5.6.2013
Kategorie: Humor

Společenské zřízení a krávy

Sdílejte článek:

PŘIŠLO NÁM E-MAILEM 05/06/2013

Jak se může měnit pohled na vlastnictví a chov krav v běhu doby či při různých typech společenského zřízení? Jak se k problému staví různí vládcové a “pachatelé dobra”? 

 

Feudalismus

Máš dvě krávy. Feudál ti sebere trochu mléka.

Čistý socialismus

Máš dvě krávy. Vláda ti je sebere a dá do chléva s ostatními kravami. Ty se musíš o všechny krávy starat. Vláda ti dá sklenici mléka.

Byrokratický socialismus

O tvé krávy se starají bývalí chovatelé kuřat. Musíš se starat o kuřata, která jim sebrala vláda. Vláda ti dá tolik mléka a vajec, kolik stanoví předpisy.

Utopický socialismus

Nemáš žádnou krávu, ale soused, který má dvě, ti jednu daruje. Obec ti zadarmo půjčí plemenného býka, kráva bude mít telátka, jedno z nich z vděčnosti vrátíš sousedovi, druhé porazíš a pozveš všechny na hody. Všichni jste hrozně šťastní a veselí a pak ses probudil.

Francouzský socialismus

Máš dvě krávy. Vláda ti dá dotaci na nákup třetí. Pak prodáš ty první dvě, aby měl na zaplacení daní.

Fašismus

Máš dvě krávy. Vláda je sebere a najme tě, abyste se o ně staral a prodá ti mléko.

Nacismus

Máš dvě krávy. Vláda ti sebere tu bílou a zapíchne tu černou.

Čistý komunismus

Podělíš se o své krávy se sousedy. Dohadujete se s nimi, kdo z vás je společensky nejužitečnější a kdo má jaké potřeby. Nikdo zatím nepracuje, nikdo nemá mléko a krávy chcípnou hladem.

Ruský komunismus

Máš dvě krávy. Musíš se o ně starat a vláda si vezme mléko. Ukradneš tolik mléka, kolik půjde a prodáš ho na černém trhu.

Perestrojka

Máš dvě krávy. Mafie ti sebere všechno mléko. Ukradneš tolik mléka, kolik půjde a prodáš ho na volném trhu.

Kambodžský komunismus

Máš dvě krávy. Vláda je sebere a zastřelí tě. Poté nechá zastřelit každého, kdo tvrdí, že vláda střílí občany za vlastnictví krávy.

Kubánský komunismus

Máš dvě krávy. Fidel prohlásí, že agenti CIA infikovali všecky kubánské krávy zákeřnou nemocí. Protože tvé krávy jsou zdravé, jsi zjevně agentem CIA a jdeš do vězení.

Korejský komunismus

Máš dvě krávy. Jedna chcípla hlady a ta druhá žije v Jižní Koreji.

Čistá demokracie

Máš dvě krávy. Soused rozhoduje, kdo má dostat mléko.

Zastupitelská demokracie

Máš dvě krávy. Soused někoho ustanoví, aby ti řekl, kdo má dostat mléko.

Byrokracie

Máš dvě krávy. Nejdřív vláda určí, jak je máš živit a kdy dojit. Pak tě platí za to, že je nedojíš. Potom obě zabaví, jednu zastřelí, druhou podojí a mléko naleje do kanálu. Potom ti dá formuláře, abys nahlásil ztrátu dvou krav.

Ekologie

Máš dvě krávy. Zacpeš jim zadky špuntem a prodáváš emisní povolenky na metan, protože na nich vyděláš více než prodejem mléka.

Rozvinutý kapitalismus

Nemáš žádnou krávu. Banka ti nepůjčí na nákup krav peníze, protože nemáš žádnou krávu jako záruku.

Čistá anarchie

Máš dvě krávy. Buď prodáš za lacino mléko sousedovi, nebo ti krávy sebere a zastřelí tě.

Anarcho-kapitalismus

Máš dvě krávy. Jednu prodáš a koupíš si býka.

Surrealismus

Máš dvě žirafy. Vláda tě vyzve, abys ses naučil hrát na harmoniku.

Feminismus

Máš dvacet krav a ke každé musíš chovat zvláštního býka, abys měl genderově vyrovnaný chov.

Politická korektnost

Máš dvě sociálně znevýhodněné příslušnice hovězí etnické minority.

Genderová korektnost

Máš dvě krávy. Jdeš do vězení, protože jsi jim při dojení sahal na vemeno.

Multikulturalismus

Máš dvě krávy. Du hast zwei Kühe. You have two cows. Tu as deux vaches. Tú tienes dos vacas. Van két tehened. У вас есть две коровы. Bạn có hai con bò.

Multikulturalismus II

Máš 20 krav. 19 z nich jsou prasata a kozy, které se do stáda zatoulaly ze sousedního statku.

Kapitalismus ve stylu ENRON

Máš dvě krávy. Prodáš tři své vlastní firmě, která je obchodovaná na burze, zaplatíš dluhopisem vystaveným vlastním švagrem, pak vyměníš dluhopis se společníkem tak, ze dostaneš všechny čtyři krávy zpět a přídavkem daňové úlevy na pátou krávu. Právo na mléčné výrobky šesti krav je pak za pomoci prostředníka převedeno na firmu registrovanou na Kanárskych ostrovech a vlastněnou majoritním vlastníkem tvé firmy; ten vzápětí prodá všech sedm krav firmě zpátky. Výrocni zpráva říká, že firma vlastní osm krav s přednostním právem koupě na další krávu. Bilanční zpráva ve výroční zprávě chybí. Veřejnost si koupí tvého býka.

Americký kapitalismus

Máš dvě krávy. Jednu prodáš a tu druhou přinutíš, aby dojila za čtyři. Jsi překvapen, když kráva zdechne.

Francouzský kapitalismus

Máš dvě krávy. Stávkuješ, protože chceš tři.

Japonský kapitalismus

Máš dvě krávy. Změníš jejich design tak, že dosahují velikosti jedné desetiny normální krávy a produkují dvacetkrát více mléka. Vytvoříš důmyslný obrázkový seriál o kravách a prodáváš jej pod jménem Cowkimon v celém světě.

Britský kapitalismus.

Máš dvě krávy. Obě jsou šílené.

Italský kapitalismus

Máš dvě krávy, ale nevíš, kde jsou, protože jsi zrovna na polední přestávce.

Ruský kapitalismus

Máš dvě krávy. Spočítáš je a zjistíš, že je jich pět. Spočítáš je znovu a dojdeš k číslu čtyřicet dva. Spočítáš je ještě jednou a dopočítáš se dvanácti. Přestaneš počítat a otevřeš si další láhev vodky.

Švýcarský kapitalismus

Máš 5000 krav, ale ani jedna ti nepatří. Ostatní ti platí za to, že je mají u tebe uschované.

Čínský kapitalismus

Máš dvě krávy. Máš tři sta zaměstnanců, kteří je dojí. Tvrdíš, že máš stoprocentní zaměstnanost, vysoce kravskou produktivitu a necháš zavřít novináře, který zveřejní skutečná čísla.

Arkansaský kapitalismus

Máš dvě krávy. Ta vlevo je ale skutečně šťabajzna, co?

Kanadský kapitalismus

Máš dvě krávy. Když na to přijde, vypadají spíš jak párek losů a to doopravdy jsou. Jedna mluví francouzsky, druhá anglicky. Jedna bojuje za vytvoření nové země, druhá se tomu brání. Obě hrají docela slušně hokej.

Skotský kapitalismus

Máš dvě krávy. Obě vycvičíš pro hlídání stáda ovcí, tím ušetříš hlídací psy. Psy zaměstnáš ve šlapacím kole na výrobu elektřiny, elektřinu odprodáš do nejbližší jaderné elektrárny. Ovčákovu pracovní kapacitu využiješ pro dojení krav a pro péči o pastvinu s krmivem pro krávy. Ovčákův pomocník se bude věnovat pytlačení, čímž získáš krmivo i pro šlapací psy. V noci, kdy jsou krávy v kravíně, mohou psi alternovat v roli lochnesské obludy, čímž vyvoláš příliv turistů do okolí.

Uvolněná dojička (ročník 1937, 98 kg, chybějící tři přední zuby) bude převedena do kumulované funkce recepční-masérka-tisková mluvčí.

Rakouský kapitalismus

Máš dvě krávy. Referendum ale odhlasuje, že jsou nebezpečné, tak je zapíchneš a pak buzeruješ Čecha, ať i on ty své zapíchne.

 

 

Český kapitalismus

Podle dodacího listu máš dvě krávy. Později zjistíš, že jedna je pouze načančaná atrapa, protože tu pravou někdo před časem vytuneloval. Ještě později zjistíš, že ti nepatří ani ta druhá, protože se na ni vztahuje restituční nárok. Ve finále jsi obžalován z daňového podvodu, protože jsi krávy odepsal z účetnictví a nevyúčtoval DPH.

Slovenský kapitalismus

Nemáš žádnou krávu. Ale nebýt těch zlých Maďarů a Cikánů, měl bys jich dávno aspoň deset.

Židovský kapitalismus

Máš dvě krávy. Jednu prodáš a koupíš vola, protože je lacinější než býk. Pak ho prodáš coby býka a koupíš opravdového býka. Krávy se pomnoží a následně opakuješ od počátku, ale se 4 kravami. A toho býka už podruhé kupovat nemusíš, jeden stačí a ještě ho můžeš pronajímat sousedovi.

Islámský kapitalismus

Máš dvě krávy. Jednu si necháš a druhou vyměníš za manželku.

Cikánský kapitalismus

Nemáš nic. Tak jdeš a ukradneš dvě krávy. Ty zabiješ, sežereš a zase nemáš nic. Tak jdeš a ukradneš těch krav raději víc.

Skinheadský kapitalismus

Nemáš nic. Vidíš cikána, jak vede dvě krávy. Tak jdeš a zmlátíš ho.

Matfyzácký kapitalismus

Nechť L je množina všech lidí, K množina všech krav a V: L→K je relace vlastnictví. Pak projekce tebe do množiny K přes relaci V má kardinalitu 2.

Bloggerský kapitalismus

Máš dvě krávy. Všude se chlubíš, že je dnes přes plot vidělo 2000 unikátních kolemjdoucích.

Americká škola

Máš dvě krávy. Vystřihni dva obrázky krav, nalep je do sešitu a krávu číslo dvě zakroužkuj. Tak, a tím jsme pro dnešek s hodinou matematiky skončili.

Sovětská škola

Máš dvě krávy. To jsou taková čtyřnohá rohatá zvířata, která nám dávají mléko a maso, kterého bude všude dostatek, až vybudujeme ten komunismus. Za domácí úkol se zeptejte rodičů, jak vypadalo hovězí maso. Když budou nostalgicky vzpomínat, nahlašte to domovnímu důvěrníkovi.

Kapitalismus podle Miloše Zemana

Sice nemáme krávy, ale to nevadí, protože:

a) becherovka se z mléka nevyrábí

b) novináři jsou stejně hovada, takže je nahradí

Kapitalismus podle Jana Zahradníka

Máš dvě krávy. Až postaví do Budějovic dálnici, budou dojit dvakrát tolik.

Kapitalismus podle George Bushe

Máš dvě krávy. Vláda ti za tvé daně postaví vedle statku raketovou základnu, aby je ochránila. Krávy chcípnou na arsen v pitné vodě. Ten samozřejmě nemá nic společného s tou rafinérií ležící kus proti proudu.

Kapitalismus podle Baracka Obamy

Máš dvě krávy. Obě chcíply. Když jim nasypeš do žlabu miliardu dolarů, krávy obživnou.

Kapitalismus podle OSN

Máš dvě krávy. Francie vetuje návrh, abys je podojil. Amerika a Británie vetuje návrh, aby krávy dojily tebe. Nový Zéland se zdržel hlasování.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 403 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...