eu-parliament-flags2560x1600
20.5.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

„Spitzenkandidáti” aneb co nám může říct debata „spitzenkandidátů” k evropským volbám?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilBez většího zájmu sdělovacích prostředků proběhla před pár dny druhá debata tak zvaných „spitzenkandidátů” , tedy uchazečů o post předsedy Evropské komise. Media zívla, občané, kteří to zaregistrovali, zívli také, pak mávli rukou a obrátili list. Nebo klikli jinam. A přitom jde o třaskavé politikum, které má hodně co říct k blížícím se Evropským volbám.

O co jde? Hlavní frakce europarlamentu vybraly dopředu, ještě před volbami, své kandidáty na evropský post nejvyšší. Na předsedu Evropské komise.  Po evropských volbách pak  bude uchazeč té frakce, která v nich posílila nejvíce, na předsednickou funkci oficiálně nominován a po vcelku formálním souhlasu premiérů členských států, také do šéfovského křesla pravděpodobně usedne.

Jinými slovy – kandidáty vybereme ještě před volbami. Prověřené. Aby voliči zase něco nezpackali. No a po volbách se noví europoslanci pěkně zařadí do stávajících frakcí europarlamentu. Je tu dost prostoru pro lobbing, nabídky a „motivaci”. I těch nových, nadšených a idealistických „reformátorů”. Nejsilnější frakce, úplně jedno která, pak jmenuje šéfa EU na dalších pět let. Předem vybraného a spolehlivého. Vše se usadí a pojedeme dál, jako doposud.

O to děsivější jsou slova, co z uchazečů o předsednictví padala. Za nejsilnější frakci, za evropské lidovce (EPP), tu hovořil budoucí favorit volby, němec Manfred Weber. Omezil se na opatrné, obecné fráze, jako „Komise pro lidi,” tedy eurokomise, která se stará o problémy prostého občana. Zjevně se snažil nikoho nenaštvat. Nebo předem nevarovat.

Ovšem dál už to bylo peklo. Za evropskou levici promluvil španělský odborář Nico Cué. Rozjel se o solidaritě. Ano, jasně, o solidaritě ohledně migrace. Podle něj je migrace „příležitostí”. Prý to není invaze do Evropy, jedná se jen o 0,5 % populace. Doslova prohlásil, že migranti „mohou obnovit Evropu”.

Zelení také nezklamali. Jejich kandidátka Ska Kellerová, by chtěla jinou Evropu. Takovou, která chrání Zemi, sociální Evropu, kde každý bude mít důstojné bydlení a plat. Jistě tušíte, za čí peníze. K tomu chce, podle očekávání, také Evropu, kde „ženy jsou opravdu rovnoprávné a menšiny jsou respektovány a lidská práva bráněna”. Co dodat. Všichni už dávno víme, co se za těmito pojmy skrývá.

Za liberální frakci ALDE, kde  jsou v současné době zařazeni také poslanci ANO, promluvila Margrethe Vestagerová. Osoba, která, podle svých slov, považuje za nejdůležitější, aby lidé mohli žít život, jaký chtějí. Že budou mít pocit, že se s nimi počítá. No a společně budou bojovat se změnou klimatu. Tedy že, například, muslimové budou islámovat a homoušové homoušit, pěkně šťastně vedle sebe, budou se mít rádi a budou společně třídit odpad…

K základnímu problému EU, k africko – muslimské invazi, pak prohlásila doslova toto: „Shledávám, že Evropané mají srdce otevřená pro uprchlíky, pro ochranu lidí, kteří to potřebují….. A proto potřebujeme společná řešení. Potřebujeme jednotný systém azylů a potřebujeme solidaritu.” Ano. tušíte správně, odkud fouká a co tím míní. Ale pro případ, že by se snad stále ještě někdo zůstával na pochybách, zakončila svá slova morálním políčkem: „Pokaždé, když se v moři někdo utopí, Evropa ztrácí kousek své duše. Ztrácíme kousek svého já tím, že tento problém neřešíme…”

Šílené? Nikoli. Jen příprava na to, co nám vzápětí sdělil další „spitzenkandidát”, Frans Timmermans, nominovaný evropskými socialisty, toho času druhou nejsilnější frakcí europarlamentu. Frakcí, ve které působí i naši poslanci za ČSSD. Tak tento pán se s tím skutečně nepáral a rozbalil své představy úplně natvrdo. Je prý nejvyšší čas, abychom vynutili vládu práva, aby každý hrál podle pravidel. Je nejvyšší čas, abychom klimatické změně a udržitelnosti dali nejvyšší prioritu… Ve světle nedávno zahájeného soudního jednání s Českou republikou, Maďarskem a Polskem, kvůli odmítnutí kvót a současně sílících zpráv o odhodlání Německa vypnout elektrárny (samozřejmě jen ty hnusné atomové a uhelné) a zároveň přejít na plnou elektromobilitu, vzbuzují jeho slova nejčernější obavy.

K afro-islámské invazi pak řekl doslova toto: „Musíme si uvědomit, že osud Evropy je spjat s osudem Afriky.” Podle Timmermanse proto nestačí jen lepší ochrana hranic, ale je třeba více solidarity. „Solidarita není nejenom pro věci, které vám přijdou vhod, ale i pro ty, které se vám nehodí. A pokud středoevropské země budou odmítat solidaritu, za chvíli budeme mít v Evropě hranice, kam nepatří, ale to by bylo k neprospěchu všech lidí v Evropě. Tomu musíme zabránit, musíme..!” Jestli u toho taky dupal nohou, není známo.

Za pravicovou a konzervativní frakci ECR pak na akci hovořil Jan Zahradil z ODS. Snažil se. Obhajoval, navrhoval a přesvědčoval… ale vše marné. Nechtěli rozumět, nechtěli slyšet. Hlavní proud současné EU teče úplně jinudy. Což bylo zjevné i z jednoho drobného detailu: za Evropu národů a svobody (ENF), frakci poslanců od Vilderse a Le Penové, do které se chce po volbách přihlásit i naše SPD, nebyl na konferenci a debatu pozván nikdo…

Co nám tahle debata ukázala? Jaké zásadní informace nám dala k evropským volbám? Jsou dvě:

  • Oni nic nepochopili. Nebo nesmějí pochopit. Tak zvaný hlavní proud EU, tedy Lidovci (kde je za nás KDU, STAN a TOP), Socani (ČSSD), Liberálové (ANO) a Levice (KSČM) se prostě neohlíží napravo nalevo a stále jede dál, tu svou ničivou agendu.  Multikulturalismus, absolutní podporu afroislámské invaze,  omezování suverenity národních států, postupnou islamizaci a rozvrat evropské společnosti, prostřednictvím likvidace rodiny a stále dalších nadpráv menšin a úchylů. A nehodlají s tím přestat.
  • Považují nás za nýmandy. I po 15 letech. Neberou země střední a východní Evropy  jako rovné. Naše názory jsou ignorovány, naše zkušenosti oslyšeny. Je na nás pohlíženo jako na špinavé somráky, kteří jsou v EU z milosti a mají pokorně „maul halten a weiter dienen”, jak se říkalo kdysi. Držet hubu a sloužit.  No a když to nečiníme, když si troufneme se ozvat, byť  v nepatrné maličkosti, musíme být za svou drzost exemplárně ztrestáni. A zahnáni klackem na své místo. Solidarita, tak se tomu teď po evropsku říká….

Co s tím? Nejlepší sebezáchovnou reakcí, pro náš národ i stát, je podpořit v nadcházejících eurovolbách frakci Evropy národů. Frakci Salviniho, Le Penové, Vilderse….  Tedy volit ty, kdo se do ní po zvolení přihlásí a zařadí. V co největším počtu. Protože malá účast zvyšuje naději všelijakých TOPek a STANů…. Pokusme se proto dostat k volebním urnám i ty lidi, voliče, kteří obvykle nechodí! Určitě jich znáte v okolí spoustu. Těch, kteří přestali věřit, že něco změní. Lidí, co rezignovali, mávli rukou a chtějí mít pokoj. Notorických nevoličů.

Těm je teď možné říct: „Štvou tě? Už dlouho? Všichni ti dobře placení, nafoukaní chytrolíni, co ti drze a do detailů diktují, jak máš prožít svůj život? Koho milovat, koho nenávidět, co říkat a co naopak nikdy nevyslovit? Pijou ti krev neziskovky a „občanští aktivisté”, kteří z tvých dětí ve škole vychovávají, (i proti tvé vůli) dezorientované úchyly? Vadí ti všichni cenzoři, co tě banují za tvůj názor? Všichni udavači, kterých přibývá jak hub po dešti? Všechny další a další zákazy a omezení v životě, práci i na silnicích? Všichni ti ouřadové, co ti nařizují, čím máš svítit, čím topit, čím jezdit, co si myslet a na co ani nepomyslet?

Tak teď přišel tvůj čas! Čas pomsty. Běž k volbám! Hoď jim cihlu do skleníku a vol „protievropské” kandidáty! Plivni jim do sójového laté a práskni kuřinec do polívky. Běž k těm volbám a hoď to takzvaným „fašounům”, xenofobům, rasistům, nacionalistům a krajněpravicovým. A jak je poznáš? Ty „fašouny”? Úplně jednoduše. Jsou to ti, které Česká televize, hlavní media a prominentní sluníčkáři, kterých je veřejný prostor plný, nenávidí. Nenávistí, kterou vycítíš rychle a spolehlivě…Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 146 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)