SPOLU2021
15.9.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Spolu je málo, prý to chce ještě více spolu

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝKoalice Spolu vzniklá před nadcházejícími volbami ze spojení tří stran, tedy ODS, Top09 a KDU-ČSL, doslova volá do světa touhu po spojení do povolebního bloku s druhou koalicí tvořenou Piráty a STAN. Obě na první pohled nesourodá seskupení si vcelku notují, byť Piráti a STAN do světa svou touhu po spolupráci se Spolu tolik najevo nedávají. Což předsedovi kdysi tak hrdé ODS nevadí a doslova podkuřuje Pirátům a STAN. Jurečka z KDU-ČSL už také otevřeně hovoří o blízkosti názorů s Piráty, což začíná být doslova strašidelné.

Vezmeme li v úvahu, že by koalice musely mít ve volbách násobek 5ti % dle počtu stran v nich sdružených, je pravděpodobné, že KDU-ČSL by tuto hranici díky Jižní Moravě překonala a ODS má stále několik věrných voličů, takže by v Parlamentu ČR také zasedla, byť ti, kteří by se tam dostali, patří spíše k levicově smýšlející části (chcete li se přátelit s Piráty, nemůže to být jinak). Top09 by však dost možná tyto starosti neměla, protože by se ocitla na pokraji vyřazení. Pro ni je vznik trojkoalice jistou nadějí a speciálně pro Pekarovou Adamovou asi jediná šance, jak nadále oblažovat národ krásným pohledem a neskutečnou hloupostí. Její předvolební výlevy dosahují kvalitou na málokterého politika, snad jen Hřibovy výroky se k nim blíží.

Předvolební propaganda je vždy plná stupidních hesel, ovšem tentokrát někteří excelují. Místo diskusí okolo skutečných problémů trápících nás skutečně a dopadajících na kvalitu našeho života řeší politici doslova nesmysly, které mohou být aktuální v průběhu období, kdy jsou zvoleni, před volbami však těžko najdou skutečně efektivní řešení. Navíc ta jsou často vytržena z kontextu a rozchází se s realitou. Bylo by zajímavé někdy spočítat, kolik se vrátí předvolebních témat zpět po volbách a která najdou skutečná řešení. Možná bychom se divili jejich minimem.

Spolu mimo touhy po vytvoření silné povolební koalice nahlas prezentuje své záměry. Jestliže jejich největším nepřítelem jsou Babiš, Okamura a celá KSČM, nesnáší také Volný blok a principiálně Trikolóru, pak je vcelku jasný jejich plán. Tím je odmítání referenda o vystoupení z EU, NATO, přijmutí eura, podpora ,,zelené“ politiky a větší semknutí s Evropskou unií. V podstatě je to velmi podobné jako u Pirátů a STAN, takže z toho logicky vyplývá jistá blízkost obou seskupení. A ač to zní šíleně, v tuto chvíli lze vnímat z tohoto možného spojení skutečné obavy, protože by to znamenalo naprosté vyloučení se z Visegrádské čtyřky, její faktický rozpad a nastoupení cesty, po které už jde Slovensko mířící do řiti Evropské unie. Zasáhly by nás s největší intenzitou dopady Green Dealu a Great Resetu.

Lze pochopit vysokou míru nenávisti k Babišovi a jeho ANO. Přestože Babiš na první pohled vystupuje jako ochránce České republiky vůči EU, ve skutečnosti se často a potají podepisuje pod další naše srůstání s touto mafiánskou nadnárodní organizací vedenou nikoliv z Bruselu, ale spíše z Berlína. Ostatně tomu nasvědčuje i chování europoslanců z řad ANO zastupujících nás při jednání Evropského parlamentu. Také Jourová vzešla z lůna Babišovy strany a patří k největšímu zlu, které obsadilo Evropskou komisi. Miliardář Babiš je ve skutečnosti lump, který za věci prováděné běžně ve svém podnikatelském životu zaklekává pomocí Finanční správy na jiné podnikatelské subjekty. Zneužívá svého postavení ke zkreslováním výsledků hospodářské soutěže a výběrových řízení. O dotacích plynoucích do jeho firem už snad nemá cenu se ani zmiňovat. Při uvědomění si všech těchto skutečností je s podivem, že je ve středně dlouhodobém výhledu potencionální škodlivost Babiše stále menší než spojení Spolu, Pirátů a STAN.

Pokud jde o další pravděpodobné strany či koalici schopné překročit pětiprocentní hranici potřebnou ke vstupu do Parlamentu ČR, pak KSČM už dávno není KSČ a jen podoba názvu a některé myšlenky je spojující zdaleka nejsou takovou hrozbou, jakou je neomarxismus v podání současných evropských Zelených a dalších liberálních stran. To je třeba si uvědomit, byť to 32 let po tzv. Sametové revoluci zní hrozně. SPD drží svou linii už několik let stejnou, pouze se lze obávat jistého Okamurova podnikatelského ducha, který by mohl být rizikem v dalším směřováním strany. Dále tu máme Trikolóru s partnery, kteří se dohromady přibližují k potřebnému počtu voličů, což lze přijmout s povděkem, protože jde o pravicové uskupení s jasnými názory. ČSSD bojuje o přežití a je levicovější než KSČM. Rozhazování peněz daňových poplatníků se stalo jejich standardem. Volný blok by bylo dobré mít ve Sněmovně o něco více než ČSSD, bohužel vznikl pozdě, a pokud mohutně nezafinišuje, bude to mít v těchto volbách složité.

Šlachtova přísaha je bez prostředků a mediální podpory, což platí i pro Trikolóru a Volný blok. A to je zásadní problém. Přesto s výjimkou ČSSD, která je obrovským rizikem v tom, že by se klidně v případě potřeby spojila s kýmkoliv a mohla by pomoct ODS a Pirátům porazit Babiše a zbytek, jsou ostatní menší subjekty bojující o vstup do sněmovny vcelku potřebnými. Kostky jsou vrženy a už brzy budeme znát výsledky. Nemysleme si však, že občan někde na něčem získá. S tím nejde do voleb asi téměř nikdo. Výjimek je minimum.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 127 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
57 komentářů
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)