.

Krásnou „plovoučku“ si nainstalujete i sami

Instalaci plovoucí podlahy zvládne i šikovný domácí kutil. Stačí spojit desky k sobě, nepotřebujete žádné speciální stroje. Možná tedy ušetříte i za řemeslníka. Podlahu si dnes objednáte třeba i online, stačí si spočítat plochu místnosti. Například v e-shopu Superpodlaha.cz stačí zadat plochu a automaticky se vám vypočítá, kolik balení podlahové krytiny potřebujete. V tom samém e-shopu najdete také praktický návod, podle čeho si vlastně plovoucí podlahu vybrat a jaké jsou různé typy (PVC, vinylová, dřevěná, korková nebo třeba i bambusová).

Mimochodem, u plovoucí podlahy je jednodušší také oprava. Můžete vyměnit pouze jeden poškozený dílec.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 241 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...