OSAKA
27.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Sport a rasismus

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝAktualitou dne je odstoupení tenistky Ósakaové z boje o finále v tenisovém turnaji pořádaném v New Yorku. Důvodem k ukončení účasti těsně před branami finále byl incident z amerického města Kenosha, při němž policisté zranili několika výstřely černocha Jacoba Blakea. Relativně hysterická reakce této míšenky je poplatná nynější době, kdy světem zatřásá aktivita hnutí Black Lives Matter.

Kdo viděl záznam výše uvedené situace, ví, že policista zasahoval přiměřeně. Kdyby na straně zraněného nebyl černoch, ale byl by jím běloch, zpráva by zapadnula kdesi v místním novinovém plátku. Podobné by to bylo i v případu feťáka Floyda, jenž odstartoval celou tu komedii s rasovými nepokoji. Před americkými prezidentskými volbami jde totiž především o rozeštvání americké společnosti a snahu zachránit propad Demokratů. Americké elity potřebují mít u moci Bidena, protože Donald Trump jim tzv. hází vidle do jejich byznysu a postupně odhaluje zlo, které vytvářeli a podporovali poslední američtí prezidenti pocházející právě z Demokratů. Navíc po několika desetiletích nezačaly Spojené státy ani jednu válku, nepodíleli se na ozbrojeném konfliktu, a i přes obrovskou mediální masáž Trump neztrácí příliš na oblibě. Tedy nejde o nějaký rasismus, ale o to vytvořit nestabilní prostředí a využít ho k další dehonestaci Trumpa.

Policisté v USA měli donedávna velkou autoritu a jejich práce spočívala velmi často v řešení případů spojených s kriminalitou převážně černochů. Ač jich je v USA něco přes 10%, starají se o více, jak polovinu všech kriminálních činů. Obsazení věznic je toho důkazem. Navíc možnost vlastnit zbraň je ve Spojených státech velmi otevřená a policista musí při zásahu počítat s tím, že protivník je ozbrojený. Z toho plyne jistý důraz a nutnost reagovat vcelku bystře a nekompromisně. Samotní černoši se nevybíjejí pouze mezi sebou, ale často napadají právě bělochy. Nenávist vůči nim projevují agresivitou, krádežemi a v poslední době i rabováním. Podílí se i na vysoké spotřebě drog a jejich prodeji. Naopak společenský přínos v jiných oblastech je mnohem nižší, než by měl být. Takže když vezmeme v potaz všechny statistiky, černoši jsou spíše problémem než výhodou. A události posledních let to jen dokazují. Ať už se jednalo o přírodní katastrofy či politické třenice, jsou to především černoši, kdo začne okamžitě rabovat a krást. Kdo se poté tedy staví na jejich stranu a schvaluje tento způsob ,,protestu‘‘, je sám velmi amorálně založen. Proč nereaguje na to, co se děje v JAR, případně neodsuzuje násilí páchané černochy na běloších v dalších částech světa?

Řada černochů se stala úspěšnými muzikanty, herci, sportovci. Samozřejmě se pohybují i ve vyšších vrstvách v zaměstnání či firmách. Jsou to ti, kteří se vymanili z typického černošského prostředí. Možná měli štěstí, spíše však šli svou cestou a za svým cílem. Pokud jím je mít se dobře, něčeho chtít dosáhnout a nehledět na obtíže, pak se jimi přiblížili uvažování ostatních schopných bez ohledu na rasu. Nevymlouvali se a prostě šli. I proto existují vynikající basketbalisté, atleti, herci, ale i třeba lékaři. O muzikálnosti není třeba hovořit, bohužel mnoho textů raperů je agresivních, primitivních a vybízejících k nenávisti vůči ostatním. Přesto lze konstatovat, že i mezi černochy je mnoho úspěšných a mají li chuť a využijí li možnosti, které jim dává systém v USA, dostanou se vysoko. A naopak situace v JAR ukazuje, že ani nastartovaná ekonomika a fungující státní správa v případě převzetí černochy není spásná a tito ji dokážou velmi rychle zdevastovat, a navíc svou nenávist vůči bělochům převést v masakr. Také se tím ukazuje opodstatněnost krátké uzdy, na které předešlá generace držela černé spoluobyvatele v JAR a skutečnost, že apartheid tolik kritizovaný komunisty byl vlastně logickým vyústěním mentality černochů v kontextu s rozvojem JAR.

Protest Ósakaové je podobně, jako idiotské chování mistra světa F1 Hamiltona, ukázkou nesoudnosti. Oba se dostali na vrchol v nejdražších sportovních disciplínách. Hamiltona si hýčkali sportovní manažeři od dětství, je nejúspěšnějším a nejbohatším motoristickým sportovcem. Ósakaová je na tom také dobře, navíc není jediná v tenisovém sportu, kdo má tmavou pleť. Sestry Serena a Venus Williamsové jsou dalšími, kdo se prosadil a ani ony nejsou osamocené. Basketbal, americký fotbal, atletika, kopaná a plno dalších sportů plodících milionáře bez ohledu na pleť ukazují, že když se chce, jde cokoliv. Podpora hnutí Black Lives Matter je tedy výlučně politické rozhodnutí a politika do sportu nepatří. To platí jak pro hráče, tak i organizátory sportovních akcí. A kdo to porušuje, měl by být potrestán. Třeba tím, že příště nebude puštěn na start či pozván na turnaj. Bohužel sebemrskačství některých liberálně uvažujících bělochů toto vše posunuje do úplně jiné roviny. Černé mercedesy v F1, omluvy pořadatelů a poklekání je ukázkou sebeponížení. A to nikdo hrdý na své já nedělá. Pouze to ukazuje, kolik pokřivených charakterů kolem nás je.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 412 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)