SAMET
27.9.2019
Kategorie: Historie

Špinavá revoluce

Sdílejte článek:

ČMOUD

Tohle bylo nedávno od Kotrby na PL:

Letošní program Poslanecké sněmovny zahrnul i komunistický požadavek na „vyšetření zločinů privatizace“. Co podle vás naši společnost tíží více: zločiny komunismu, nebo zločiny privatizace?

Ani jedno. A proto všichni zločiny privatizace pokrytecky odsouhlasili. Nikdo nic nevyšetří, nikdo nikoho nepotrestá. Ani komunisté nechtějí skutečné vyšetřování, to by se tři desítky let připravovali. Sbírali by důkazy. Dokumenty. Notářsky ověřené kopie privatizačních smluv. Vedli by archivy, ne nepodobné archivu ekonomické kontrarozvědky. Nevšiml jsem si ničeho takového.

Je to jako s těmi zločiny komunismu. Přestože máme oustav na jejich zkoumání, narazíte vždy na neúplné informace, vykradené archivy a mlčení. Proč? Protože pravda je tvrdá. Protože revanšismus je nepřijatelnou strategií. Protože předání moci v roce 1989 bylo provázeno předběžnou dohodou mezi odstupující mocí a nastupující mocí o kultivovaném předání moci. Odstupující moc chtěla předat a nastupující moc chtěla převzít. Každý z přítomných u tohoto jednání věděl, že to není dohoda čistá. Cenou byla dohoda o neútočení. Ale převrat se obešel bez pověšených na nárožích, bez zastřelených bez soudu. Bez terorismu, bez občanské války. To byl obsah sametovosti a věty „Nejsme jako oni“… A teprve pak následovalo jednání u takzvaných kulatých stolů ve Valdštejnském paláci, v Paláci kultury a v Obecním domě s tehdejšími premiéry Ladislavem Adamcem a Františkem Pitrou, s generálním tajemníkem KSČ Karlem Urbánkem, s vedením armády a vnitra. Nebyla to pro amatéry z KC OF a VPN procházka. Byla to ale klíčová politická zkušenost, která například formovala vztah Václava Havla k lustračnímu zákonu i k požadavkům radikálů v jeho okolí na zákaz komunistické strany.
———————–

Četl jsem si výše sepsané panem Kotrbou a nějak mi není jasné, co na tom předání moci považuje za kultivované.

Komunisti z charty a komunisti z ÚV se dohodli na tom, že zaprodaj zemi cizákům a nakradou si ze státního. Jedni měli příkazy z Moskvy a ti druzí z Německa-USA a nejspíš taky i z tý Moskvy. Byli jak dvě skupiny mafiánů, co si dělej město, kdo kde bude vydírat, krást a unášet holky do bordelů. Jen to bylo na úrovni státu a týkalo se to úplně všeho.

I když jíte hovno stříbrným příborem, pořád ještě jíte hovno.

Osobně bych byl radši, kdyby se navzájem všichni (ÚV i chartoidi) postříleli bez soudů a pověsili na nárožích na lucerny. Jak psal Stephan King, žádná velká ztráta, jak psal Puškin, samí zbyteční lidé.

Představa, že by se ta banda ožralů a děvek z charty kdy zmohla na terorismus je komická. Za dvanáct let fungování se zmohli jen na domácí semináře, vydávání pamfletů, chlastačky a grupáče. Tak to mohlo fungovat dalších 30 let. Největší terorista byl pyroman Hučín, co tam patřil jen okrajově a útočil jen na nástěnky. Směšné. Směšné se toho bát.

Že by se někdo z nich opásal výbušninou a šel se vyhodit do vzduchu třeba do Rudého Práva nebo Štrougalovy Tatry 613, na to se měli moc rádi. To doopravdy nehrozilo.

Jediný násilí, kterýho byli disidenti schopni bylo otevřít kriminály a pustit na lidi vrahy a pak před znásilněnejma, mučenejma a zavraždenejma zavírat oči. Pana Kotrbu možná právě tohle rajcovalo číst v novinách, možná jen zbaběle zavírá oči. Já bych radši ten revanšizmus, protože řevanš je odplata, takže napřed musíte něco udělat a pak se vám to vrátí – a ne že neuděláte nic nikomu a dostanete trest smrti umučením. Vedle toho je celá Horáková k smíchu, tu jen oběsili.
Na rozdíl od něj jsem fanda principu “Zločin a trest” a ne “Zločin a nic” a “Nic a trest”. Nějak se s panem Kotrbou míjíme.

Co se předrevoluční doby týče, nikdo kromě charty tu ani neprotestoval, protože ani protestovat nemohl, ani to nikoho nenapadalo, nikdo tu na komunisty neútočil, lidi měli s režimem svůj modus vivendi, režim si vládl a lidi jezdili na chalupy – tak o jakým terorismu a jaký občanský válce tu pan Kotrba mluví.

I ta sametová revoluce dala režimu/chartě hodně hecovaní, lidi znali systém a věděli, že se najednou chová divně, čuli nějakou levotu a drželi se stranou. Už palachův týden bylo to samý. Režim se musel sakra snažit, aby to vypadalo, že někdo protestuje.

Nic by nehrozilo, kdyby sami nic nevyprovokovali. Jakej terorismus a jaká občanská válka.

Jinak Adamec, Pitra, Lorenz a ostatní nemuseli předávat moc chartě. Když moc nechtěli, mohli jen jít od válu. Mohli nechat moc svým kolegům, co na ní lpěli a proti kterým byla ta ‘jakoby revoluce’ prej namířená. Mohli uvolnit cenzuru jako v 68 a nechat mluvit lidi, co vlastně chtějí. Všechny, ne jen pár podivnejch (koupenejch) existencí z pražského polosvěta. Mohli uvolnit cenzuru jen s vyššíma kádrama. Mohli začít doopravdy dělat přestavbu a jít se ptát do funkčních Slušovic, jak to dělat efektivněji. Stejně jako to udělali pak soudruzi v Číně, která za 30 let poskočila o víc než my jsme zvládli upadnout, nechat si politickou moc a uvolnit ekonomickou.

Sametová revoluce nebylo něco historicky nevyhnutelného, samovolného, ale bylo to celé jen zinscenováno.

To, že si aparátčíci Čalfa, Pitra, Adamec vybrali zrovna chartu, že zrovna její členy uznali jako sobě rovné a své nástupce, to bylo čistě jejich rozhodnutí. Nic je k tomu nenutilo, určitě podle oficiální verze ne. – Když v předchozím roce Gorbačev nutil Štěpánovi Havla jako ministra, tak to Štěpán rozhořčeně odmítl, že Havel nemá žádnou kvalifikaci, žádný zkušenosti a proč by měl jít teda dělat ministra.

Hloupej, drzej a bezohlednej Gorbačov ani neměl připravenou odpověď. Odtud nejspíš pramení, že byl po revoluci Štěpán vyhlášen za největšího zlouna, skončil ve vězení a nakonec umřel přirozenou mmrtí do tří mesíců od vydání své knížky.

Jak moc Gorbačov s jeho Havlem jen připomíná dnešní kvóty: “vemte si tam ženskou,” “vemte si tam barevnýho,” “vemte si tam teplouše,” “poslouchejte pomatenou Grétu” – bez ohledu na schopnosti, bez ohledu na vhodnější kandidáty, bez ohledu na místní situaci, bez ohledu na to, co lidi chtějí. Jen diktát, diktát a zase jenom diktát.

O pár měsíců později najednou dávali Štěpánovi rivalové republiku Havlovi na zlatým podnose a jeho neschopnost nikomu dalšímu nevadila.

Vzhledem k tomu, že se mělo jednat o přechod k demokracii to bylo podivně nedemokratické.

To “Nejsme jako oni,” podle Kotrby tak sametové, znamenalo ve skutečnosti špinavé “My už jsme oni”. Tak jako Čalfa a Adamec, komunisti z ÚV, neměli žádnej mandát předávat moc, tak komunisti z charty neměli od nikoho žádnej mandát něco někomu odpouštět a dopředu garantovat. – Je to jako Mnichov. Ty dvě bandy se prostě jen spikly. – Protože to udělali, stali se vzájemně spoluvinníky a mají rovnou spolu-odpovědnost. Dělali to z těch nejnižších pohnutek, totiž z hamižnosti a touhy po moci a snaze vyhnout se trestům za předchozí sviňárny.

Když vám na vaší vesnici starosta znásilní dceru, tak mu nějakej místní ožrala taky nemá co odpouštět, dokonce ani když starosta ožralovi za odpuštění přenechá starostování a rozdělej si obsah obecní kasy.

Dokonce ani policajti nemaj právo něco odpouštět, ani prokurátor a ani soudce. Jen maj aplikovat zákony platné pro všechny. – Když husákovská média označovala chartisty za samozvance, tak se trefila víc než sama věděla. V listopadu mám pak charta předvedla, jak moc samozvaní se cítí a ohledně čeho všeho.

Chartisti odpustili všechno šmahem, i ty největší zrůdnosti a přisvojili si tak práva, která nikdo nemá. Pak se někdo diví, že jsou za zrůdy? Kdo odpouští zrůdnosti, je sám zrůda. Můžete odvracet hlavu abyste neviděli, stejně to tak bude.

Jestli někdo nevěří na spiknutí, tak tohle bylo co? Nedomlouvali se ty dvě bandy komunistů proti národu? Nedomlouvali se proti dalším dvoum partám komunistů, jedné jako Štěpán, druhé jako Dubček? – To je sama definice spiknutí, že se dva domluvěj proti ostatním.

To, co se panu Kotrbovi tak líbí, že to bylo tak hezky sametové, má ovšem jeden nepříjemný důsledek: vřed se neprořízl, hnis nevytekl, nic se nevyčistilo, všechno dál hnije pod povrchem. Pověsit, postřílet či vyházet z oken pár desítek či desítek tisíc komunistů by bylo jak varovný prst do budoucna a každý by při rozhodování věděl, jak může skončit, když to přežene a vrátí se mu to. Nikdo by si nebyl jistej. Tiché “kdepak” od čechů by pak mělo i v Bruselu víc váhy. Měli bysme v cizině víc respektu a míň pochval.

Špinavé listopadové dohody ukázaly přesnej opak: “Chovejte se jako svině. Nějakou morální kurvu, co vám odpustí si vždycky koupíte.” Havel sklízel ve světě potlesk, pochvaly a tajené pohrdání.

I sám pan Kotrba se svým podivným náhledem, je jen porouchanej produkt těch špinavých dohod. – Sotva by si dovolil mít tyhle názory, kdyby jednou vedle něj seděl nějakej hypotetickej listopadovej Žižka a klidně by mu řekl: “Hele já jsem vyhodil z okna okresního tajemníka, protože vím, co dělal v padesátejch letech u StB. Tebe z toho okna vyhodim klidně taky, když mě budeš srát. Kdo se chová jako prase, jako prase i chcípne. Dumej o tom.”

Navíc by to bylo jako vždy. Těch pár, co by zemřelo, by se zahrabalo do hlíny, ti co by je postříleli, ubili či vyházeli z oken by dostali metály (když je dostali Mašíni, tak už každej) a dětem by se ve škole vykládalo, že právě takhle to bylo nejlepší a pan Kotrba by následně kvákal, jak to jinak nešlo.

Dnes se naříká, jak je společnost rozdělená. Jak by mohla nebejt rozdělená. Jak máte bejt pěkně pospolu se zlodějem co vás okradl? To nejde. Ta jeho nepotrestaná krádež vás rozděluje, ne vaše snaha domoci se svého, domoci se spravedlnosti.  Jak si to vládnoucí kasta představuje? Že vás budou okrádat úplně o všecko, vy je za to budete obdivně pozorovat s otevřenou pusou a tleskat jejich psedomorálním lžím, kterýma si to zdůvodňujou, obdivovat jejich krásná auta a prodejné děvky po jejich boku a pak půjdete chcípnout hlady někam na smetiště, abyste panstvo neobtěžoval v jejich sebeobdivu?
Měli by lízat dlažbu po který má přejít Zeman s Babišem, že trochu upouštěj páru a zachraňujou jim tak krk.

Když se celá ta zlodějská kasta ústy nejrůznějších pánů Kotrbů přesvědčuje, že to jinak nešlo, tak vám tím automaticky říká, že se holt musíte smířit tím, že jste lidi druhé sorty a máte se smířit s tím, že žádný práva nemáte. – Proč pak máte takovej systém vůbec respektovat? Proč máte respektovat jeho promimenty a jeho obhájce?

Proč by měli mít pro vás nějací Čalfové, Havlové a Kotrbové nějakou lidskou cenu, když vy pro ně nemáte žádnou? Proč jejich život má mít pro vás nějakou cenu, když váš pro ně nemá žádnou? Proč jejich rodiny mají mít pro vás nějakou cenu, když vy pro ně nemáte žádnou?

Samozřejmě, že to šlo a pan Kotrba je lhář, stejně jako byl lhář Havel.

Tak jako to soudruzi z ÚV hráli na soudruhy z charty “netroufnete si rozpoutat občanskou válku a zavážete se… a obětujete dolních 15 000 000″ tak to soudruzi z charty mohli hrát “netroufnete si rozpoutat občanskou válku a obětujete ty co maj krev na rukou.” Žádný špinavý dohody nebyly nutný. Náměstí byly plný lidí, v okolních zemích se hroutily režimy a komunisti stáli o nějaký dohody, protože už přestávali bejt schopný si vynutit svoje silou.

To ovšem za předpokladu pravdivosti oficiální verze, že to byla nějaká skutečná revoluce, ve který proti sobě někdo stál. Že tam byl nějakej antagonismus. Při neoficiální verzi, ve který byl Havel jen bílej kůň, jen břichomluvcův maňásek na konci chapadla té samé chobotnice, tak to nešlo ani o špinavé dohody – jen o divadýlko s bílým koněm, jen představení skořápkáře a žádná revoluce ani nebyla.
Revoluce by to byla tehdy, kdyby Havel s jeho bandou zatkli Čalfu, Adamce, Lorenze a spol a vyhlásili, že se s nima nemaj co bavit, protože nemají žádnou legitimitu. Tak vypadaj revoluce.

Nic, co se za špinavýho listopadu zametlo pod koberec nezmizelo a je tam dál. To co bylo tehdy k udělání, je k udělání i teď, jen nákaza je rozrostlejší. Výsledkem jsou tihle Kotrbové a Kolářové, Milión chvilek i Holubová, Lukačevič i Janeček, bezdomovci a Bakala, Šafr a ČT, Kalousek, Fiala, Bartoš a Hamáček. Vše, co nás dnes sere, to je jedním i druhým způsobem odkaz špinavých dohod listopadu.

Jestli to byly špinavé dohody, není co slavit. Jestli to bylo maňáskový divadlo, není co slavit.

Demokracie a svoboda slova začnou, až se celá ta šaškárna z roku 89 vyhlásí veřejně za podvod a její aktéři za zločince, co patřej do vězení.

A pro srovnání: Kdyby se do Kostnice vydal tehdy místo Husa Havel, tak by odvolal, vzal by nějaký opatství v Německu, po zbytek života chlastal vše, co by vyrostlo na vinohradu, píchal novice do řiti, padal ožralej do hnojiště a vesele žil z desátků až do smrti. Žádný husitství by nebylo, po staletí by přišlo luteránství z Německa a na prezidenské vlajce by nebylo “Pravda vítězí,” ale “Nešlo to jinak” nejspíš v němčině, ruštině nebo polštině.

Autor: Čmoud
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 080 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 3,52 out of 5)
Loading...
politicon.cz
72 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.